X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біомеханіка

Завантажити презентацію

Біомеханіка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Функції м’язів та процес їх скорочення

Слайд 2

Слайд 3

Так, двоголовий м’яз плеча при скороченні наближує передпліччя до тулуба.

Слайд 4

Скорочуючись, м’яз виконує велику роботу і, як активний орган, характеризується інтенсивним обміном речовин, що здійснюється за допомогою кровоносних судин, якими кров доставляє кисень і поживні речовини, а виносить продукти обміну.

Слайд 5

За скорочення відповідають два види філаментів: Міозинові філаменти (товсті скоротливі нитки). Актинові філаменти (короткі).

Слайд 6

Робота м’язів регулюється нервовою системою. Нервові волокна, які є у м’язі, називаються пропріорецепторами. У м’язовій тканині містяться рецептори у вигляді нервово-м’язового веретена. Рецептори сприймають і відбивають ступінь скорочення й розтягування м’язів.

Слайд 7

А зараз ми з вами повторимо з яких шести етапів відбувається механізм скорочення м’язів.

Слайд 8

Скорочення м’язів пов’язане з перетворенням хімічної енергії на механічну роботу. Якщо м’яз, скоротившись, в стані напруження утримує тягар, така робота називається статичною. Якщо ж скорочення м’яза чергується з його розслабленням і при цьому тіло людини або його окремі органи переміщуються в просторі, то в цьому випадку робота називається динамічною.

Слайд 9

Як ви вже зрозуміли м’язи мають здатність і до скорочення, і до розслаблення, але також вони можуть постійно підтримувати тонус, завдяки цьому м’яз протидіє розтягуванню.

Слайд 10

Тонус регулюється ЦНС й має рефлекторний характер, тобто він виникає внаслідок нервових імпульсів, що генеруються у пропріорецепторах м’язів і особливо при їх розтягуванні. В разі перерізування нервів м’язи втрачають тонус і стають дуже м’якими.

Слайд 11

Постійне тренування м’язів сприяє збільшенню їх об’єму й сили, стимулює роботу серцево-судинної й дихальної систем. У тренованих людей частота дихання зменшується до 8-10 дихальних рухів за хвилину, проти 16-20 у нетренованих.

Слайд 12

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика