X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джузеппе Москаті

Завантажити презентацію

Джузеппе Москаті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Джузеппе Москаті Романчак Ольга

Слайд 2

Хто Він? Джузеппе Москаті – знаменитий італійський лікар, великий гуманіст і святий Римо-католицької церкви.

Слайд 3

Біографія: Народився 25 липня 1880 в Беневенто. Джузеппе був шостим з дев'яти дітей в заможній родині, його батько був видним юристом. Коли Джузеппе було 4 роки, сім'я переїхала в Неаполь , де він провів решту життя.  Після закінчення початкової школи в 1889 році вступив до ліцею Віктора Еммануїла, потім навчався на медичному факультеті Неапольського університету , який закінчив у 1903 році зі ступенем доктора медицини. У 1919 призначений головним лікарем відділення для невиліковно хворих в одній з неаполітанських лікарень. Його дослідження сприяли відкриттю інсуліну. У вельми юному віці Джузеппе був прийнятий в члени Королівської Медико-хірургічної Академії. У 1922 році спеціальна комісія міністерства громадської просвіти дала йому право вільного викладання в загальній лікувальній клініці.

Слайд 4

Лікар-християнин За відгуками колег Москаті був відомий своєю самовідданістю, безкорисливістю і глибокою побожністю. Майже ніколи не брав плати за лікування з бідняків, а особливо нужденним допомагав сам, вкладаючи купюри у виписані рецепти. Відкрито сповідував християнську віру, щодня причащаючись і спонукаючи хворих брати участь у церковних таїнствах, за що й нажив собі ворогів в медицинському середовищі.

Слайд 5

Любов – головна сила! Москаті все своє життя декларував, що головна сила - любов. Він постійно доводив це, поєднуючи блискучі лікарські здібності з любов'ю до ближнього. Москаті стверджував, що навіть просте співчуття зцілить хворого швидше, ніж байдуже виконання лікарем своїх обов'язків, і переконував у цьому своїх учнів.

Слайд 6

Слова Москаті: “Життя - це мить. Пошана, тріумф, багатство і наука – все це проминуще. Всі спокуси життя проходять. Залишається лише вічна любов - причина кожного доброго діла. Любов, що переживе нас. Адже Бог є любов”

Слайд 7

У листі до одного колеги Москаті писав: "Блаженні ми, лікарі, якщо пам'ятаємо, що крім тіл перед нами - безсмертні душі, яких, згідно євангельської заповіді, ми повинні любити, як самих себе. У цьому - наше задоволення, а не в тому , щоб чути, як нас проголошують цілителями фізичних недуг (особливо тоді, коли совість підказує нам, що фізична недуга пройшла сама по собі!)"

Слайд 8

Лікар бідняків! Славнозвісний лікар Неаполя, великий Москаті, як називали його в місті, вів дуже скромне життя, залишаючи для себе лише малу частину своїх заробітків і роздаючи все інше нужденним.

Слайд 9

За це його називали "фанатиком, божевільним, лікарем священиків і черниць"

Слайд 10

Коли Джузеппе збирав своїх студентів біля мертвого тіла і починав розтин, він молився і казав: "Тут закінчується гординя людини! Ось що ми таке, яка повчальна смерть! Якби ви, молоді люди, час від часу роздумували про смерть, ви були б набагато добрішими"

Слайд 11

Студенти університету захоплювалися і його вченістю, і його доброю особистістю, яка випромінювала ніжність; деякі з них ходили з ним на месу. Москаті часто передбачав, що довго не проживе, він міг знати це як лікар, але зустрів смерть, як не кожен лікар здатний: зранку сходив на месу, провідав хвору, зробив обхід в госпіталі, провів домашній прийом, а в 3:00 зупинив прийом, зайшов до себе кімнату, сів у крісло, схрестив руки на грудях і помер.

Слайд 12

Світ втратив святого, а хворі бідняки Неаполя втратили все! Джузеппе Москаті помер у 1927 році у віці 46 років від раптової хвороби. 25 жовтня 1987 року він був канонізований Римським Папою Іоанном Павлом II, як благочестивий мирянин, що використав свою професію лікаря для поширення християнства, справ милосердя серед хворих, які потребують духовної допомоги.

Слайд 13

Центром шанування Джузеппе Москаті в Неаполі є церква Джезу Нуово, в яку через три роки після смерті було перенесено тіло святого. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія