X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Альберт Ейнштейн

Завантажити презентацію

Альберт Ейнштейн

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Із біографії… Альберт Ейнштейн народився 14-го березня 1879-го року в німецькому місті Ульм в єврейській родині. Мешкав у Швейцарії (з 1893), Німеччині (з 1914) і США (з 1933). Створив спеціальну (1905) і загальну (1907—1916) теорії відносності; відкрив закон взаємозв'язку маси і енергії (див. E=mc²). Автор основоположних праць з квантової теорії: ввів поняття фотона, встановив закони фотоефекту, основний закон фотохімії (закон Ейнштейна), передбачив (1916) вимушене випромінювання. Розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклавши основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна. З 1933 р. працював над проблемами космології і єдиної теорії поля. У 30-і роки емігрував з Німеччини в США і пізніше на знак протесту проти націонал-соціалізму відмовився від німецького громадянства і вийшов із складу Прусської і Баварської Академій наук. Також виступав проти війни, в 1940-х — проти застосування ядерної зброї. У 1940 р. підписав лист президентові США про небезпеку створення ядерної зброї в Німеччині. Гаряче підтримував ідею створення єврейської держави.

Слайд 3

«Рік чудес». Спеціальна теорія відносності Ще в 1904 «Аннали фізики» отримали від Альберта Ейнштейна ряд статей, присвячених вивченню питань статистичної механіки і молекулярної фізики. Вони були опубліковані у 1905 році, відкривши так званий «Рік чудес» (лат. annus Mirabilis), коли чотири статті Ейнштейна зробили революцію в теоретичній фізиці, давши початок теорії відносності яка була розроблена на підставі теорії відносності в геометрії, створеній Миколою Лобачевським, (у якій Ейнштейн замінив розгляд частинок розглядом подій) і перевернувши уявлення про фотоефект і броунівський рух. Фізичне співтовариство в цілому згідно з тим, що три з них заслуговували на Нобелівську премію, яка у результаті дісталася Ейнштейнові лише за роботу з фотоефекту — досить дивний факт, якщо врахувати, що учений краще всього відомий саме завдяки своїй теорії відносності. Але це також можна пояснювати тим, що тогочасне наукове товариство неоднозначно сприймало СТВ(не кажучи про ЗТВ), тому для консолідації визнали за доцільне, дати премію за пояснення явища фотоефекту, наукову цінність якого беззаперечно визначали. Тоді йому так і не вдалося узгодити її положення з квантовою механікою.

Слайд 4

Ми не розповідатимемо, хто такий Альберт Ейнштейн, просто коротко згадаємо, що він вмів майстерно володіти не тільки цифрами і формулами, але і словами. Не знаємо, наскільки хорошим оратором він був, проте його афоризми відомі дуже багатьом людям. Найбільш "народні" цитати цього великого вченого ми пропонуємо увазі наших читачів. 1. Уява важливіша, ніж знання; 2. Реальність не більше, ніж ілюзія, правда, досить стійка; 3. Я ніколи не думаю про майбутнє, воно і так приходить достатньо швидко; 4.Все повинно бути викладене так просто, як тільки можливо, але не простіше; 5. Існує тільки одна річ, яка перетинається з моєю викладацькою діяльністю - це моя власна освіта; 6. Ми не можемо вирішити проблему тим же засобом мислення, за допомогою якого вона з'явилася; 7.Освіта є тим, що залишається після того, коли забувається все, чому нас вчили; 8.Є тільки дві нескінченні речі: Всесвіт і дурість. Хоча щодо Всесвіту я не цілком впевнений; 9.Не знаю, якою зброєю битимуться в третій світовій війні, але в четвертій в хід підуть камені і палиці; 10. Я знаю що мої думки у 99% помилкові.

Слайд 5

Слайд 6

1. Цікаво, що крім плавання ("вид спорту, який вимагає найменших затрат енергії"), Ейнштейн уникав будь енергійної діяльності. Одного разу він сказав: "Коли я приходжу з роботи, я не хочу робити нічого, крім роботи розуму." 2. Цікавий факт, Ейнштейн був дуже неохайним і одного разу з цього приводу висловився так: "Коли я був молодим, я дізнався, що великий палець завжди закінчується діркою в шкарпетці", сказав він одного разу. "Так що я перестав носити шкарпетки." 3. Хоча він багато років жив у США, Ейнштейн стверджував, що не вміє писати англійською мовою. 4. Ейнштейн був любителем трубки. Довічний член клубу Монреальський курців трубок, Ейнштейн сказав наступне: "Курильна трубка допомогає спокійно і об'єктивно судити про справи людські" 5. Цікавий факт, Ейнштейн ненавидів фантастику. Щоб не спотворити чисту науку і дати людям помилкову ілюзію наукового розуміння, він рекомендував повне утримання від будь-якого типу наукової фантастики. "Я ніколи не думаю про майбутнє, воно й так скоро прийде" - сказав він. 6. Ейнштейн любив відпочивати у себе на кухні, награючи на скрипці мелодії Моцарта. 7. Ейнштейн не любив алкоголь. На прес-конференції, після прибуття в Нью-Йорк в 1930 році, він жартівливо сказав з приводу сухого закону: "Я не п'ю, так що це зроблено для мене." 8. Він говорив: "Всі шлюби небезпечні. Шлюб - це невдала спроба зробити щось міцне з інциденту." 9. Вчений вважав, що дні народження дитяче свято. Його ставлення до цього можна побачити в листі до своєї подруги Мілеви Марич: "Моя кохана ... По-перше, мої запізнілі сердечні вітання в день вашого вчорашнього дня народження, про який я забув ще раз. "

Слайд 7

Теорія відносності Альберта Ейнштейна — це комплекс з двох фізичних теорій: спеціальної теорії відносності (СТВ) та загальної теорії відносності (ЗТВ), відомої також як теорія гравітації Ейнштейн. Стаття Ейнштейна "До електродинаміки тіл, що рухаються" (1905) окреслила засади спеціальної теорії відносності, основні постулати якої: -В усіх інерційних системах відліку фізичні процеси відбуваються однаково. -Швидкість світла у вакуумі не залежить від руху джерела або приймача і однакова в усіх напрямах.

Слайд 8

Принципи (постулати) теорії відносності Ейнштейна. Розв’язування задач

Слайд 9

Основні формули

Слайд 10

Розв’язування задач Яку масу має протон, що летить з швидкістю 2,4∙10м/с? Вважати, що маса протона дорівнює 1 а.о.м. 1 а.о.м. = 1,66057∙10кг.

Слайд 11

Розв’язування задач

Слайд 12

Розв’язування задач На скільки збільшиться маса - частинки (в а.о.м.), якщо її швидкість збільшиться від 0 до 0,9с? Вважати,що маса спокою - частинки 4 а.о.м.

Слайд 13

Розв’язування задач

Слайд 14

Розв’язування задач З якою швидкістю має летіти протон (m= 1 а.о.м.), щоб його маса дорівнювала масі спокою - частинки (m= 4 а.о.м.)?

Слайд 15

Розв’язування задач

Слайд 16

Розв’язування задач Ракета рухається відносно Землі з =0,99с (фотонна ракета). По годиннику спостерігача в ракеті пройшло 10 с. Який час пройшов по годиннику спостерігача на Землі?

Слайд 17

Розв’язування задач

Слайд 18

Розв’язування задач З якою швидкістю повинен рухатися космічний корабель, щоб його шлях при вимірюванні з Землі був у 2 рази менший?

Слайд 19

Розв’язування задач

Слайд 20

Розв’язування задач У скільки разів сповільнюється інтервал часу (по годиннику «нерухомого» спостерігача) при швидкості =27000км/с?

Слайд 21

Розв’язування задач

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія