X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Безпека людини під час роботи з електричними приладами і пристроями.

Завантажити презентацію

Безпека людини під час роботи з електричними приладами і пристроями.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мета уроку: повторити правила техніки безпеки під час роботи з електричними приладами і пристроями, безпека під час грози; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання берегти своє здоров’я і життя. Безпека людини під час роботи з електричними приладами і пристроями.

Слайд 2

Кожен день ти користуєшся елелектроприладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може призводити до електричних травм та пошкоджень: -таких як скорочення м’язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості; - порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини І.Безпека людини під час роботи з електричними приладами та пристроями

Слайд 3

, Щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами: Так Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними. Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути. Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий. Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми. Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом. Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі. Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу Не можна підвішувати речі на кабелі. Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю. Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

Слайд 4

Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі! Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно: вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? - Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!) -Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати -не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові; -терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу. -Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою: -обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки; -накрий палаючий предмет ковдрою; -повідом дорослих про пожежу.

Слайд 5

Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: підходити до оголених дротів і чіпати їх руками, розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач; гратись поблизу підстанцій. Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!

Слайд 6

Запам’ятай Будьте обережні ненаближайтесь до обірваних електропроводів необхідно повідомити у диспетчерську негайно попередити всіх про небезпеку та термінщво подзвонити у службу району електричних мереж або у місцеві органи влади чи МНС за номером 101.

Слайд 7

„Закарпатобленерго” ПОПЕРЕДЖАЄ !     Повітряні та кабельні лінії електропередачі є об’єктами підвищеної небезпеки. Через різноманітні пошкодження проводи ліній можуть обриватися або провисати. В разі дотику або навіть наближенню на небезпечну відстань до проводу, який звисає з опори, лежить на землі або на гілках дерев людина може бути вражена електричним струмом Щоб уникнути нещасного випадку:     1. Якщо Ви бачите обірваний електропровід, слід негайно виставити охорону біля місця обриву для запобігання наближення до проводу людей або худоби. Повідомити про обрив у район електромереж.     2. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори.     3. Якщо Ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі то необхідно пам’ятати про небезпеку напруги кроку – напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини.     4. Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.

Слайд 8

Що слід робити, якщо людина потрапила у грозу? Ви знаєте, що прикладом грандіозного іскрового розряду в природі є блискавка. У результаті наукових досліджень було встановлено, що під час грози відбувається перерозподіл зарядів у грозовій хмарі, у результаті різні частини хмари заряджаються зарядами протилежних знаків. Напруга між двома хмарами, зверненими одна до одної різнойменно зарядженими частинами, та напруга між хмарою і Землею сягають кількох сотень мільйонів вольтів. Від ударної йонізації та йонізації випромінюванням, яке супроводжує розряд, в електричному полі між хмарами з’являються лавини вільних йонів та електронів, тобто виникає короткочасний самостійний газовий розряд блискавка. Сила струму в каналі блискавки сягає сотень тисяч амперів. Бережемося від удару блискавки Підраховано, що в атмосфері земної кулі щосекунди проскакує близько 100 блискавок, а кожна двадцята з них ударяє в землю, завдаючи чималої шкоди. Удар блискавки може викликати лісові пожежі, вивести з ладу лінії електропередач і навіть призвести до загибелі людей. Щоб не стати жертвою удару блискавки, слід пам’ятати, що блискавка частіше вдаряє у відносно високі предмети, тому слід дотримуватися таких правил. • Опинившись під час грози у полі, не можна бігти ним,— навпаки, потрібно лягти, щоб не підноситися над місцевістю. » Під час грози у лісі не можна ховатися під високими деревами, а в полі — під поодиноким деревом, копицею сіна тощо, навіть якщо вони здаються дуже надійними прихистками. • Під час грози не можна купатись у відкритих водоймах, а перебуваючи високо в горах, краще ховатися в печері або під глибоким уступом. • Під час грози не можна запускати повітряного змія: мокра мотузка стає провідником електрики й блискавка може вдарити в змія. При цьому заряди пройдуть через руку й тіло людини в землю. До речі, саме так під час експерименту загинув друг і колега М. В. Ломоносова російський учений Г. Ріхман.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика