X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чарлз Діккенс. Біографія

Завантажити презентацію

Чарлз Діккенс. Біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чарлз Діккенс 1812 - 1870 Чарлз Діккенс – англійський прозаїк ХІХ ст., автор соціально-психологічних романів, які зображували повсякденне життя сучасного йому суспільства й утверджували гуманістичні засади людського буття В індивідуальному стилі письменники органічно поєдналися реалістичні й романтичні, побутові й фольклорно-міфологічні елементи. Творчість Діккенса яскраво увиразнює англійський менталітет і англійський характер.

Слайд 2

Роман “Пригоди Олівера Твіста” був на писаний на протязі 1837 – 1839 років. Поштовхом до написання цього роману послужило ось яка подія. У 1834 році в Англії був прийнятий спеціальний закон про бідних. З цього дня просити подаяння, не мати даху над головою, просто бути жебраком влада заборонила - за це саджали у в'язницю. За новим законом безробітних і зубожілих людей направляли в робітні будинки, там вони були зобов'язані жити і за мізерне харчування виконувати будь-яку роботу, навіть найважчу і чорну. Були передбачені пункти, за якими дітей розлучали з батьками, а дружин з чоловіками. Це були справжні в'язниці, тільки людей саджали сюди не за провини і не за злочини, а за те, що вони - бідняки.

Слайд 3

Перші розділи роману присвячені саме трагедії мешканців робітних домів та сатиричному змалюванню чиновників, яким підлягають ці заклади. Сучасники сприйняли «Олівера Твіста» насамперед як викриття «закону про бідних» та його безпосередніх наслідків: публікація роману настільки сколихнула громадську думку країни, що уряд був змушений утворити спеціальну комісію для перевірки наведених автором фактів.

Слайд 4

Але в центрі уваги письменника передусім трагедія дітей, що животіють у робітному домі, керівництво якого вважає їх - особливо хворих - порушниками закону про бідних, нікчемними ледарями чи невдячними тварюками. В II розділі роману постав колективний образ таких «малих порушників», які «вовтузилися цілий день па підлозі, не потерпаючи від надміру харчів та одежі». З гірким гумором, за яким відчувається глибоке обурення, автор розповідає про страшні методи їхнього «виховання». Серед Оліверових товаришів по нещастю вирізняється доведений голодом мало не до божевілля хлопець, який змушує наляканих дітей просити добавки каші.

Слайд 5

Переважна більшість людей, з якими стикається Олівер під час своєї мандрівки до Лондона і в самій столиці, це егоїстичні, до всіх байдужі обивателі.