Юпітер
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Планета Юпітер - п'ята планета від нашого Сонця і знаходиться між Марсом і Сатурном. Якщо ви думаєте, що Земля велика, то це просто ніщо в порівнянні з Юпітером, який є найбільшою планетою нашої Сонячної системи. Якщо говорити про обсяг, то в Юпітер помістяться 1300 таких планет, як Земля. Гравітація на цьому «гіганті» в 2.5 рази більше, ніж на Землі. Якби хтось вагою в 100 кг стояв на поверхні Юпітера, то там він важив би 250 кг. Маса Юпітера в 317 разів більше маси Землі, а також в 2.5 рази більше маси всіх інших планет Сонячної системи, разом узятих.
Радіус 11,2 R; Маса 318 М; Густина 1.3 г/см3; Орбіта а=5,2 а.о. Рік 11,2 з. року Доба 9год 50 хв Атмосфера H2, He.
Коли дивишся на нічне небо, планета Юпітер - третій за яскравістю об'єкт. Найяскравішими об'єктами нашої Сонячної системи є Венера та Місяць. Однак Юпітер світить навіть яскравіше, ніж найяскравіша зірка на небосхилі - Сіріус. У хороший бінокль або маленький телескоп можна побачити білий диск Юпітера, а також його 4 яскравих супутника
Супутники Юпітер має 63 супутника. 4 масивних супутника (Іо, Європа, Ганімед і Каллісто), названих «галілеєвих» супутниками, були відкриті в 1610 р. Галілео Галілеєм. Ганімед є найбільшим супутником, від краю до краю - 5262 км, що робить його більше, ніж планета Меркурій. Цей крижаний супутник облітає навколо Юпітера за 7 днів. Ще одним цікавим супутником є Іо, на якому розташовані люті вулкани, озера лави і величезні кальдери. Гори на Іо досягають 16 км. Цей супутник перебуває до Юпітера ближче, ніж Місяць до нас. Цікавий факт: більшість супутників Юпітера мають в діаметрі не більше 10 км.
Атмосфера Склад атмосфери Юпітера аналогічний до сонячного і складається в основному з водню і гелію. Глибоко в атмосфері підвищується тиск і температура, стискаючи водень аж до зрідження. Ще глибше водень стає металічним і електропровідним. У цьому металевому шарі через швидке обертання Юпітера виникають електричні струми, які породжують потужне магнітне поле. У центрі величезний тиск може підтримувати тверде ядро розміром із Землю. Магнітне поле Юпітера майже у 20 тисяч разів потужніше від земного. Всередині магнітосфери Юпітера (область, в якій лінії магнітного поля оточують планету від полюса до полюса) є величезна кількість заряджених частинок. Кільця Юпітера і супутники перебувають в інтенсивному радіаційному поясі з електронів та іонів, захоплених магнітним полем.
Обертання Незважаючи на свою масу, Юпітер є найшвидшою планетою Сонячної системи. Для повного обертання планеті достатньо 10 годин. Однак для того, щоб повністю облетіти Сонце Юпітер затрачає 12 років. Швидке обертання Юпітера відбувається через магнітне поле, а також радіації навколо планети.
Внутрішні супутники або група Амальтеї У Юпітера 4 кільця. Найголовніше з них - залишене після зіткнення метеоритів з 4-ма супутниками (Фіва, Метіда, Адрастея і АЛЬМАТЕЯ). На відміну від кілець Сатурна, в кільцях Юпітера не лід не знайдено. Нещодавно вчені відкрили ще одне кільце, розташоване найближче до планети. Його назвали Гало.
Погодні умови Бурі на Юпітері і Землі чимось схожі. На Юпітері бурі зазвичай довго не тривають, приблизно 3-4 дні. Однак є й винятки - місяці. Урагани на Юпітері завжди супроводжуються блискавками і набагато сильніше, ніж шторми на Землі. Сильні урагани трапляються кожні 15-17 років, їх швидкість складає 150 м / с.
Червона Пляма . У 1665 р. астроном Джованні Кассіні перший виявив Велику червону пляму на Юпітері. Пляма виглядає як гігантський ураган-антициклон і століття тому було довжиною 40 000 км. Проте в даний час його розміри зменшилися наполовину. Велика Червона Пляма на планеті Юпітер - це найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі. За його довжині могли б розміститися 3 планети розміром із Землю. Він обертається проти годинникової стрілки зі швидкістю близько 435 км / ч. .
Космічний апарат Першим апаратом, який відвідав Юпітер, був «Піонер-10». З найбільш пізніх досліджень слід виділити зонд «Юнона», запущений в 2011 р., передбачається, що він долетить до Юпітера в 2016 р.
Для допитливих На глибині 20000 км водень переходить у металічний стан, і його фізичні властивості нагадують розплавлений метал, який добре проводить електричний струм. Такий агрегатний стан водню на Землі не існує. Завдяки електричному струмові, що генерується у цій металевій оболонці, виникає потужне магнітне поле, тому навколо Юпітера утворюються радіаційні пояси, які в 104 рази інтенсивніші від земних. Юпітер є потужним джерелом радіовипромінювання. У центрі Юпітера існує тверде ядро, подібне за хімічним складом до планет земної групи, яке може складатися зі скельних порід.
Міфологія Юпітером звали верховного бога в римській міфології. Юпітер був сином Сатурна, а також братом Плутона і Нептуна. Верховний бог був одружений на Юноні, але він мав звязки і з другими жінками, від яких у нього були діти. 4 самих більших супутника Юпітера (Іо, Европа, Ганімед, і Каллісто) названі на честь одних из коханців бога Юпітера.
Нещодавно з’явилась гіпотеза щодо можливості існування життя у хмарах Юпітера, адже його атмосфера має всі компоненти, які були необхідні для появи життя на Землі. Деякі шари хмар є теплі та відносно комфортні для існування навіть земних мікроорганізмів.
Схожі презентації
Категорії