X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гоголь

Завантажити презентацію

Гоголь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

     Народився 20 березня 1809 року в містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту Полтавської губернії в сім'ї небагатого поміщика. Дитячі роки пройшли в маєтку батьків Василівці, поряд з селом Диканька, краєм легенд, повір'їв, історичних переказів. У вихованні майбутнього письменника певну роль зіграв батько, Василь Опанасович, пристрасний шанувальник мистецтва, любитель театру, автор віршів і дотепних комедій.?    

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Після домашньої освіти Гоголь провів два роки в Полтавському повітовому училищі, потім вступив до неженскую гімназію вищих наук, створену за типом Царськосельського ліцею для дітей провінційного дворянства. Тут вчиться грати на скрипці, займається живописом, бере участь у виставах, виконуючи комічні ролі. Думаючи про своє майбутнє, зупиняється на юстиції, мріючи

Слайд 6

Слайд 7

Після закінчення Неженський гімназії в червні 1828 в грудні відправляється до Петербургу з надією почати широку діяльність. Службу отримати не вдалося, перші літературні проби виявилися невдалими. Розчарувавшись, влітку 1829 виїжджає за кордон, але скоро повертається. У листопаді 1829 отримує місце дрібного чиновника. Сіра чиновницька життя скрашувалося заняттями живописом у вечірніх класах Академії мистецтв. Крім того, владно вабила до себе література.?

Слайд 8

Пушкін ввів його у своє коло, де бували Крилов, Вяземський, Одоєвський, художник Брюллов, дав йому сюжети для "Ревізора" і "Мертвих душ". "Коли я творив, - свідчив Гоголь, - я бачив перед собою тільки Пушкіна ... Мені дорого було його вічне і непорушне слово".  Літературну популярність Гоголеві принесли "Вечори на хуторі біля Диканьки" (1831 - 32), повісті "Сорочинський ярмарок", "Майська ніч" та ін У 1833 прийшов до рішення присвятити себе науковій і педагогічній роботі і в 1834 був призначений ад'юнкт-професором по кафедрі загальної історії при Санкт-Петербурзькому університеті. Вивчення праць з історії України лягло в основу задуму "Тараса Бульби". У 1835 залишив університет і цілком віддався літературній творчості. У тому ж році виходять збірки повістей "Миргород", куди увійшли "Старосвітські поміщики", "Тарас Бульба", "Вій" та інші, і "Арабески" (на теми петербурзького життя). Повість "Шинель" була найзначнішим твором петербурзького циклу, в чорновому варіанті прочитана Пушкіну в 1836, а закінчена в 1842. Працюючи над повістями, Гоголь пробував свої сили і в драматургії. Театр представлявся йому великою силою, що має виняткове значення в суспільному вихованні. У 1835 був написаний "Ревізор" і вже в 1836 поставлений в Москві за участю Щепкіна.?

Слайд 9

Незабаром після постановки «Ревізора», зацькований реакційним друком і «світською черню» Гоголь виїхав за кордон, оселившись спочатку у Швейцарії, потім в Парижі, продовжував роботу над "Мертвими душами", розпочату в Росії. Звістка про загибель Пушкіна було для нього страшним ударом. У березні 1837 поселився в Римі. Під час приїзду до Росії в 1839 - 40 читав друзям голови з першого тому "Мертвих душ", який був завершений в Римі в 1840 - 41. Повернувшись до Росії в жовтні 1841, Гоголь за сприяння Бєлінського та ін домігся надрукування першого тому (1842). Бєлінський назвав поему "творінням, глибоким по думці, соціальним, суспільним і історичним ".?

Слайд 10

Робота над другим томом "Мертвих душ" співпала з глибокою духовною кризою письменника і перш за все відобразила його сумніви в дієвості художньої літератури, що поставило Гоголя на грань зречення від його колишніх створень.?? У 1847 видав "Вибрані місця з листування з друзями", яку Бєлінський піддав нищівній критиці в листі до Гоголя, засудивши його релігійно-містичні ідеї як реакційні.?

Слайд 11

У квітні 1848 після подорожі до Єрусалиму, до Гробу Господнього, остаточно повертається до Росії. Живучи в Петербурзі, Одесі, Москві, він продовжував роботу над другим томом "Мертвих душ ". Їм все сильніше опановували релігійно-містичні настрої, стан здоров'я погіршувався. У 1852 почалися зустрічі Гоголя з протоієреєм Матвієм Костянтинівським, фанатиком і містиком. 11 лютого 1852, перебуваючи в тяжкому душевному стані, письменник спалив рукопис другого тому поеми. 21 лютого вранці Гоголь помер у своїй останній квартирі на Нікітському бульварі.?

Слайд 12

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія