X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мікротрон"

Завантажити презентацію

"Мікротрон"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мікротрон

Слайд 2

Мікротрон являє собою резонансний циклічний прискорювач електронів з постійним у часі провідним магнітним полем.Електрони прискорюються високочастотним електричним полем, створюваному в порожньому резонаторі. Використовується особливий режим резонансного прискорення - «Резонанс із змінною кратністю».

Слайд 3

Рис. 5.1. Схема пристрою мікротрону. 1 - вакуумна камера, 2) резонатор, 3) траєкторія електрона; 4) мішень. Показане розташування електронних згустків, одночасно знаходяться в камері. Провідне магнітне поле перпендикулярно площині креслення.

Слайд 4

Ідея мікротрону була запропонована В.І. Векслером в 1944 році, основним недоліком більшості діючих «класичних» мікротронів було мале значення струму на виході. При енергіях електронів ~ 5 МеВ середній за часом струм не перевищував 1 мкА. Діаметр полюса  магніту в кілька разів перевершував діаметр синхротронів та / або бетатронів при тій же кінцевій енергії електронів.

Слайд 5

Магнітне поле створюється в зазорі між циліндричними полюсами електромагніта, що прискорює резонатор знаходиться поблизу краю полюса. Ідеальна траєкторія електрона має вигляд плоскої спіралі, всі витки якої утворені колами, дотичними в одній точці, де і розташований резонатор. Ці витки траєкторії прийнято називати орбітами; після першого прольоту крізь резонатор електрон рухається по «першій орбіті », після другого - по« другий »і т.д.

Слайд 6

У мікротроні частинки вводяться в прискорюючу камеру не в центральній частині магнітного поля , як у циклотроні , а на його краю . У місці введення частинок поміщається порожнистий прискорючий резонатор. При кожному обороті електрони отримують енергію приблизно 0.5 МеВ і потрапляють в резонатор точно у момент прискорення на кожному витку (період n - го обороту кратний періоду першого обороту). Електрони рухаються по колу зростаючого радіусу , причому всі кола торкаються середину резонатора. Енергії електронів в "класичних" мікротрон зазвичай не перевищують 30 МеВ і обмежуються розмірами постійного магніту і зростаючими вимогами до однорідності його поля при збільшенні габаритів прискорювача.

Слайд 7

В даний час обмеження на енергії мікротронів зняті використанням його варіанту , названого розрізн