X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сусідні

Завантажити презентацію

Сусідні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Альтернативні хімічні засоби захисту картоплі Підготувала Сенів Мар’яна

Слайд 2

Культурна рослина Картопля-трав’яниста рослина з родини пасльонових, яка об'єднує до 150 диких і культурних видів. Вирощують її як однорічну рослину, щороку висаджуючи бульби, з яких протягом одного вегетаційного періоду одержують урожай нових бульб. На городах України під неї відводять до 70% площ.

Слайд 3

З історії картоплі В Україні картопляних бунтів не було. Бульбу поступово впровадили здебільшого німецькі колоністи. Спочатку на Півдні-колишніх запорозьких землях. Саме слово "картопля»перекручене німецьке "картоффель". До появи в нас картоплі-у різних регіонах називають її бараболею, бандуркою, бульбою, мандибуркою-українці їли переважно каші з круп, страви з борошна й сирі та квашені овочі. Доки картопля не прижилася, в Україні її називали чортовим яблуком, земляною грушею, ріпою диявола, собачими яйцями. Коли ж уже стала "другим хлібом«-завдяки вдесятеро вищій за зернові врожайності-про її походження заговорили інакше. Потягом ХІХ ст. картопля поширилася в Україні від Карпат до Слобожанщини. Найкраще ж родить на Поліссі.

Слайд 4

Картопля-одна з найважливіших с/г культур, що має важливе продовольче, кормове та технічне значення. Продовольче використання картоплі пов'язане з високим вмістом в її бульбах крохмалю (до 25%), наявністю вітамінів A, C, B1, B2 тощо. У тваринництві картоплю згодовують великій рогатій худобі, свиням та ін. Як технічна культура, вона використовується на виробництво крохмалю, декстрину, патоки, глюкози, спирту.

Слайд 5

Рослина містить цінні макро-й мікроелементи. Серед харчових продуктів вона є основним джерелом Калію. У картоплі майже немає жиру, тому продукти з неї низькокалорійні, легко піддаються травленню й засвоєнню. Вони містять Магній, Кальцій, Ферум, Купрум, Фосфор, Манган, Натрій, Флуор, Хлор, Іод та Сульфур. Картопля-справжня вітамінна комора. Бульби містять чималий резерв вітамінів B1 В2, В6, D, РР, К, Е, фолієвої кислоти, а ще каротин із ка ротиноїдами, лимонну, щавлеву, яблучну кислоти. У бульбах картоплі є й вітамін С. Погано лише те, що вміст аскорбінової кислоти поступово зменшується. Зазвичай до весни в її бульбах залишається лише третина від початкової кількості вітаміну С. Бульби картоплі багаті на крохмаль, містять цінні білки, до складу яких входять 18 різних амінокислот, у тому числі всі незамінні.

Слайд 6

Боротьба з шкідниками і хворобами Проти комплексу шкідників картоплі застосовують біологічні і хімічні засоби захисту. Одним із цілеспрямованих, екологічно та економічно виправданим при захисті рослин від хвороб, що передаються через ґрунт і насіння, та кількох шкідників, є протруєння бульб. Вважається, що серед засобів захисту картоплі від хвороб і шкідників найбільш економічно вигідним є створення і швидке впровадження у виробництво стійких сортів. Водночас на шляху застосування селекційного методу захисту картоплі від фітофторозу існує проблема, пов'язана з відсутністю у виду S.tuberosum L. ефективних генів резистентності проти хвороби. Споріднена еволюція диких, а іноді й культурних видів картоплі та збудника фітофторозу зумовила наявність серед них високої стійкості проти патогену.Залучення таких видів у практичну селекцію дає змогу отримувати вихідні форми з високим проявом ознаки.

Слайд 7

Генна модифікація картоплі Суть модифікації полягає в тому, що в ДНК картоплі трансплантують (вживляють різними методами) ген ґрунтової бактерії бацилюс тюрингієнзіс (Bacillus thuringiensis).Цей ген продукує токсичний для жуків та метеликів, але безпечний для людини білок, який накопичується в надземній частині рослини.

Слайд 8

В інтегрованій системі захисту рослин поряд з хімічними вже дав но застосовують біологічні й агротехнічні методи боротьби з шкід никами і хворобами. В сучасному рослинництві вони повинні на брати набагато більшого поширення. Колорадського жука знищують принадами з картопляного луш пиння, яке розкидають по краях поля перед садінням картоплі. На невеликих ділянках колорадського жука можна знищувати або від ганяти настоями полину, листків тополі, оману, висівати на сусідніх полях горох. Жук-богомол, який оселяється на горосі, знищує коло радського жука.

Слайд 9

Протруйники-хімічні засоби, призначені для дезинфекції і знезараження насіння, бульб картоплі і цибулин від шкідливих організмів, які знаходяться усередині посадочного матеріалу. Також вони захищають сходи від шкідників, що живуть в грунті.

Слайд 10

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика