X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
стронцій

Завантажити презентацію

стронцій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика металу Sr Підготував учень 10-В Лопухович Олександр

Слайд 2

Знаходження в періодичній системі і основні характеристики Стронцій Sr-хімічний елемент , розміщений у 5-му періоді, в ІІА групі. Поточне число (порядковий номер) – 38.Відносна атомна маса Sr-87,63. Ступень окиснення стронцію: +2.

Слайд 3

Історія відкриття Sr Стронцій (Sr) - метал сріблясто-білого кольору.Мінерал, що містить стронцій, був виявлений в 1787 р. біля села Стронціан в Шотландії в свинцевою шахті і названий стронціанітом. Деякі мінералогивідносили його до одного з різновидів флюориту (CaF2). Але більшість вважали, що стронціаніт-різновидвітериту (барієвого мінералу BaCO3).

Слайд 4

Знаходження в природі Зміст стронцію вземній корі 4.10 ВІ% (по масі). У природі у вільному вигляді незустрічається. Присутній головним чином у мінералах - стронціаніт (SrCO3) і Целестин (SrSO4). Міститься також в різнихкальцієвих мінералах.

Слайд 5

Фізичні властивості При кімнатній температурі грати С. кубічна гранецентрована (а-sr) з періодом а = 6,0848 ; при температурі вище 248 °С перетворюється на гексагональну модифікацію (b-sr) з періодами грат а =4,32  і з = 7,06 ; при 614 °С переходить в кубічну об'емноцентрірованную модифікацію (g-sr) з періодом а = 4,85 . Атомний радіус 2,15, іонний радіус Sr 2 + 1,20 . Щільність a - форми 2,63г/см 3 (20 °С); t пл 770 °С, t кіп 1383 °С; питома теплоємність 737,4 кдж/ ( кг· До) [0,176 кал/ ( г· °С)]; питомий електроопір 22.76-10 -6 ом·см 3 С. парамагнітен, атомна магнітна сприйнятливість при кімнатній температурі 91,2·10 -6 . С. — м'який пластичний метал, легко ріжеться ножем.

Слайд 6

Хімічні властивості  Стронцій (Sr) – елемент другої групи Періодичної системи Д.І. Менделєєва з атомним номером 38, належить до підгрупи лужноземельних елементів. Атомна маса 87,63; густина 2,63 г • см"3 при 20 °С; температура плавлення 770 °С; температура кипіння 1380 °С. За хімічними властивостями Sr подібний до Са і Ва, займаючи проміжне положення між ними. У сполуках Sr двовалентний. Належить до найбільш електронегативних металів, що визначає його високу хімічну активність. Сильний відновлювач, витісняє водень не лише з розбавлених кислот, а й з води, а також усі важкі метали з розчинів їх солей. При нагріванні на повітрі метал Sr спалахує, а порошкоподібний – самозапалюється за кімнатної температури.

Слайд 7

Добування Існують 3 способи отримання металевого стронцію: термічне розщеплення деяких сполук електроліз відновлення оксиду або хлориду стронцію

Слайд 8

Застосування ЗастосуванняСтронцій застосовується в промисловості як легуюча добавка до сплавів на основі магнію, алюмінію, свинцю, нікелю та міді. Cтронцій входить до складу гетерів. Сполуки стронцію застосовуються в піротехніці, входять до складу люмінесцентних матеріалів, як емісійне покриття радіоламп, при виготовленні скла. Титанат стронцію SrTiO3 використовують при виготовленні діелектричних антен, п'єзоелементів, малогабаритних нелінійних конденсаторів, в якості датчиків інфрачервоного випромінювання. Препарати ізотопу 90Sr застосовуються при променевій терапії шкірних і деяких очних хворобах. Застосовують для виготовлення люмінофорів, окремі ізотопи — у променевій терапії тощо. Радіоактивний ізотоп 90Sr утворюється в атомних реакторах. Ізотоп 87Sr накопичується в природі за рахунок розпаду радіоактивного Rb. Накопичення 87Sr у рубідійвмісних гірських породах використовується для визначення їх віку за стронцієвим методом.

Слайд 9

Найбільш поширені сполуки із даним металічним елементом Окси д стро нцію — являє собою білі аморфні кристали Гідри д стро нцію — білий порошок. 

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика