X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біоніка

Завантажити презентацію

Біоніка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Позакласний захід Фізика-біологія Ткаченко С.Ю.

Слайд 2

Ультразвук у природі. Цілий ряд тварин здатен сприймати або випромінювати частоти хвиль значно вищих за 20 КГц, що використовується, наприклад для відлякування чайок від водоймищ з питною водою.

Слайд 3

кашалот Bодний ссавець з підряду зубастих китів. Досягає 19 м в довжину і маси в 100 т. Має хороший звуковий ехолокатор: в надчерепному просторі є повітряні мішки, розділені тонкою перегородкою. Стискаючи особливі м'язи, кит перекачує повітря з одного мішка в іншій, примушуючи цим коливатися перегородку з ультразвуковою частотою. Уловлюючи відбиті сигнали, він відшукує здобич на глибині до 2 км.

Слайд 4

дельфін Володіє досконалим звуколокаційним апаратом. Його локаційні посилання мають частоту від 750 Гц до 800 кГц. Частота посилань і інтервали між ними залежить від відстані до тіла, що відбиває. Дивовижна здатність дельфіна відрізняти сигнали відбиті рибами, від сигналів відбитих предметами таких же розмірів. Він може виявити кинуту у воду дробину на відстані до 20 - 30 метрів.

Слайд 5

Кажани і звуки Видає ультразвуки, а потім ловить луну, відбиту від перешкод. Володіючи здатністю оцінювати надкороткі проміжки часу від посилання звукового сигналу до його повернення, він дуже точно визначає відстань до комах, за якими полює, і впевнено, не натикаючись на дерева, летить в густому лісі. Частота звуків, видаваних кажаном, досягає 50 кГц, тобто лежить далеко за межами частот, чутних людиною. Миша робить до 30 ультразвукових посиланнь за секунду, тривалістю 1 мс кожна. За 1 мс звук проходить близько 34 см, отже, кажан може знайти перешкоду на відстані від 17 см і далі.

Слайд 6

Кажани чують звуки, яких ми не чуємо Кажани використовують слух для багатьох речей, яких ми не робимо – Полювання на жуків Польоти у темряві Знаходження друзів

Слайд 7

Вуха кажана У порівнянні з нами, кажани мають дуже великі вуха. Завдяки їм, вони чують дуже високі звуки.

Слайд 8

Незвичайне Нещодавно було зроблене сенсаційне відкриття. Джейн Йак і Джеймс Фуллард виявили на крилах метеликів Hedyloidea вуха! Смішно те, що з'явилися ці органи у метеликів під «взаємодією» кажанів. Багато метеликів мають органи –локатори для ультразвука, що видається кажанами, - аби не потрапити до них на обід. Але у метеликів такі вуха на передній поверхні першої пари крил виявлені вперше.

Слайд 9

Застосування ультразвуку Ехолокація Дослідження у різних галузях фізики (випромінювання твердого тіла та напівпровідників), вивчення властивостей речовин Ультразвук широко застосовується в медицині.

Слайд 10

Теплобачення

Слайд 11

Застосування інфрачервоних променів За допомогою тепловізора можна побачити кірпічну кладку стіни через слой штукатурки товщиною 3 см. зліва — зображення у видимому світлі, зправа — в тепловізорі

Слайд 12

температурна чутливість біля 0,02°С. Зліва — портрет здорової людини; з права —людини з підвищеною температурою. Тепловізор дозволяє проводити ранню діагностику вражень судин. Варкозне розширення вен, непомітне при зовнішньому обстеженні, чітко проявляється на інфрачервоному зображенні.

Слайд 13

Живий гігрометр

Слайд 14

Жива гідравлика «Стопохідна машина» П. Л. Чебишева

Слайд 15

Унікальні синоптики

Слайд 16

Таємниці швидкості

Слайд 17

Живі ракети

Слайд 18

Слайд 19

Таємниці броні молюска

Слайд 20

Біоніка в архітектурі та дизайні

Слайд 21

Природні сейсмографи

Слайд 22

Слайд 23

ВИХІД

Слайд 24

100. Дельфіни дуже швидко рухаються. 100 метрів вони пропливають за 10 с. Пояснити причину такої великої швидкості плавання дельфінів і визначити швидкість. відповідь

Слайд 25

Швидкість руху цих тварин залежить від будови їх шкіри, Зовнішній шар її , дуже товстий та пружній, пов´язаний з іншим шаром шкіри, в якому є відростки. Ці відростки входять в ячейки верхнього шару, і шкіра дельфіна стає ще більш пружньою. При збільшенні швидкості на шкірі дельфіна виникають складки. Хвиля, яка біжить по шкірі дельфіна і гасить вихори. Швидкість дельфіна 10 м\с.

Слайд 26

200. Дрібні морські рибки плавають стайкою, форма якої нагадує краплю. Чому утворюється така форма стайок? відповідь

Слайд 27

Зустрічна вода діє на окремих рибок так, що рух кожної з них може бути або облегшений або уповільнений, в залежності від положення по відношенню до стайки. Цей фактор і впливає на форму рухомої стайки в вигляді каплі, при якій опір води руху стайки найменший.

Слайд 28

З00. Чому мозолі болять перед дощем? відповідь

Слайд 29

Перед дощем зменшується атмосферний тиск. Зменшення зовнішнього тиску викликає деяке розширення тканин ноги, а так як тверда тканина мозолі не може однаково розширитися з м´якими тканинами тіла, то відбувається подразнення нервів і відчувається біль.

Слайд 30

400. Всім відомо, то звичайна муха вільно ходить по стелі. Чи зможе вона так же вільно переміщуваться по стелі у безповітряному просторі? відповідь

Слайд 31

Ні, не зможе, При русі по стелі муха утримується за рахунок атмосферного тиску. На кінцях ніжек в неї маються невеликі присоски.

Слайд 32

100. Лапи павука не мають м´язових волокон. Однак павук не тільки швидко пересувається, але й стрибає. Чим це можна пояснити? відповідь

Слайд 33

Встановлено, що кінцівки павука діють аналогічно гідравлічному приводу, рідиною для якого слугує кров.

Слайд 34

200. Яким чином пересуваються морські зірки? відповідь

Слайд 35

Промені морських зірок пронизані симетрично розташованими каналами, заповненими рідиною. Рідина подається у ножки, які при цьому дуже сильно набухають, витягуються вперед по направленню руху і за допомогою присосок закріплюються до грунту, після чого мускулатура ножок збігається, виштовхуючи рідину з каналів, і зірка рухається вперед.

Слайд 36

300. Випадково залетівши у вікно, кажани частенько сідають людям на голову. Чому? відповідь

Слайд 37

Волосся поглинає випромінюваний кажаном ультразвук, тому кажан, не сприймаючи відбитих хвиль, не відчуває перепони і летить прямо на волосся.

Слайд 38

400. Як побудоване око у комах? Які недоліки і переваги такої будови ока? відповідь

Слайд 39

Око комахи має ячеїсту структуру і представляє собою щось на зразок букета тонких трубочок. Кожна трубочка - це окреме око, яке слідкує за певною частиною простору. Велика кількість трубочок дозволяє одночасно бачити весь простір довколо. Однак в такий тоненький отвір світла попадає дуже мало, як на дно глибокого колодязя. Тому, складне око комахи бачить з усіх боків, але ні в одному напрямі воно не бачить добре.

Слайд 40

100. Які особливості зору у жаби? відповідь

Слайд 41

Жаба умудряється не бачити те, що їй бачити не треба, наприклад тіні від хмар. Сітчатка ока жаби має властивість підсилювати контрастність зображення, чітко виділяючи його контури. Око її слідкує за переміщенням предметів і одночасно проводить складну обробку сигналів , які надійшли.

Слайд 42

200. Назвіть тварину, яка здатна реагувати на радіоактивне випромінювання. відповідь

Слайд 43

Дуже чутливим індікатором радіоактивного випромінювання є равлик. Це живий лічильник радіоактивності. А також таргани та пацюки.

Слайд 44

300. Біологи винайшли, що змії легко вишукують здобич в темряві,не дивлячись на те, що вночі зір у них не розвинений. Чим це пояснити? відповідь

Слайд 45

У деяких змій по обидві сторони голови, між ноздрями і очами, є два конічних заглиблення, по краям яких знаходяться особливі клітини, які чутливі до інфрачервоного випромінювання. Температурна різниця всього на 0,0018 градусів заставляє змію реагувати на об´єкт. Використовуючи свої термолокатори, змія може визначити розмір жертви , а також відстань і позу.

Слайд 46

400.Чи можна бачити теплове випромінювання? відповідь

Слайд 47

Є тварини, які здатні бачити теплові промені.Наприклад, глибоководні кальмари. Крім звичайних очей, вони мають ще термоскопічні очі. Побудовані вони як звичайне око, але мають світлофільтр , який поглинає всі промені, крім інфрачервоних (теплових).

Слайд 48

Наскільки розпровсюджені у природі біологічні годинники, і які ви можете навести приклади?

Слайд 49

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика