X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інтерференція

Завантажити презентацію

Інтерференція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

План Накладання світлових хвиль. Принцип суперпозиції. Когерентність. Часова і просторова когерентність. Методи спостереження інтерференції в оптиці. Інтерференція в тонких плівках і пластинах. Застосування інтерференції в науці і техніці. Роботи О.Смакули.

Слайд 2

Інтерференція Характерна ознака хвильових процесів будь-якої природи. Це накладання двох хвиль, в результаті якого в одних точках простору хвилі підсилюють одна одну, а в інших – ослаблюють (перерозподіл енергії коливань).

Слайд 3

Когерентність Когерентні хвилі – це хвилі однакової частоти та постійної різниці фаз. Незмінна в часі інтерференційна картина можлива лише для когерентних хвиль.

Слайд 4

Когерентність Часова когерентність світла визначається умовою: ця умова рівнозначна іншій, яка визначає час когерентності випромінювання:

Слайд 5

Когерентність Критерієм оптимальності і виконання умови просторової когерентності джерела світла є його радіус когерентності. Відстань між двома точками, що лежать у площині, яка є перпендикулярною до напрямку поширення світла, у яких різниця фаз досягає значення порядку ρ, називається радіусом когерентності.

Слайд 6

Різниця ходу хвиль Результат накладання хвиль залежить від різниці ходу хвиль (різниці відстаней від джерел обох хвиль до точки, де хвилі накладаються одна на одну): ΔL = L1 – L2

Слайд 7

Інтерференційний максимум Хвилі підсилюють одна одну, якщо в різницю ходу вкладається парне число півхвиль (ціле число хвиль) – утворюється максимум інтерференції.

Слайд 8

Інтерференційний мінімум Хвилі ослаблюють одна одну, якщо у різницю ходу вкладається непарне число півхвиль - в таких місцях простору утворюються інтерференційні мінімуми.

Слайд 9

Отримання когерентних хвиль В «долазерні» часи для отримання когерентних хвиль промінь монохроматичного чи білого світла роздвоювали, використовуючи дзеркала чи лінзи. У досліді Юнга світло від джерела, як яке служила вузька щілина S, падав на екран з двома близько розташованими щілинами S1 і S2

Слайд 10

Отримання когерентних хвиль В «долазерні» часи для отримання когерентних хвиль промінь монохроматичного чи білого світла роздвоювали, використовуючи дзеркала чи лінзи. Бідзеркало Френеля (два уявні когерентні джерела S1 і S2 утворюються як зображення джерела світла S0 у двох дзеркалах)

Слайд 11

Отримання когерентних хвиль В «долазерні» часи для отримання когерентних хвиль промінь монохроматичного чи білого світла роздвоювали, використовуючи дзеркала чи лінзи. Біпризма Френеля (два уявні когерентні джерела створюються завдяки заломленню)

Слайд 12

Отримання когерентних хвиль В «долазерні» часи для отримання когерентних хвиль промінь монохроматичного чи білого світла роздвоювали, використовуючи дзеркала чи лінзи. Дзеркало Ллойда (дійсне і уявне когерентні джерела, друге утворюються завдяки відбиванню світла від дзеркала)

Слайд 13

Отримання когерентних хвиль В «долазерні» часи для отримання когерентних хвиль промінь монохроматичного чи білого світла роздвоювали, використовуючи дзеркала чи лінзи. Спосіб Лінника (дійсне і уявне когерентні джерела, друге утворюються завдяки принципу Гюйгенса-Френеля на отворі)

Слайд 14

Інтерференційні картини світла Інтерференцію світла досить легко спостерігати на тонких плівках (наприклад, мильних бульбашках чи плівці нафти на воді). У цих випадках накладаються хвилі, що відбились від двох поверхонь плівки. Умова максимуму:

Слайд 15

Кільця Ньютона (пучки когерентних світлових хвиль утворюються завдяки відбиванню від різних поверхонь) при освітлені білим, зеленим та червоним світлом. Радіус світлих кілець на відбитому світлі:

Слайд 16

Інтерференційні картини

Слайд 17

Застосування інтерференції Інтерференцію широко застосовують для просвітлення оптики (лінз). На лінзи наносять тонкий шар речовини з малим коефіцієнтом заломлення. Внаслідок інтерференції відбиті хвилі певних довжин «гасять» одна одну, в результаті кількість відбитого світла зменшується (лінза «прозорішає»).

Слайд 18

Застосування інтерференції Інтерференцію широко застосовують для контролю якості поверхонь (наприклад, торців скловолоконних кабелів, які використовуються у комп'ютерних мережах). Такі пристрої для контролю якості називаються інтерферометрами.

Слайд 19

Застосування інтерференції Інтерференцію широко застосовують і в астрономії. Телескопи-інтерферометри (система, як правило, кількох телескопів, що приймають одночасно сигнал від одного об'єкта) дозволяють замінити дорогі оптичні телескопи з великою роздільною здатністю. Використовуються як оптичні, так і радіотелескопи-інтерферометри.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика