X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Челомей Володимир Миколайович: життєвий шлях

Завантажити презентацію

Челомей Володимир Миколайович: життєвий шлях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Челомей Володимир Миколайович

Слайд 2

Біографія Народився 30 червня 1914 року в містечку Седльці Привісленського краю (нині територія Польщі) в сім'ї вчителів. Незабаром сім'я переїхала в Полтаву, подалі від району бойових дій в розпочатій Першій світовій війні.

Слайд 3

Біографія У 1926 році родина переїхала до Києва, де Володимир Челомей продовжив навчання в семирічній трудовій школі № 45. У 1929 році після закінчення школи вступив до Київського автомобільного технікуму.

Слайд 4

Біографія В 1932 році, закінчивши технікум, вступив на авіаційний факультет Київського політехнічного інституту (в 1933 році на базі цього факультету був створений Київський авіаційний інститут).

Слайд 5

Біографія Ставши студентом, продовжував посилено займатися самоосвітою: слухав лекції з математики, фізики і механіки в Київському університеті і Українській академії наук. Особливо його цікавила механіка і зокрема теорія коливань. Завдяки блискучим здібностям і величезному працьовитості він отримав прекрасну фундаментальну освіту.

Слайд 6

Біографія Проходячи практику на Запорізькому моторобудівному заводі, він «… виконав велику розрахунково-дослідну роботу по крутильним коливанням авіамоторів» і «… проявив особливо високу теоретичну та інженерну підготовку»

Слайд 7

Біографія У 1937 році В. М. Челомей на рік раніше з відзнакою закінчив Київський авіаційний інститут. Дипломна робота на тему «Коливання в авіаційних двигунах» була захищена блискуче і визнана Вченою радою видатної, на рівні кандидатської дисертації.

Слайд 8

Біографія У 1940 році було засновано 50 Сталінських стипендій для особливо видатних молодих вчених, що працюють над докторськими дисертаціями. У їх число було включено і В. М. Челомея. Був встановлений термін завершення та захисту дисертації — 1 червня 1941 року. Дисертація була захищена в строк, але з-за війни робота не була затверджена ВАКом, і Челомей в наступні роки доопрацьовував її в процесі поточних наукових досліджень. Нова захист відбувся через 10 років, в 1951 році в МВТУ імені М. Е. Баумана. У 1952 році йому було присвоєно звання професора

Слайд 9

Біографія Влітку 1941 року В. М. Челомей був призначений начальником групи реактивних двигунів Центрального інституту авіаційного моторобудування (ЦІАМ) імені Баранова, де в 1942 році ним був створений перший у СРСР пульсуючий повітряно-реактивний двигун, який встановлювався на ряді літальних апаратів.

Слайд 10

Біографія Наказ Наркомату авіаційної промисловості від 19 вересня 1944 року про призначення В. М. Челомея Головним конструктором і директором дослідного авіаційного заводу № 51 поклав початок створенню нової організації, зі своєю тематикою, своїми завданнями, принципами та методами роботи, які прищепив колективу його головний конструктор.

Слайд 11

Біографія Розробками В. М. Челомея зацікавилося командування ВМФ, і в червні 1954 року в підмосковному Тушино на моторному заводі № 500 була створена спеціальна конструкторська група з проектування крилатої ракети другого покоління. У цій ракеті реалізовувалися нові ідеї вченого: по-перше, ракета містилася в транспортно-пусковому контейнері, закритому герметичною кришкою; по-друге, крила ракети в контейнері знаходилися у згорнутому стані і розкривалися після старту; * по-третє, застосовувався пороховий прискорювач для виведення ракети з контейнера.

Слайд 12

Біографія У 1958 році В. М. Челомей обирається членом-кореспондентом АН СРСР. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 25 червня 1959 року Челомею Володимиру Миколайовичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот». У 1959 році В. М. Челомей був призначений Генеральним конструктором ОКБ-52.

Слайд 13

Біографія У 1962 році В. М. Челомей обирається дійсним членом Академії наук СРСР. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 квітня 1963 року Челомей Володимир Миколайович нагороджений другою золотою медаллю «Серп і Молот». У 1964 році В. М. Челомей запропонував концепцію орбітальної пілотованої станції (ОПС) для вирішення різних, в першу чергу оборонних завдань.

Слайд 14

Біографія Депутат Верховної Ради СРСР 9—11 скликань. Помер 8 грудня 1984 року. Похований на Новодівичому кладовищі в Москві

Слайд 15

Основний доробок Автор багатьох праць (здебільшого засекречених), за довоєнного часу — писав також українською мовою. З 1950-их років брав активну участь у різних проектах ракетобудування в СРСР, був одним з головних учених-консультантів у галузі ракетних двигунів для ракет та літаючих апаратів, переважно військового призначення. По смерті Михайла Янгеля (1971) — головний керівник радянської космічної програми.

Слайд 16

Слайд 17

Основний доробок Конструктор супутників «Протон», «Польот», «Космос-1267», орбітальних станцій «Салют-3» і «Салют-5». В його конструкторському бюро розроблено й виготовлено крилаті ракети 10ХН, ракету-носій «Протон» (на його рахунку відправка у Всесвіт апаратів серії «Зонд», «Луна», «Венера», «Марс», «Вега», а також орбітальних станцій «Мир», «Салют»), штучні супутники Землі серій «Політ» і «Космос», орбітальні станції «Салют-3» і «Салют-5». Саме В. Челомею належить ідея й реалізація транспортного орбітального корабля багаторазового використання.

Слайд 18

Нагороди Нагороджений п'ятьма орденами Леніна (16 вересня 1945, 25 червня 1959, 1964, 1974, 1984), орденом Жовтневої революції (1971), медалями. Лауреат Ленінської премії (1959) і трьох Державних премій (1967, 1974, 1982).

Слайд 19

Нагороди У 1964 році удостоєний Золотої медалі імені М. Є. Жуковського за кращу роботу з теорії авіації, в 1977 році — Золотої медалі імені О. М. Ляпунова — вищої нагороди АН СРСР за видатні роботи в галузі математики і механіки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія