X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АрхітектураУкраїни

Завантажити презентацію

АрхітектураУкраїни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектура України

Слайд 2

З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви.

Слайд 3

Дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння.

Слайд 4

Основним і наймасовішим витвором дерев'яної архітектури в Україні завжди залишалося житло.

Слайд 5

Народне житлове будівництво було водночас консервативним, зберігаючи тисячолітні традиції, і сприйнятливим до новацій.

Слайд 6

В Україні житлові будинки для постійного мешкання називаються хатами, а для сезонного чи тимчасового — колибами, куренями.

Слайд 7

Не менш важливими, ніж хати, були господарські споруди, що утворювали комплекс селянського двору: комора для зберігання всього найціннішого.

Слайд 8

Традиційна українська хата є справжнім шедевром, в якому поєдналися виняткова раціональність задуму та високий мистецький рівень виконання.

Слайд 9

Найчастіше хату робили з одним житловим приміщенням, до якого могли прилягати допоміжні — сіни, комора.

Слайд 10

Матеріалом для стін української хати слугувало дерево в різних варіантах: зруб із колод, брусів чи плах, каркас із комбінованим заповненням (дрібне дерево, хмиз, глина з соломою).

Слайд 11

Найкращим деревом для стін вважалася липа. Дахи вкривали соломою, очеретом, дрібними дерев'яними дощечками — ґонтом чи дранкою.

Слайд 12

Декор в українській дерев'яній архітектурі був дуже різноманітний і вишуканий, проте заснований на суто раціоналістичних засадах: прикрашали тільки ті частини будівлі, що завжди були на виду.

Слайд 13

Застосовували принцип художнього контрасту (контраст кольору, форми, матеріалу, фактури), який при мінімумі вжитих засобів давав максимальний мистецький ефект.

Слайд 14

Окрім споруд традиційного селянського двору, старе українське село створило прекрасні зразки громадських будівель.

Слайд 15

До громадських будівель належать церква, школа, сільська управа, корчма, гамазей (велика комора для зберігання громадських запасів зерна).

Слайд 16

Життя й економічна діяльність були б неможливими без відповідних виробничих споруд: тартаків (лісопилок), сукновалень, олійниць, крупорушок, кузень.

Слайд 17

Традиційні українські млини — це витвори народної інженерної думки, що забезпечували потреби старого українського села в доступній, дешевій та екологічно безпечній енергії.

Слайд 18

Найстародавнішими на наших теренах є водяні млини, вітряні з'явилися тільки у 18 ст.

Слайд 19

Найвищих злетів українська дерев'яна архітектура досягла в церковному будівництві.

Слайд 20

Саме у цій сфері створено шедеври архітектурного мистецтва: величні собори та маленькі каплички, парафіяльні церкви та дзвіниці, огорожі, брами та башти, оскільки храм —центр громадського життя.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Архітектура