Електромагнітні коливання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одночасні періодичні зміни пов’язаних між собою електричного і магнітного полів називається електромагнітними коливаннями. Електричним коливальним контуром називається електричне коло, складене з конденсатора С і котушки L.
Вільні електромагнітні коливання (здійснюються без впливу зовнішньої сили). Власні коливання є затухаючими (амплітуда їх з часом зменшується). Причина: енергія струму перетворюється у внутрішню енергію проводів і йде на випромінювання електромагнітних хвиль.
Електричний заряд під час вільних коливань змінюються з часом за законом косинуса (або синуса) q=qmaxcosωt Період вільних коливань у контурі (формула Томсона) T=2π√LC Амплітудою гармонічних коливань називається модуль найбільшого значення коливної величини.
Фаза коливань визначає стан коливального процесу в коливальному контурі в будь-який момент часу. У коливальному контурі заряд, сила струму і напруга змінюються за гармонічним законом: q=qmaxcosωt і = Imaxcos(ωt + π/2) u = Umaxcosωt
Затухаючі електромагнітні коливання. Автоколивання Системи, в яких генеруються незатухаючі коливання за рахунок надходження енергії від джерела в середині системи, називаються автоколивальними. Незатухаючі коливання, існуючі в системі без впливу на неї зовнішніх періодичних сил називаються автоколивальними.
Змінний електричний струм Змінним струмом називається будь-який струм, який змінюється в часі. У промислових колах змінного струму сила струму і напруга змінюються гармонічно з частотою 50 Гц. u = Umaxcosωt i = Imaxsin(ωt + φ)
Діючі значення сили змінного струму дорівнює силі такого постійного струму, який виділить у провіднику таку саму кількість теплоти, що й змінний струм за той самий час. i = Imax/√2 u = Umax/√2
Резонанс в електричному колі Резонансом в електричному коливальному контурі називається явище різкого зростання амплітуди вимушених коливань сили струму, коли частота зовнішньої змінної напруги збігається з власною частотою коливального контуру. ω = 1/√LC = ω0 Резонанс виражений тим чіткіше, чим менший активний опір R.
Трансформатор Це пристрій, який застосовують для підвищення або зниження змінної напруги. Коефіцієнт трансформації – величина, що дорівнює відношенню напруг у первинній і вторинній обмотках трансформатора. K = U1/U2 = ε1/ε2 = n1/n2
Схожі презентації
Категорії