X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Справедливість

Завантажити презентацію

Справедливість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гігієна медичного працівника Підготувала студентка 2-С Вервич Мирослава Викладач: Клімова маргарета вікторіївна

Слайд 2

Медична професія, крім спеціальних знань, вимагає і певних особистих якостей. Ці якості можна розділити на дві групи: зовнішні. які виражені в загальній санітарно-гігієнічної культури медичного працівника. і внутрішні, що знаходять відображення в поведінці медичного працівника .Медичний працівник будь-якого рангу повинен дотримуватися правил особистої гігієни, зберігати своє здоров’я. Це необхідно як для нього самого, так і для обслуговуваних їм хворих.

Слайд 3

Медичний працівник має бути прикладом високої санітарної культури.Ніяка агітація не дає такого результату, як особистий приклад.Якщо медичний працівник сам не береже своє здоров’я, то як же він може навчити берегти здоров’я хворого? Про значення зовнішнього вигляду медичного працівника говорив ще Гіппократ – великий давньогрецький лікар (460-377 років до н. е..). «Лікаря повідомляє авторитет,– говорив Гіппократ,– якщо він гарного кольору і добре вгодований, відповідно до своєї природи, бо ті, які самі не мають гарного вигляду в своєму тілі, у натовпу вважаються не можуть мати правильну турботу про інших.Потім, йому пристойно тримати себе чисто, мати гарний одяг і натиратися пахучими мазями (мають запах не підозрілий), бо все це звичайно приємно для хворих».Дотримання режиму дня – основне правило особистої гігієни.Вставати вранці і лягати спати, снідати, обідати і вечеряти потрібно завжди в один і той же час.Слід правильно розподіляти години праці і відпочинку, чергуючи розумову працю з фізичною. Важливим елементом особистої гігієни є режим харчування.Прийом їжі в одні і ті ж години, раціональний підбір страв, дотримання режиму харчування в кількісному і якісному відношенні мають надзвичайно велике значення для здоров’я. Медичний працівник не повинен мати поганих звичок, а якщо він придбав їх, то повинен намагатися від них позбутися.

Слайд 4

До поганим звичкам, не сумісним з медичною професією, відносяться куріння, зловживання алкоголем і т. п. Для збереження здоров’я та попередження хвороб необхідно займатися фізкультурою і загартовувати свій організм. Заняття ранковою гімнастикою з наступними водними процедурами повинні увійти у звичку. Медичний працівник має ретельно стежити за чистотою свого тіла. Обличчя, шию потрібно мити 2 рази на добу. Слід також 1-2 рази на добу обмивати теплою водою область промежини. Мити ноги потрібно щодня, особливо тим, у кого вони пітніють. Рекомендується митися вранці холодною водою до пояса (після фізкультурної зарядки) або приймати холодний душ, а на ніч вмиватися, підмиватися і мити ноги теплою водою. Особливої уваги потребує догляд за руками. Медичний працівник миє руки не тільки перед їжею і після відвідин туалету, але і перед кожною медичною маніпуляцією

Слайд 5

Медичні працівники. особливо ті з них, які мають ставлення до хірургії (операційні сестри, акушерки і т. д.), повинні оберігати руки від забруднення. Виконувати брудні види домашньої роботи (мити підлогу, прибирати санвузол в квартирі, чистити овочі і т. д.) треба в рукавичках. Нігті слід коротко стригти і підпилювати. Шкірний край нігтьового ложа обрізати не слід, так як це є частою причиною утворення задирок, а потім і гнійників. Фарбувати нігті лаком не рекомендується. Мити руки потрібно зі щіткою. Це необхідно, з одного боку, для того, щоб очистити від бруду околоногтевые та піднігтьові простори, а з іншого, щоб шкіра в цих областях стала дещо грубіше. Часте миття рук веде до сухості шкіри, тому її потрібно постійно живити, змащуючи щодня на ніч і після роботи яким-небудь кремом, можна сумішшю гліцерину з нашатирем (1/4 нашатирного спирту і 3/4 гліцерину) і втирати цю суміш у шкіру після миття рук.

Слайд 6

Необхідно ретельно доглядати за волоссям.Мити волосся рекомендується не частіше 1 разу в 10-14 днів. Гаряча вода застосовується для миття жирного волосся, при сухому волоссі потрібно вживати теплу воду.Волосся завжди повинні бути акуратно причесане, слід уникати надмірно пишних зачісок, при яких волосся під час роботи можуть вибиватися з-під шапочки чи косинки. Догляд за порожниною рота має велике значення, так як недбале ставлення призводить до руйнування зубів і появі неприємного запаху з рота.Слід 2 рази на добу (на ніч і вранці) чистити зуби і після кожного прийому їжі полоскати рот.Треба періодично показуватися зубного лікаря для того, щоб у разі необхідності провести своєчасне лікування.не Можна вважати культурною людину, яка нехтує вимогами гігієни, недбало ставиться до стану порожнини рота, перетворюючи її на джерело хвороб. Неприємний запах з рота може бути зумовлена і іншими причинами, які слід з’ясувати, щоб позбутися цього недоліку, утрудняє спілкування з людьми.Йдучи на роботу, не слід вживати в їжу сильно пахнуть речовини (часник, цибуля та ін). Медичний працівник зобов’язаний також дотримуватися гігієни одягу. Одяг має відповідати пори року і кліматичних умов, а покрий її повинен бути таким, щоб не утруднювати кровообіг окремих частин тіла та роботу органів. При виборі тканини для робочого сукні слід враховувати характер виконуваної роботи. У більшості інфекційних лікарень, пологових будинках, в ряді хірургічних відділень для співробітників є індивідуальні шафи, призначені для зберігання не тільки спецодягу, але і робочого сукні та робочого взуття. У таких випадках для носіння поза робочого часу можна придбати сукню з будь-якої тканини, а для роботи мати просту бавовняну легко стерте сукню. Для роботи зручніше всього спідниця з блузкою. Верхній одяг і вовняне плаття необхідно частіше чистити щіткою, або обробляти пилососом, а забруднені місця слід чистити бензином. Нижня білизна вимагає зміни не рідше 1 рази на тиждень.

Слайд 7

Для сну потрібно мати нічну сорочку і ні в якому разі не лягати в ліжко в тому білизна, яке було на тілі весь день. Взуття слід вибирати зручну, не стискує ногу, на невеликому каблуці.Від взуття на мікропористої чи каучуковій підошві краще відмовитися, так як на такій взуття вуличний бруд вноситься в лікувальний заклад або в квартиру хворого.

Слайд 8

Спецодяг медичного працівника складається з халата, головного убору і взуття. У хірургічних відділеннях, пологових будинках, інфекційних та деяких інших відділеннях до спецодягу відносять також сукню.Форма головного убору для лікаря – ковпачок, для медичної сестри – косинка або ковпачок, для санітарки – косинка. Тканина, з якої зроблений головний убір, що має бути білого кольору, лляна або бавовняна, легко стирається.Будь-який головний убір повинен повністю покривати волосся. Халат шиють з білої бавовняної або лляної тканини, яка не руйнується від частого прання, кип’ятіння та обробки дезінфікуючими засобами.Халат повинен прикривати сукня повністю. Для всіх медичних працівників прийнятий в основному халат із застібкою ззаду, в деяких відділеннях припустимо двобортний халат.Халат і головний убір повинні бути не просто чистими, а білосніжними. Медичний персонал, який працює у стаціонарі, зобов’язаний носити тапочки.Це диктується зручністю для самого працівника та інтересами хворих, так як при ходьбі в тапочках немає шуму.слід носити Тапочки шкіряні або на гумовій підошві, але не повстяні і не хутряні, так як вони добре вбирають в бруд і важко піддаються санітарній обробці.Медична етика вимагає від медичного працівника не тільки дотримання правил особистої гігієни, але і пристойності.Одяг повинна бути не тільки чистою, але і зручною для виконання роботи.Вона не повинна дратувати хворих надмірною яскравістю або химерною кроєм. Парфуми або одеколон потрібно вживати в помірній кількості, і лише ті з них, які не мають різким запахом.Скромність і помірність у вживанні косметики і носінні різних прикрас диктуються самим характером діяльності медичного працівника .

Слайд 9

Будь-яка спеціальність характеризується наявністю певних етичних норм і правил поведінки. Медична деонтологія (від грец. deon, deontos – борг, належне; logos – вчення) являє собою науку про професійний обов’язок медичних працівників.Підготовка хворої до операціїПередопераційним називається період між надходженням хворий в лікувальну установу і операцією. Тривалість його залежить від характеру хвороби, тяжкості майбутньої операції, її терміновості, стану хворої, її фізичної і нервово-психічної підготовки.

Слайд 10

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика