X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Семенко Михайль Васильович"

Завантажити презентацію

"Семенко Михайль Васильович"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Семенко Михайль Васильович поет, теоретик мистецтва, літературний критик, Редактор. Основоположник футуризму

Слайд 2

Народився 31 грудня 1892 року  в селі Кибинці, Миргородський повіту,  Полтавської губернії, нині Миргородський район, Полтавська область. - Син письменниці Марії Проскурівни. - Навчався у Психо-Неврологічному Інституті в Петербурзі.

Слайд 3

Його поетичним дебютом стала  збiрка "Prelude" (1913). До неï ввiйшли традицiйнi романсовi вiршi елегiйного  типу, милозвучнi, сентиментальнi, властивi молодим поетам-початкiвцям.

Слайд 4

1914 року М. Семенко опиняється в Києвi. Однак з початком Першоï  свiтовоï вiйни Михайла мобiлiзовано до царськоï армiï. В ніч на 8-е вересня 1919, арештовано в себе на квартирі українського письменника Михайла Семенка.

Слайд 5

В розпал визвольноï боротьби, активно включається в  лiтературний процес, стає одним з ватажкiв вiдродження i розвитку  нацiональноï лiтератури. 

Слайд 6

Зі своєю першою дружиною Лідією, Михайль Семенко познайомився у Владивостоці де він прожив близько 3 років. Почуття Семенка до майбутньої дружини зображані у циклах «Осіння рана», «П'єро кохає» — зовсім нових мотивів і творчих рішень. Від цього Михайль Семенко мав сина Ростислава і доньку Ірину.

Слайд 7

Михайль Семенко був також одружений з українською актрисою Наталією Ужвій, з якою розлучився 1936 року. В цьому шлюбі єдиною дитиною був син Михайло.

Слайд 8

Творчість поета: • Перша збірка «Prelude» (1913)  • Збірки «П'єро задається», «П'єро кохає» і «Дев'ять поем» (Київ, 918) • Збірки «Дерзання» і «Кверофутуризм» (1914) •Збірки «П'єро мертвопетлює», «Bloc-notes» і «В садах безрозних», поема «Ліліт». (1919)

Слайд 9

Творчість поета: • збірки «Сучасні вірші» (1931), «З радянського щоденника» і «Китай в огні» (1932) та «Міжнародні діла» (1933). • 1924 видав під назвою «Кобзар» дві збірки своїх творів 1910–1922 років, 1925 — збірку «В революцію» та поезофільм «Степ»  • Збірка «Проміння погроз» (1921)

Слайд 10

АРЕШТ і СТРАТА Ще за три дні до свого арешту, 23 квітня 1937 р. Михайль Семенко провів у Києві творчий вечір. Семенка звинуватили в "активнiй контрреволюцiйнiй дiяльностi. Надломлений морально i  фiзично письменник, "зiзнається" в усiх пред'явлених обвинуваченнях: спроба скинути Радянську владу в  Украïнi за допомогою нiмецьких фашистiв 23 жовтня 1937 року було винесено вирок - розстрiл. Того самого дня вирок було виконано. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія