X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рослини

Завантажити презентацію

Рослини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток тварин

Слайд 2

забезпечується неперервність поколінь і тим самим існування як окремих видів, так і життя на нашій планеті загалом; під час розвитку багатоклітинних організмів відбувається диференціація клітин і формуються різноманітні тканини та органи. Онтогенез – це індивідуальний розвиток особини від її зародження (утворення зиготи) до смерті.

Слайд 3

Онтогенез зародковий (ембріональний) період - розвиток організму всередині материнського або яйця; завершується народженням (виходом з яйцевих оболонок). післязародковий (постембріональний) період – розвиток від народження або виходу з оболонок, що вкривають зародок, до смерті.

Слайд 4

Етапи зародкового розвитку тварин: І. Послідовний поділ зиготи; ІІ. Формування одношарового багатоклітинного зародка; ІІІ. Закладання в зародка два або три шари клітин – зародкових листків: ектодерма – зовнійшній, ентодерма – внутрішній, мезодерма – середній. IV. Формування тканини; V. Формування органів. Хребетні тварини: Ектодерма → нервова система, епітелій шкіри, зовнішні зябра амфібій тощо. Ентодерма → кишечник, хорда, травні залози (печінка, підшлункова залоза), плавальний міхур риб, легені тощо. Мезодерма → скелет, посмугована мускулатура, кровоносна система, статеві залози тощо.

Слайд 5

1. Прямий розвиток – це розвиток, при якому щойно народжена особина схожа на дорослу і є цілком сформованою (гідра, дощовий черв’як, річковий рак, павуки, прісноводні і наземні черевоногі молюски, хрящові риби, плазуни, птахи, ссавці). Типи післязародкового розвитку

Слайд 6

- справжнє живонародження – процес появи зародка, який розвивався всередині материнського організму за рахунок її поживних речовин (плацентарні ссавці, деякі акули). Види прямого розвитку

Слайд 7

- яйцеживонародження – процес появи зародка, який розвивався всередині материнського організму за рахунок поживних речовин яйця (деякі ящірки, змії, акваріумні рибки).

Слайд 8

- яйценародження – процес появи зародка, який розвивався поза материнським організмом за рахунок поживних речовин яйця (птахи, плазуни).

Слайд 9

Типи післязародкового розвитку 2. Непрямий розвиток – це розвиток, при якому утворюється личинка, що перетворюється на дорослу особину. з повним перетворенням Фази яйця, личинки, лялечки та дорослої особини (метелики, жуки, бджоли, блохи) з неповним перетворенням Фази яйця, личинки та дорослої особини (клопи, бабки, таргани, коники, воші)

Слайд 10

Непрямий розвиток з повним перетворенням

Слайд 11

Непрямий розвиток з неповним перетворенням

Слайд 12

Біологічне значення прямого розвитку полягає в тому, що зменшується вразливість народженої тварини – зовнішніми чинниками. Біологічне значення непрямого розвитку полягає у здійсненні таких функцій, як живильна (у комах живильною фазою є гусінь), раціонального використання ресурсів (різні фази розвитку розділені за способом і об'єктами живлення), розселювання (личинки багатьох малорухливих видів здатні до активного переміщення), забезпечення зараження хазяїв (для завершення повного розвитку – паразитичні види).

Слайд 13

Ріст організмів - це поступове збільшення їхньої маси і розмірів. Обмежений ріст - особина, сягаючи певних розмірів, його припиняє (як правило, набувши здатності до розмноження: комахи, птахи, ссавці тощо). Необмежений ріст - розміри і маса організмів збільшуються до їхньої смерті (молюски, хрящові та кісткові риби, рептилії та ін.). Безперервний ріст - організм поступово збільшується, доки не сягає певних розмірів або не настає його смерть. Періодичний ріст - періоди збільшення розмірів чергуються з періодами, коли ріст припиняється. (членистоногі ростуть під час линяння, коли скидаються старі покриви і ще не затверділи нові; сплячка чи заціпеніння тварин під дією несприятливих чинників). У тварин ріст регулюється гормонами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика