Заперечення висловлень
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Розминка Триста шістдесят п'ять чайок, п'ятдесят два орли, дванадцять голубів одне яйце знесли. Що це? Рік
Яку тему вивчали на минулому уроці? Істинні та хибні висловлення Поясніть, які це висловлення хибні? Які висловлення істинні? Дайте відповіді на запитання:
Сьогодні но уроці української мови ми повторювали правило написання не з дієсловами. Ця маленька частка може заперечити усю думку. Істинне висловлення вона перетворює на хибне, а хибне — на істинне. Лист з Поділля
Прочитай висловлення: Дніпро впадає у Чорне море. З нього можна утворити нове висловлення, додавши не: Дніпро не впадає у Чорне море. Друге висловлення ми отримали шляхом заперечення першого. Перше з цих двох висловлень є істинним, бо Дніпро справді впадає у Чорне море. А друге, його заперечення, є хибним висловленням.
Тепер розглянемо інше висловлення: Риби живуть на деревах. Це висловлення хибне. Його заперечення також можна утворити, додавши частку не: Риби не живуть на деревах. Тепер ми отримали істинне висловлення. Отже, ти помітив: якщо висловлення істинне, то його заперечення хибне; і навпаки, якщо висловлення хибне, його заперечення істинне.
Розглянемо ще одне висловлення: Оксанка любить малювати. Його запереченням є висловлення: Оксанка не любить малювати. Ми не знаємо, яке з двох наведених висловлень істинне, бо не знаємо, про яку дівчинку йдеться, і чи любить вона малювати. Проте зрозуміло, що якесь одне з цих двох висловлень є істинним, а друге - хибним. Так завжди: або висловлення істинне, а його заперечення хибне, або навпаки.
НЕ НАМАГАЙТЕСЯ САМОСТІЙНО Усунути неполадки У РОБОТІ КОМП'ЮТЕРА – НЕГАЙНО Повідомити про них ВЧИТЕЛЯ
Схожі презентації
Категорії