X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Феофан Прокопович"

Завантажити презентацію

"Феофан Прокопович"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

18 червня 1681 — 19 вересня 1736

Слайд 2

Український богослов, письменник, поет, математик, філософ, ректор Київської академії (1710-16 рр.), архієпископ Великоновгородський та Великолуцький. Уніатський володимир-волинський єпископ Заленський помітив незвичайні здібності молодого ченця і сприяв його переведенню до Римської католицької академії св. Афанасія. 28 жовтня 1701 року залишає Рим, не закінчивши повного курсу академії. Пішки проходить Францію, Швейцарію, Німеччину, деякий час студіює в місті Галле, де знайомиться з ідеями реформаторства. 1704 року повертається в Україну. З 1705 року викладав риторику, піїтику та філософію у Києво-Могилянському колегіумі, уклав курс піїтики та риторики, написав трагікомедію «Володимир», присвятивши її гетьману Івану Мазепі. 1707 року стає префектом Києво-Могилянської академії.

Слайд 3

1711 року його беруть у складі почту царя Петра I  в Прутський похід, під час якого в Яссах він виголошує з нагоди річниці Полтавської битви проповідь, яка сподобалася цареві.  1718 року призначений єпископом псковським і нарвським, стає наближеним до царського двору. Пише на замовлення царя книги «Апостольська географія», «Коротка книга для навчання отроків», «Духовний регламент» 1720. 1721 року призначений віце-президентом найсвятішого синоду, головою якого був виходець з України Стефан Яворський. 1724 року Феофан за наказом царя пише указ про устрій чернецтва, спрямовував чернече життя на користь суспільству, бере активну участь у здійсненні реформ у Росії. 19 вересня 1736 року помер у Новгороді, похований у новгородському Софійському соборі.

Слайд 4

Роботу виконував Учень 8-А класу Селюков Микита.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія