X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електромагнітні коливання

Завантажити презентацію

Електромагнітні коливання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електромагнітні коливання Презентує група “НАУКОВЦІ”

Слайд 2

Одночасні періодичні зміни пов’язаних між собою електричного і магнітного полів називається електромагнітними коливаннями. Електричним коливальним контуром називається електричне коло, складене з конденсатора С і котушки L.

Слайд 3

Вільні електромагнітні коливання (здійснюються без впливу зовнішньої сили). Власні коливання є затухаючими (амплітуда їх з часом зменшується). Причина: енергія струму перетворюється у внутрішню енергію проводів і йде на випромінювання електромагнітних хвиль.

Слайд 4

Перетворення енергії в коливальному контурі

Слайд 5

Електричний заряд під час вільних коливань змінюються з часом за законом косинуса (або синуса) q=qmaxcosωt Період вільних коливань у контурі (формула Томсона) T=2π√LC Амплітудою гармонічних коливань називається модуль найбільшого значення коливної величини.

Слайд 6

Фаза коливань визначає стан коливального процесу в коливальному контурі в будь-який момент часу. У коливальному контурі заряд, сила струму і напруга змінюються за гармонічним законом: q=qmaxcosωt і = Imaxcos(ωt + π/2) u = Umaxcosωt

Слайд 7

Затухаючі електромагнітні коливання. Автоколивання Системи, в яких генеруються незатухаючі коливання за рахунок надходження енергії від джерела в середині системи, називаються автоколивальними. Незатухаючі коливання, існуючі в системі без впливу на неї зовнішніх періодичних сил називаються автоколивальними.

Слайд 8

Змінний електричний струм Змінним струмом називається будь-який струм, який змінюється в часі. У промислових колах змінного струму сила струму і напруга змінюються гармонічно з частотою 50 Гц. u = Umaxcosωt i = Imaxsin(ωt + φ)

Слайд 9

Діючі значення сили змінного струму дорівнює силі такого постійного струму, який виділить у провіднику таку саму кількість теплоти, що й змінний струм за той самий час. i = Imax/√2 u = Umax/√2

Слайд 10

Резонанс в електричному колі Резонансом в електричному коливальному контурі називається явище різкого зростання амплітуди вимушених коливань сили струму, коли частота зовнішньої змінної напруги збігається з власною частотою коливального контуру. ω = 1/√LC = ω0 Резонанс виражений тим чіткіше, чим менший активний опір R.

Слайд 11

Трансформатор Це пристрій, який застосовують для підвищення або зниження змінної напруги. Коефіцієнт трансформації – величина, що дорівнює відношенню напруг у первинній і вторинній обмотках трансформатора. K = U1/U2 = ε1/ε2 = n1/n2

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика