Час
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Хто і коли відкрив? Джон Непер шотландський математик, в 1618 році. Самого числа він не згадував, зате побудував на його основі свої таблиці логарифмів. Одночасно кандидатами в автори константи вважаються Якоб Бернулі, Лейбніц, Гюйгенс і Ейлер. Відомо, що символ е взявся із прізвища останнього.
Коли і як святкувати день е ? Число е є двійником числа π. Якщо π відповідає за простір, то е – за час і також проявляє себе всюди. Наприклад, радіоактивність полонія-210 зменшується в е раз за середній період життя одного атома.
Число е зустрічається там, де природа завідомо ні до чого. Для 0,1 % і 1000 років результат буде ще ближче до константи. Якоб Бернулі, знаток і теоретик азартних ігор, вивів е саме так – думаючи про те скільки заробляють ростовщики.
Екзотичний спосіб розрахувати е буде вимагати кінозалу і запасу терпіння. Глядачі з білетами розсядуться як завгодно. Шанс, що ніхто не попаде на своє місце, тим ближче до чим більше кінозал.
Як і π, е – трансцендентне число. Тобто його не можна виразити через дроби і корені. Існує гіпотеза, що у таких чисел в нескінченному “хвості” після коми зустрічаються всі комбінації цифр, які тільки можливі. Наприклад, там можна знайти і текст цієї статті, записаний двійковим кодом.
Схожі презентації
Категорії