Ільченко Олександр Григорович
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Олесь Ільченко (Ільченко Олександр Григорович)- сучасний письменник, сценарист, журналіст, педагог. Олесь Ільченко народився в Києві 1957 року. Освіта – природнича і літературна: закінчив Київський педагогічний університет ім. Драгоманова та Московський літературний інститут ім. Горького.
З діда-прадіда по батьковій лінії — всі кияни. Вони були заможними міщанами, мали власний великий цегляний будинок на Подолі, ближче до Куренівки. Проте бабуся й дід, мамині батьки, переїхали до Києва наприкінці 1920-х років з «отого найкращого села», славетної Шевченкової Кирилівки (нині — село Шевченкове). Цікаво, що його пра...прабабусі, Оксані Коваленко, Тарас Шевченко присвятив деякі свої вірші («Мені тринадцятий минало...» та інші). А один з пра...прадідів, Іван, справжній гайдамака за характером, підпалив, аби помститися (то окрема історія), економію відомих панів Енгельѓардтів. Його вислали до Сибіру...
Тривалий час працював журналістом, редактором на телеканалі «1+1». Автор численних публікацій в пресі на культурологічні теми. Лауреат телепремій «ТЭФИ» та «Телетріумф» (2006 р). Член Асоціації українських письменників, Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України. Автор семи збірок поезій, десяти книжок для дітей і підлітків, кількох кіносценаріїв (один екранізований – фільм «Я той, хто є», реж. О.Володіна). Автор містичного детективу «Місто з химерами» (лідер рейтингів ВВС і «Книги року»), а також творів для дітей Книжки поезій «Розмова перед тишею» (2005) та «Деякі сни, або Київ, якого немає» (2007) увійшли до шорт-листів найкращих поетичних збірок відповідних років Всеукраїнського книжкового рейтингу року. Книга «Наші птахи» посіла третє місце на Міжнародній виставці «Медвін» у категорії «науково-популярна література». Персональна фотовиставка «Аркуші» - галерея «Ірена», Київ, 2004. Колективні фотовиставки – Вроцлав, Краків, Гданськ, 2005.
В дитинстві Олесь відмовився від пропозиції класика українського кіно Віктора Івченка зіграти іншого класика — малого Довженка в екранізації «Зачарованої Десни». Тривалий час працював журналістом, редактором на телеканалі «1+1». Головний редактор проекту «Танцюю для тебе». Редактор редакції шоу-програм на (програми «Перший мільйон», «Форт Буаяр», «Самый умный»). Автор численних публікацій в пресі на культурологічні теми. Лауреат телепремій «ТЭФИ» та «Телетріумф» (2006 р).
Олесь Ільченко колекціонує старі київські цеглини, любить подорожувати й інколи ходить з друзями фотографувати зникаючий Київ. В 2010 році Олесь Ільченко подарував Національному музею літератури видання 1920–х, 1940–х і 1960–х років. Усі вони — з родинної бібліотеки. «Звісно, шкода розлучатися з книжками, що стали вже рідними, але я подумав, що деякими речами людина не може володіти одноосібно, треба, щоб вони були доступні багатьом», — завважив Олесь Ільченко. Найдорожче тут для нього — видання «Царівни» Ольги Кобилянської (харківське кооперативне видавництво «Рух», 1927 рік), оскільки це спогад про покійну маму. Є також книги Лесі Українки, Леоніда Глібіва (прізвище вказано згідно з орфографією 1920–х років), Марка Вовчка, видання воєнного періоду творів Івана Франка та Андрія Малишка, ювілейне факсимільне видання 1964 року «Заповіту» Тараса Шевченка у вигляді захалявної книжечки. За цими, тепер уже музейними експонатами, можна вивчати історію книгодрукування в Україні ХХ ст.
Поезія Дерева бруняться. Забрьоханий Поділ старим бомжем чалапає до ринку. Вітчизни пиво п’є якийсь дебіл і позирає на гладку блондинку. Це місто мружиться крізь давню машкару. Одвічні цвинтарі обсіли кожну гору. З дахів психушки ґави кажуть: „кру” і тіні ходять жовтим коридором. На сонці топиться і крига, і земля. Масніє суглинок і підпливають схили. Під храмом жебрає безкриле янголя; а в магазині в когось крововилив. Довкола в розпалі весняний маскарад - хто мертвого вдає, а хто – живого. Час ліків і новокаїнових блокад, прозріння чистого і божевілля злого.
Питання: Яка картина постає перед читачем? Якими засобами автор передає настрій героя, збентеженість, хвилювання, безнадійність? Який віршовий розмір поезії, у чому особливості рими? Яке почуття домінує у вірші? Яка провідна думка твору?
Рядкі, написані Ільченком в Одесі За поворотом шашлична “Олеся”. Майже приїхали. Травень. Одеса. Вийти на берег, дихати морем, Вірити, все тут інакше, і зорі Білі платани і наше минуле, Тут ми туристи в іншій півкулі. Вірити, тиждень — місяць медовий, Карії очі, чорнії брови.
Порівняйте поезії Який настрій передають поезії? Жанр. Мотив. Які художні засоби використовувались? Ваші роздуми та почуття, навіяні поезіями.
Роман «Місто з химерами» Жанр: роман, детектив з елементами містики Історична основа: Автор на основі не оприлюднених і донині архівних матеріалів ретельно і документально відтворює події першої третини минулого століття. Знаний київський будівничий Владислав Городецький став леґендою ще за життя. Жоден з більш як сотні чудових київських архітекторів не привертав такої широкої уваги. А Київ – місто найвищого творчого злету Городецького – і досі приховує багато таємниць… Роман був визнаний читачами «Найкращою українською книгою 2010 року» за опитуванням журналу «Корреспондент». «Місто з химерами» також увійшло до п’ятірки фіналістів конкурсу «Книга року Бі-бі-сі – 2009».
Кожне старовинне місто має свої загадки. Київ – не виняток. «Місто з химерами» (у формі детективу з елементами містики) розповідає про долю і творчість видатного архітектора Владислава Городецького, який вчився в Одесі, здобув вищу освіту в Петербурзі, сягнув творчого злету в Києві на початку ХХ століття, плідно працював у Польщі в 1920-х роках і завершив свій життєвий і творчий шлях у Персії, в січні 1930 року. Основні події розгортаються в сучасному й старому Києві, але разом із Городецьким читач помандрує на Алтай, до Африки, Персії… За зовнішнім образом Городецького, – модного будівничого, улюбленця жінок, вправного стрільця і мисливця, перед читачами постає людина, яка мусить боротися із тими темними, потойбічними силами, які штовхали на манівці й муки багатьох митців, починаючи з доктора Фауста.
Дружина Городецького, Корнелія Марр, відчуває щось недобре із чоловіком і прагне допомогти Владиславові. Городецький намагається створювати свої споруди так, аби протидіяти лихим планами темряви щодо міста. Навіть свій архітектурний шедевр – «Будинок з химерами» - архітектор зводить так, щоби порушити плани сил зла.
Домашнє завдання В 3 групах колективно створити рекламу (ролик, плакат тощо) за творомОлеся Івченко «Будинок з химерами». Треба чітко продумати мету, адресата, вид такого ролика. Вимоги: 1.Відповідність художньому тексту. 2.Доступність. 3.Цікавість. 4.Оригінальність. 5.Естетичність вигляду. 6.Привабливість. 7.Мінімальна кількість слів – максимум інформації.
Спасибі за увагу! Матеріали підготувала учитель української мови та літератури Донецької ЗОШ №101 Молчан Владілена Володимирівна
Схожі презентації
Категорії