Здоровий спосіб життя
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Здоровий спосіб життя Щороку дедалі більше свідомої молоді обирає здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження і зміцнення свого здоров’я. Адже здоров’я є тим чарівним ключем, який відчиняє двері до можливостей: прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього. А зараз ви хочете насолоджуватися життям, крокувати в ногу з часом, не відставати від моди. Мода – це стиль, це спосіб життя. Ви - діти нового тисячоліття. Нове сьогодення зумовлює нову моду. Сучасна мода одна – здоров’я. Бути здоровим – красиво! Бути здоровим – модно! Бути здоровим – стильно! Бути здоровим – класно!
Здоровий спосіб життя – чи життя для власної насолоди? Розглянемо проблему здоров’я, а саме вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров’я, до впливу шкідливих звичок, таких як паління, алкоголь та наркотики.
ЧОМУ ПОЧИНАЮТЬ КУРИТИ? З цікавості? Подивися, скільки цікавого навколо: мандрівки, фільми, ігри! Через прагнення видаватися дорослим? Будь розсудливий!!! Нехай інші беруть з тебе приклад!!! ВИБІР РОБИШ ТИ! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПОЧИНАЄ КУРИТИ ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ! Кожна цигарка містить близько 15 канцерогенних речовин. Кожна цигарка скорочує життя того, хто курить, на 8 хвилин. 80% осіб, що хворіють на рак легенів, – курці. Через ускладнене засвоєння вітамінів А, В, В6, В12 зменшується опірність організму інфекційним захворюванням, погіршується пам'ять, зростає втомлюваність. Тютюновий дим шкідливий і для організму людини, яка не курить. Перебування впродовж години в накуреному приміщенні рівнозначне випалюванню 4 цигарок. Що таке тютюнопаління?
Сучасна ситуація - На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. - За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок. - Куріння викликає 6% смертей у всьому світі. - Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей. - 800 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці. - Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2520000 тонн. ФАКТИ ПРО КУРІННЯ ПРИГОЛОМШЛИВИЙ ФАКТ: молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн!
В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат; 68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26% вже є колишніми курцями; Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях; Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення – 70%; Всього в Україні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни; Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучаються не менше 100 000 українців; Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років; Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків і дівчат; Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного Українця припадає понад 2500 сигарет – майже 7 штук щоденно; Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів щорічно; За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік. “Тютюнова” статистика України
Усвідом своє рішення: «Я більше не хочу курити!» Склади план відмови. Розкажи про це друзям: прилюдно взяте зобов’язання зміцнює силу волі. Признач дату «X», коли ти зробиш це, не відтерміновуючи ані на день. Не став суперзавдань – спробуй витримати день, на завтра – ще один день. Якщо одразу не виходить позбутися цієї звички, щораз зменшуй кількість цигарок. Коли залишиться одна, ти побачиш, як легко відмовитись і від неї. Коли заманеться взяти цигарку, скажи собі: «Зараз я хочу курити, але за 5 хвилин це мине». Якщо ти вирішив кинути палити!
Ви знаєте краще за нас! Кажуть, так легше спілкуватися, бути веселим та почуватися невимушено. Це справді так, особливо, коли хтось у компанії нап’ється, і саме Вам треба доставити цей суб’єкт додому, або ще краще – всю ніч проводити для нього «комплекс оздоровчих заходів». Усі вечірки поряд з отруєною та психічно неврівноваженою через алкоголь людиною – Ваша найзаповітніша мрія, чи не так? Наслідки сп’яніння: уроджені вади розвитку новонароджених, небажана вагітність та зараження різними венеричними хворобами все частіше відбуваються саме в стані сп’яніння; більше половини всіх травм та нещасних випадків стались через сп’яніння; Фатальні дорожньо-транспортні пригоди, пожежі, смерть через утоплення, також самогубства, насильство – звичні, частіше закономірні явища нетверезого стану; алкоголь став причиною всіх скоєних вбивств; емоційна травма, заподіяна дітям нетверезим станом дорослих граничить з поняттям «злочин»; фінансові проблеми, кар’єра, що не відбулася… Чи варто ризикувати? Ви знаєте краще за нас!
Як визначити, чи стає випивка для Вас проблемою? 1. Ви п’єте тому, що у Вас виникають проблеми і треба розслабитися? 2. Коли розсердитися на батьків чи друзів, Ви п’єте? 3. Ви віддаєте перевагу випивці, коли опиняєтесь на самоті? 4. Чи почали у Вас виникати проблеми із засинанням? 5. Чи починали Ви пити перед заняттям або перед роботою? 6. Коли вип’єте, Ви потрапляєте у неприємні ситуації? 7. Чи п’єте Ви залпом? 8. У Вас буває втрата пам’яті під час випивки? 9. Буває таке, що Ви шукаєте додаткову випивку, коли трапляється випивати? 10. Чи буває, що Ви приховуєте свою випивку? Якщо Ваша відповідь «так» на деякі запитання, необхідно серйозніше подивитися на цю проблему та щось змінити у своєму ставленні до алкоголю.
Проблема вживання наркотиків Чи правда, що деякі наркотики не шкодять здоров’ю? Усі наркотики, незалежно від виду і способів вживання, обов’язково пошкоджують наступні органи та системи організму: нервову систему (в тому числі головний мозок), імунну систему, печінку, серце, легені. Середня тривалість життя наркомана, який вживає наркотики доведено, становить близько 7 років. Звичайно, є нещасні, які живуть з цією отрутою і 15, і 20 років. Але є і такі, які гинуть на 6-8 місяці після початку регулярного прийому. Найчастішими причинами смерті наркоманів є травми (в дорожньо-транспортних пригодах, з необережності, в бійках); самогубства; випадкові передозування. 2
Моє життя - мій вибір! Що означає здоровий спосіб життя? Це раціональне харчування, заняття спортом, відмова від нікотину та алкоголю, режим праці та відпочинку, оптимістична активна життєва позиція. Закладати основу здорового способу життя треба з дитинства: батьки, які бажають щастя своїй дитині, власним прикладом мають доводити правильність подібних поглядів. Лише здоровий спосіб життя дасть людині можливість почувати себе щасливою. Здорова людина має добрий вигляд та багато сил для повноцінної праці, здатна родити здорове потомство. Така людина живе повнокровним життям і корисна суспільству. Всім потрібно дотримуватися здорового способу життя, але на жаль, це ще не у всіх виходить як слід. І все ж таки велике бажання і наполегливість, які потрібно мати, - запорука успіху. Здорові від природи люди часто не замислюються над тим, щоб зберегти своє здоров'я якнайдовше. Палять, вживають алкоголь, харчуються на ходу, не задумуючись, чи можна взагалі їсти цю їжу, мало рухаються, просиджують увесь вільний час перед телевізором чи комп'ютером. І тільки втративши здоров'я, люди починають розуміти, що повернути його нелегко, а буває, що й неможливо.
Заняття спортом Зараз у розвинених країнах входить у моду здоровий спосіб життя. Молодь і люди зрілого віку слідкують за собою, займаються різними видами спорту. Бути хворим, кволим не престижно. Якщо людина змолоду слідкує за своїм здоров'ям , їй легше зберегти його до глибокої старості. Звичайно, іноді доводиться поступатися своїми принципами, щоб дехто з друзів не сприймав тебе білою вороною. Та з часом люди, які палять, дозволяють собі випити, не цікавляться спортом, знаходять собі інші компанії. А поряд залишаються ті, хто підтримує, розуміє тебе і повністю поділяє твої погляди. З ними тобі легко спілкуватися, дружити, бо вас об'єднує одна мета - бути здоровими та успішними людьми. Всі здорові люди люблять життя. (Генріх Гейне)
Загартовування Загартовування - це система тренування, спрямована на пристосування організму до добових, сезонних, періодичних або раптових змін температури. Заняття фізичними вправами, як правило, супроводжуються супутніми діями природних факторів - повітря, води і сонця, які є головними засобами загартовування організму. Однак це не єдиний механізм підвищення стійкості організму до перепадів температури. З поняттям загартовування більшість людей пов'язує прийняття крижаного душу і купання в ополонці. Проте, це ті етапи загартовування організму, які досягаються лише при тривалих тренуваннях і великому стажі загартовування. А на початкових етапах достатньо привчити себе до ходіння босоніж по землі, обливанню ніг прохолодною або холодною водою і контрастного душу. В здоровому тілі здоровий дух
Раціональне харчування Харчування забезпечує організм енергією, необхідною для процесів життєдіяльності. Відновлення клітин і тканин в організмі відбувається за рахунок надходження з їжею пластичних речовин - білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин. Крім того, їжа джерело утворення ферментів, гормонів та інших регуляторів обміну речовин в організмі. Правильне харчування, з урахуванням умов життя, праці, побуту забезпечує сталість внутрішнього середовища організму людини, діяльність різних органів і систем, гармонійний розвиток, високу працездатність. Піраміда харчування Здоров'я набагато більше залежить від наших звичок і харчування, аніж від лікарського мистецтва. (Джон Леббок)
Неправильне харчування призводить до появи багатьох захворювань внаслідок зниження захисних властивостей організму, порушує процеси обміну речовин, веде до передчасного старіння, зниження працездатності, може сприяти появі багатьох захворювань, в тому числі інфекційних, тому що ослаблений організм чутливий до негативних впливів. Раціональне харчування - це правильно організоване і своєчасне забезпечення організму смачно приготовленою і безпечною їжею, вміст в раціоні оптимальної кількості харчових речовин, необхідних для розвитку і життєдіяльності організму. Раціональне харчування забезпечує нормальну життєдіяльність організму, високий рівень працездатності і стійкості до несприятливих факторів навколишнього середовища, максимальну тривалість активного життя. Людина народжується здоровою, всі хвороби приходять з їжею. (Гіппократ)
Ви – молоді, завзяті і кмітливі, сповнені сил та енергії. У вас багато мрій, бажань, планів на майбутнє. Щодня ви пізнаєте життя, відкриваєте для себе світ. Ви прагнете все спробувати, все зрозуміти і бути зрозумілими. Ви рухаєтеся уперед, наближаючи своє майбутнє. Ви мрієте про успіх, кохання і щастя, бо ви – молоді! Той, хто хоче бути здоровим, частково вже видужує. (Джованні Боккаччо) Уже сьогодні ви тримаєте у власних руках своє майбутнє. І лише ви самі відповідальні за нього. Уже від вас і від ваших сьогоднішніх рішень залежить, якими ви будете. Здоров’я – головна людська цінність! Здоров'я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини, тому що і в достатку, і в розкоші погано жити без здоров'я. (Н. Р. Чернишевський) Інформацію підготувала соціальний педагог школи – Смолінська Оксана Федорівна
Схожі презентації
Категорії