X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Франц Йозеф Гайдн"

Завантажити презентацію

"Франц Йозеф Гайдн"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Франц Йозеф Гайдн Виконала учениця 11-Б класу, Палієнко Яна

Слайд 2

Франц Йозеф Гайдн — (нім. Joseph Haydn, 1732–1809), австрійський композитор, представник віденської класичної школи, один з основоположників таких музичних жанрів, як симфонія і струнний квартет.

Слайд 3

Біографія Йозеф Гайдн (ім'ям Франц сам композитор не називав себе ніколи) народився 31 березня 1732 р. у австрійському селі Рорау, недалеко від кордону з Угорщиною.

Слайд 4

Батьки, що захоплювались співом і аматорською грою, помітили у хлопчика музичні здібності та у 1737 відправили його до родичів у місто Гайнбург-на-Дунаї, де Йозеф став навчатися хоровому співу і музиці.

Слайд 5

У 1740 р. Йозефа помітив Георг фон Ройттер, директор капели віденського собору св. Стефана. Ройттер узяв талановитого хлопчика в капелу, і той протягом дев'яти років співав у хорі. У 1749 Йозеф пішов з хору і став вільним музикантом.

Слайд 6

У 1759 композитор одержує посаду капельмейстера при дворі графа Карла фон Морцина. Під керівництвом Гайдна постає невеликий оркестр, для якого композитор складає свої перші симфонії. У 1760 Гайдн одружується на Марії-Ганні Келлер.

Слайд 7

У 1781 р., під час перебування у Відні, Гайдн познайомився і подружився з Моцартом. В останні роки жив у Відні. 1792 року він знайомиться з Бетховеном та бере його в учні. Йозеф Гайдн помер 31 травня 1809 у Відні.

Слайд 8

Оцінка творчості Стиль Гайдна органічно пов'язаний з культурою Відня, що сплавляла в собі італійські, південно-німецькі та інші культурні традиції. За висловом Джеймса Вебстера, "Гайдн мав успіх в усіх музичних жанрах. Він широко відомий як 'батько симфонії' і ще більш справедливо було б назвати Гайдна батьком струнного квартету; жоден з інших композиторів не наблизився до такого поєднання продуктивності, якості і історичного значення в цих жанрах."

Слайд 9

Твори Вокальні твори: 24 опери ораторії «Створення світу» «Пори року» 14 мес

Слайд 10

симфонічна музика 104 симфонії, в тому числі «Прощальна симфонія» (№ 45) «Симфонія з тремоло литавр» (№ 103) «Лондонська» (№ 104) Концерти: 20 концертів для фортепіано з оркестром 9 концертів для скрипки з оркестром 6 концертів для віолончелі з оркестром 16 концертів для інших інструментів (в том числі для контрабаса, баритона, флейти, валторни)

Слайд 11

камерна музика 83 квартети, 12 сонат для скрипки і фортепіано 77 струнних квартетів 6 дуетів для скрипки і альта 30 тріо для струнних інструментів 35 тріо для фортепіано, скрипки і віолончелі 52 фортепіанні сонати

Слайд 12

Цікаве Під час відспівування Антоніо Вівальді в церковному хорі співав девятирічний хлопчик Йозеф Гайдн. На честь композитора названо астероїд 3941 Гайдн.

Слайд 13

Використані джерела: http://uk.wikipedia.org/ http://commons.wikimedia.org

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія