X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
567890-ролд

Завантажити презентацію

567890-ролд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичні відомості про суїцидальну поведінку

Слайд 2

Про існування суїциду відомо з давніх-давен ймовірніше, у первісному суспільстві самогубство носило ритуальний характер. У ряді племен самогубство мало значне поширення і вважалося як дозволений і прийнятний стереотип, в інших таврувалося і суворо каралося, але все рівно було присутнім у культурі. Ескімоси на схилі років добровільно йшли у снігову тундру, де і замерзали.

Слайд 3

У Стародавній Європі (у данців, готів) ритуал самогубства існував аж до приходу християнства. У період розвитку рабовласницьких держав Єгипту, Стародавньої Греції, Стародавнього Риму суїцид розглядався як соціальне явище, яке має право на існування у суспільстві, сформувалося і ставлення до нього.

Слайд 4

У цей час з’являється своєрідна суїцидальна етика - регламентаційні норми, які визначають не тільки можливість, а за певних обставин і доцільність самогубства. В Афінах та ряді інших грецьких міст існував особливий запас отрути для тих, хто добровільно хотів піти з життя. Для цього ареопаг після наради давав на це спеціальний дозвіл.

Слайд 5

За часів іспанських кельтів на острові Кеос старі люди прикрашали голови вінками і влаштовували веселе свято, в кінці якого пили цикуту. Але згодом у античних державах суїцид став забороненим. Самогубство вело за собою акції залякування. Якщо римський воїн хотів позбавити себе життя, то мірою покарання була його показова страта

Слайд 6

У подальшому з формуванням і розвитком класів і держави суспільство стало суворо дивитися на самогубство. З появою і поширенням християнської релігії почало формуватися позитивне ставлення до людини як істоти божого творіння, і самогубство розцінювалося як антибожественне діяння. Церква проголосила тезу, за якою «бесмертна душа належить Всевишньому і лише Він може нею розпоряджатися»

Слайд 7

На Арльському соборі у 452 році суїцид вперше був оголошений злочином. За християнськими канонами, починаючи з 533 року, людину, яка полишила себе життя, хоронили за межами кладовища, а з 563 року не відспівували у церкві . У Британії за часів короля Едуарда (XI ст.) самогубців прирівнювали до злочинців. До 1823 року в цій країні існував закон згідно з яким тих, хто скоїв суїцид, ховали на перехресті доріг, перед цим протикали йому серце осиковим кілком, проволочивши по всім вулицям міста

Слайд 8

За законами Людовіка Святого (XIII ст.), самовбивця підлягав посмертному осуду, а його майно переходило у власність барона В Індії широко практикувалося самоспалення вдів на могилі чоловіка, і цей варварський звичай наскільки увійшов у практику, що проти нього виявилися марними всі зусилля англійських колоніальних властей . З російської історії відомі випадки масового самознищення старообрядців, яке за два століття лишило життя десятки тисяч людей. Очікуючи кінця світу, віруючі лягали в труну і чекали апокаліпсису.

Слайд 9

Мало також місце масове самоспалення релігійних фанатиків. Так, у 1672 році у Нижньому Новгороді в колективній «гарі» заживо себе спалили дві тисячі віруючих. У 1679 році піп Дометіан заживо спалив 1 700 жителів сибірського міста Тобольська. За період з 1870 до 1887 року в Росії покінчили життя самогубством 36 тис. осіб. У перше двадцятиліття розколу Російської православної церкви самоспалення скоїли не менше 20 000 тис. людей Навіть перепис населення у 1896-1897 роках призвів до спалаху суїциду серед розкольників, які вважали перепис «відчуженням від християнської віри» . Такі випадки, наприклад, мали значне поширення серед жителів Тираспольського повіту Херсонської губернії.

Слайд 10

У пресі другої половини XIX ст. можна було зустріти таку інформацію, яка публікувалася щоденно: «Останнім часом газети повідомляли майже щодня про різні випадки самогубства. Якась пані кинулася недавно у воду з Єлагинської «стрілки» в той час, коли чоловік її пішов до екіпажа за цукерками; В Ізмайлівському полку застрелився молодий офіцер; застрелився ще якийсь хлопчик, років 16-ти або 17-ти; на Митрофаньївському кладовищі знайдений, з порізаним горлом, кронштадтський міщанин, що зарізався від любові; у Москві дівчина, спокушена якимсь паном, втопилася від того, що інший пан назвав її «утриманкою». (Цитата, приведена вище, відноситься до 1871 року).

Слайд 11

У 1881 році німецький письменник Генріх фон Клейст закоханий до безтями у свою дружину спочатку прострелив з пістолета їй серце, потім застрелився сам. У Японії закохані Арісіма Такео і Хатано Ажіо, уникаючи життєвих проблем, повісилися в гірській хатинці. Англійський письменник, людина похилого віку і смертельно хворий на лейкемію Артур Кестлер і його молода, повна сил і здоров’я дружина Сінтія, отруїлися У 1993 році члени релігійних сект «Гілка Давидова» та у 1997 році «Небесна брама» шокували світову спільноту масовим самогубством. Відомі випадки самогубства через нещасне кохання, невиліковні хвороби тощо. І таких прикладів можна навести безліч.

Слайд 12

У Радянському Союзі статистичні відомості про кількість самогубств були закритою темою. Лише у середині 80-х років минулого століття неповна інформація про суїцидальні вчинки почала з’являтися у спеціальних виданнях. «До початку перебудови СРСР був суїцидальною наддержавою, досягнувши в 1984 році показника 30 скоєних самогубств на 100 тис. населення, поступившись лише Угорщині, де у той час було зареєстровано 44 самогубства на 100 тис. населення. Ці цифри значно перевищували середньоєвропейський і світовий рівень. За даними ВООЗ, рівень самогубств більше ніж 20,0 на 100 тис. населення є критичним» До кінця 1980-х років, завдячуючи демократичним змінам, суїцидальність, як негативне соціальне явище, дещо скоротилося і дорівнювало 19 на 100 тис. населення.

Слайд 13

Отже, з самовбивством людство знайоме з давніх часів, воно мало місце у різних народів і неоднаково оцінювалося. Релігійний фанатизм, гострі життєві проблеми, невиліковні хвороби тощо штовхали людей до самознищення. Але з часом полишення себе життя окремими людьми стало засуджуватися церквою, суспільством. Кризові явища, як правило, загострювали соціальні процеси, що у значній мірі призводило до зростання кількості суїцидів.

Слайд 14

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика