X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зайцеподібні

Завантажити презентацію

Зайцеподібні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зайцеподібні

Слайд 2

Зайцеподібні - ряд плацентарних ссавців, близький за систематикою до гризунів. Цей відносно малочисельний ряд включає 65 видів тварин, об'єднаних у дві родини (пищухи та зайці). Від гризунів зайцеподібні відрізняються наявністю двох пар різців на верхній щелепі (замість однієї пари у гризунів).

Слайд 3

Будова травної системи зайцеподібних істотно відрізняється від будови кишечника гризунів. У них шлунок складніший за будовою, двокамерний. У першому відділі їжа піддається зброджуванню з участю певних бактерій, а в другому - відбувається перетравлення під дією шлункового соку. Сліпа кишка зайцеподібних має спіральні складки зі скупченнями бактерій, необхідних для кращого перетравлення їжі, багатої на клітковину.

Слайд 4

Зайцеподібні мають ряд пристосувань для захисту від численних ворогів. Їх величезні вуха виконують роль своєрідних локаторів. Із їх допомогою тварини швидко розпізнають, з якого боку йде загроза. Очі зайців і кроликів розташовані таким чином, що вони не повертаючи голови, здатні дивитися вперед, по сторонах і навіть бачити трохи ззаду. Але головне, що допомагає зайцеподібним уникнути небезпеки стати жертвою хижаків, - це здатність до швидкого бігу, так як їх довгі задні кінцівки відмінно пристосовані до бігу. Деякі зайці можуть розвивати швидкість до 80 км / ч.

Слайд 5

Зайцеподібні дають на рік від одного до чотирьох виводків по 5-10 звірків у кожному. Більшість видів цього ряду виводкові, тобто їх дитинчата вже через кілька годин після народження здатні самостійно пересуватися. Молоді особини починають жити незалежно від батьків через 3-4 тижні, а статевої зрілості вони досягають тільки через рік. Деякі види зайцеподібних, які облаштовують постійні сховища, народжують безпомічних дитинчат, голих і сліпих, які тільки через 1-2 тижні стають схожими на дорослих особин.

Слайд 6

Зайцеподібні мають характерний зовнішній вигляд. Це тварини невеликих розмірів. Довжина тіла може бути від 10 до 70 см, а вага від 100 г до 4,5 кг. Хвіст короткий або зовсім відсутній. Шерсть зайцеподібних густа та пухнаста, має різноманітне забарвлення - сіре, буре, піщане, чорно-буре. Деякі види змінюють взимку забарвлення шерсті після линьки на світліше або біле. Передні кінцівки зайцеподібних п'ятипалі, а задні - чотирипалі.

Слайд 7

Всі зайцеподібні - наземні тварини. Вони не мають здатність добре плавати або лазити по деревах. Звичайний спосіб пересування зайців і кроликів - швидкий біг стрибками. Представники зайцеподібних частіше мешкають на відкритих просторах - в степах, пустелях, тундрі. Деякі з них живуть в лісах, високогір'ї. Одні тримаються поодинці, інші збиваються в невеликі колонії та влаштовують сховища (риють нори).

Слайд 8

Зайцеподібні поширені практично повсюдно на Землі, окрім Антарктиди, південних областей Південної Америки, Мадагаскару. У Новій Зеландії та Австралії зайцеподібні з'явилися пізніше при колонізації цих територій європейцями. Там поширення кроликів набуло характеру стихійного лиха через невбудованість цих тварин в харчовий ланцюжок (їжі достатньо, а природних ворогів немає).

Слайд 9

Зайцеподібні є цінними промисловими тваринами. Людина вживає в їжу їхнє м'ясо, використовує хутро. В даний час виведено багато порід домашніх кролів. У роки масового розмноження зайцеподібні можуть завдавати значної шкоди лісовому господарству та садівництву, обгризаючи кору чагарників і дерев. Деякі представники цього ряду - переносники збудників небезпечних інфекційних захворювань.

Слайд 10

Представники зайцеподібних - заєць-русак, заєць білий, заєць сірий, дикий кріль.

Слайд 11

ЗАЄЦЬ-РУСАК РОЗМІРИ  Довжина: до 70 см, частіше 55-60 см.  Довжина вух: 10-12 см.  Довжина ступні: 12,5-17 см.  Маса: 4-7 кг.  РОЗМНОЖЕННЯ  Статеве дозрівання: з 1 року.  Шлюбний період: залежить від регіону.  Вагітність: 45-50 діб.  Кількість дитинчат: 3-4.  Кількість приплодів: 3-4 на рік.  СПОСІБ ЖИТТЯ  Звички: нічний спосіб життя; тримаються поодинці.  Їжа: трави й багаторічники, іноді зернові, коріння, ягоди, гриби та кора дерев.  Тривалість життя: 7-8 років.  СПОРІДНЕНІ ВИДИ  Близько 22 видів. Близькими його родичами є кролики і пищухи. 

Слайд 12

  Заєць-біляк  РОЗМІРИ  Довжина тіла: 48-68 см.  Довжина хвоста: 3,5-10 см.  Маса: 2,5-5 кг.  РОЗМНОЖЕННЯ  Статеве дозрівання: з 10 місяців.  Шлюбний період: навесні і влітку.  Вагітність: 50 днів.  Кількість дитинчат: 1-5, зазвичай 3 дитинчат.  СПОСІБ ЖИТТЯ  Звички: одинаки; у шлюбний період, восени та взимку, об'єднуються в маленькі групи.  Їжа: трави, низькі чагарники, багаторічники.  Тривалість життя: близько 2 років, дуже рідко 8-9 років.  СПОРІДНЕНІ ВИДИ  Близьким родичем зайця-біляка є біляк малий, що живе в Америці. У підвида біляка, що живе в Ірландії, шерсть на зиму не біліє. 

Слайд 13

Дикий   кріль  РОЗМІРИ  Довжина: самці - до 40 см, самки - менші.  Маса: до 2 кг, самки трохи легші за самців.  РОЗМНОЖЕННЯ  Статеве дозрівання: з 4-5 місяців.  Шлюбний період: зазвичай весна і літо.  Вагітність: 28-31 діб.  Кількість дитинчат: 2-8.  СПОСІБ ЖИТТЯ  Звички: кролики живуть великими колоніями.  Їжа: трава, конюшина.  Тривалість життя: близько 9 років, розмножуються до 6 років.  СПОРІДНЕНІ ВИДИ  Заєць-русак, що зовні нагадує європейського дикого кролика, відрізняється від останнього довшими задніми лапами. 

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика