X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Цікаві факти про звук"

Завантажити презентацію

"Цікаві факти про звук"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаві факти про звук

Слайд 2

Чому ми сприймаємо свій голос в записі інакше, ніж коли говоримо? Свій голос в записі здається нам зовсім іншим, чим в той час, коли ми говоримо. Річ у тому, що у вухо — частину внутрішнього вуха, відповідального за звукове сприйняття, — звук може потрапляти двома шляхами. Зовнішня дорога — через слуховий канал, барабанну перетинку і середнє вухо, а внутрішній — безпосередньо через тканини голови, які підсилюють низькі частоти голосу. Таким чином, у момент говоріння ми сприймаємо свій голос як комбінацію зовнішнього і внутрішнього звуку, а під час прослухування запису задіяний лише зовнішній канал. До речі, в окремих випадках із-за пороку внутрішнього вуха його чутливість настільки підвищена, що людина постійно чує звук свого дихання і навіть звук обертання очних яблук.

Слайд 3

Які тварини є рекордсменами по гучності видаються звуків щодо розміру свого тіла ? Водяні клопи Micronecta scholtzi , що мешкають у водоймах Європи , видають виключно гучні звуки до 99,2 дБ , що порівнянно з гуркотом поїзда. Ці клопи є рекордсменами в тваринному світі за співвідношенням гучності і розмірів тіла. Примітно ще й те , яким чином видаються ці звуки - це робить самець для залучення самки , проводячи своїм статевим органом по черевця . У звичайних природних умовах людина не може чути звуки цих клопів , тому що 99 % гучності втрачаються при переході з води в повітря.

Слайд 4

Який винахід людини першим подолав звуковий бар'єр? Характерне клацання після помаху батогом обумовлений тим, що його кінчик рухається з надзвуковою швидкістю. Аналогічний ефект відбувається, коли зі швидкістю більше швидкості звуку летить літак: від створеної ним ударної хвилі спостерігач може почути гучний звук, схожий на вибух. Однак саме батіг можна визнати першим винаходом людини, подолав звуковий бар'єр.

Слайд 5

Які членистоногі можуть вбити рибу за допомогою звуку? Стріляючі креветки мають спеціальні пристосування на клешнях, що дозволяють робити гучне клацання. Потужність звуку - 218 децибел - ставить їх в один ряд з ревучими китами. Креветки використовують цю здатність для полювання - звук такої сили дозволяє вбити невелику рибу, що знаходиться поруч.

Слайд 6

Чому звична їжа в літаку має зовсім інший смак? Багато пасажирів літаків смак звичної їжі сприймають зовсім по-іншому. Причиною цьому служить шум польоту. При високому рівні шуму їжа здається менш солоною і солодкою, але при цьому більш хрусткою.