X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО( 1864_1925 )

Завантажити презентацію

ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО( 1864_1925 )

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО ( 1864_1925 ) Проект

Слайд 2

План : 1 Початок життя. 2 Навчання. 3 Робота та творчість. 4 Останні роки життя. 5 Гумор і сатира В. Самій-ленка. 6 Оцінка відомих людей. 7 Моя власна думка. 8 Творче завдання.

Слайд 3

1. ПоЧаТоК жИтТя … Володимир Іванович Самійленко народився 3 лютого 1864р. В селі Великі Сорочинці Миргородського району на Полтавщині. Мати, Олександра Самійленко, була колишньою кріпачкою, батько, Іван Лисевич, поміщиком. Дитинство хлопця минуло на хуторі Михайлівка, у маєтку поміщика О. Трохимовського, де мати служила управителькою.

Слайд 4

ОсВіТа … Добру освіту допоміг здобути багатий батьків родич. У1875 -1884 рр. навчався в Полтавській гімназії. Багато читав. Пробував писати вірші російською мовою, займався перекладами. У 1884р. вступає на історико -філологічний факультет Київського університету Св. Володимира. Там входив до літературно - мистецького гуртка “Плеяда” та брав участь у роботі товариства “Стара громада”. Прослухавши весь курс, але не склавши через непорозуміння випускних іспитів, залишився без диплома. (1890р.)

Слайд 5

ТвОрЧіСтЬ Та РоБоТа … У 1890р. Вийшла друком його перша збірка “З поезій Володимира Самійленка”. Найвідоміші його вірші - “Українська мова”, де він називає рідну мову “діамантом дорогим”, та “Вечірня пісня”, покладену на музику Кирилом Стеценком. Письменник виявив себе у жанрах ліричної поезії та гумористично - сатиричній, відомий як перекладач поезій Беранже , Байрона , Верхарна , Пушкіна , комедій Мольєра та ін.

Слайд 6

РоБоТа … Спочатку працює в Чернігівській земській управі на посаді секретаря, був редактором “Земського вісника”. У 1890р. переїжджає на Кубань. Продовжує займатися літературною діяльністю, пише фейлетони, перекладає. У 1903р. працює в Миргородській земській управі. У 1917р. Переїздить до Києва і працює в міністерстві фінансів. В 1924р. повернувся до Києва, працював в Державному видавництві України, перекладав твори зарубіжних авторів, адже знав дев'ять мов.