X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сутність та походження людини

Завантажити презентацію

Сутність та походження людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сутність та походження людини

Слайд 2

Мета уроку: Пояснити основні теорії походження людини та розповісти про авторів-науковців, що їх розробляли Розкрити суть термінів: “еволюція”, “релігія”, “НТР”, “сурогатність” Розвивати вміння працювати з схемами, таблицями, робити власні висновки та порівнювати наукову інформацію. Працювати над розвитком критичного мислення. Виховувати толерантне ставлення до різних точок зору щодо походження людини.

Слайд 3

Завдання: Повторити та поглибити знання учнів щодо різних точок зору та тлумачень походження людини; Визначити, який чинник відокремив людину від тварини та відіграв вагому роль у її становленні; Дати відповідь на запитання: «Виникнення людини – випадковість чи закономірність?».

Слайд 4

План 1. Теорії походження людини. 2. Становлення людини за свідченням науки. 3. Становлення людської діяльності. 4. Сутність людини.

Слайд 5

Які теорії походження людини Ви знаєте?

Слайд 6

Слайд 7

Міфологічна теорія. Міф(грецьке слово – оповідь); Тотем – спільний предок людей; Тотемізм – віра у спільне походження людини і тварини.

Слайд 8

Релігійна теорія. Біблія – священна книга християн; Створення людини Богом;

Слайд 9

Природна теорія Стародавня Греція –вчення Анаксімандра: походження людини з води Вчення Платона: людина складається з найменших частинок – атомів

Слайд 10

Представники природньої теорії походження людини: Анаксімандр – VI ст. до н.е. учень Фалеса – засновника Мілетської філософської школи; Айперон – складається з вогню, води, землі, повітря.

Слайд 11

Представники природньої теорії походження людини: Платон – (427-347 р. до н.е.) учень Сократа; засновник філософської школи “Академія”; Атоми – людина складається з найдрібніших частинок.

Слайд 12

Космічна теорія Стародавня Греція – вчення Анаксагора; Людина створена з космічного пилу; Людина занесена з космосу;

Слайд 13

Представник космічної теорії: Анаксагор (500-428 р. до н. е.) представник класичного періоду Стародавньої Греції; заборона жити у Греції.

Слайд 14

Штучна теорія походження. Науково-технічна революція( НТР): клонування, сурогатне материнство,штучне запліднення.

Слайд 15

Науковці штучної теорії походження людини: Професор Антінорі (Італія) Панайотіс Завос (Греція)

Слайд 16

Завдання: дати усно відповідь Чи морально та оправдано створювати людину штучно, якщо релігія проти таких експериментів над людиною?

Слайд 17

Еволюційна теорія Вчення Чарльза Дарвіна; Спільним предком людини вважається людиноподібна мавп.

Слайд 18

Яка теорія, на Вашу думку, є най вірогіднішою? Чому?

Слайд 19

Теорія Дарвіна: походження людини еволюційним шляхом.

Слайд 20

Еволюція людини Рамапітек 14 млн.років тому Австралопітек 5 млн.років тому Пітекантроп 500 тис.років тому Неандерталець 130 тис. років тому Кроманьйонець 40 тис.років тому

Слайд 21

Завдання: дати усно відповідь! Створення людини випадковість чи послідовність еволюції живих організмів?

Слайд 22

Порівняльна таблиця поведінки людини і тварини. Мотивовані дії; Мова як засіб спілкування; Здатність людини мислити; Досконаліша будова тіла; Вміння знаходити власні способи реалізації цілей; Живе і змінює природнє середовище; Використовувати і створювати знаряддя праці Примати Люди Інстинкт Живе і пристосовується до природнього середовища Спілкування засобами звуків та запахів Наслідувальний характер діяльності Мислення на примітивному рівні Не використовує знарядь праці Тілобудова

Слайд 23

Порівняльна таблиця поведінки приматів та людей. Примати Люди Інстинкт Мотивовані дії Живе і пристосовується до природнього середовища Живе і змінює природнє середовище Спілкування засобами звуків та запахів Мова як засіб спілкування Наслідувальний характер діяльності Вміння знаходити власні способи реалізації цілей Мислення на примітивному рівні Здатність людини мислити Не використовує знарядь праці Використовувати і створювати знаряддя праці Тілобудова Досконаліша будова тіла

Слайд 24

Використовуючи текст підручника: назвіть, доповніть та поясніть запропоновану схему!

Слайд 25

Знайдіть правильне співвідношення: Ч. Дарвін Космічна теорія Анаксагор Природна теорія Платон Еволюційна теорія

Слайд 26

Встановіть правильну еволюційну послідовність: Неандерталець; Пітекантроп; Рамапітек; Кроманьйонець; Австралопітек.

Слайд 27

Що відіграло вагому роль в еволюції людини? А) здатність розмовляти; Б) здатність мислити; В) здатність воювати; Г) здатність працювати.

Слайд 28

Виправіть помилки в тексті: 1) Згідно космічної теорії – тотем є спіль- ним предком людини і тварини; 2) Ч. Дарвін вважав, що рамапітек вмів добувати вогонь і полювати на ма- монта.

Слайд 29

Кому належить теорія: “…людина складається з найменших частинок – атомів”. А) Ч. Дарвін; Б) Сократ; В) Платон; Г) Демокріт.

Слайд 30

Висновки: 1 Сковорода Г.С. Достоєвський Ф.М. “Праця кожної людини над собою, її моральне самовдосконалення можуть зробити її кращою.”

Слайд 31

Висновки: 2 Щоб стати людиною, природі потрібно було кілька мільйонів років. Щоб стати твариною людино потрібно кілька годин!

Слайд 32

Домашнє завдання: 1. Розділ І, §1-2 ст.5-29 (усно). 2. Написати твір-ессе на одну із тем: “Людина – це “табула раса?” “Людина -це злісна мавпа?” “Людина – це інструмент суспільства?”

Слайд 33

Концепції філософської антропології: Людина – це злісна мавпа, яка успадкувала від тваринних предків те найогидніше, що накопичилось у тваринному світі. Людина від народження добра, не зла. Проте її природні задатки суперечать розвиткові цивілізації, а суспільство відіграло фатальну роль у долі людини змусивши її боротися за своє існування. Тому і знищує собі подобних. Людина сама по собі не добра і не зла, генетично вона “нейтральна”, “табула раса” на якій природа і суспільство пишуть свої історії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Філософія