X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
пошук інф.в інтернеті

Завантажити презентацію

пошук інф.в інтернеті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Пошук інформації в Інтернеті

Слайд 2

Хто володіє інформацією – той володіє світом

Слайд 3

Тема: Пошук інформації в Інтернеті

Слайд 4

розглянути засоби, призначені для знаходження потрібної інформації в Інтернеті розглянути пошукові системи мережі Інтернет розглянути правила пошуку інформації

Слайд 5

Засоби пошуку інформації в Інтернеті

Слайд 6

Веб-каталог Веб-каталог — сайт, або частина сайту, на якому зібрано багато посилань на інші сайти, відсортовані і розділені на категорії згідно з тематикою. В каталогах сайти розподіляються за їх основною тематикою. Багатотематичні сайти можуть бути віднесені до різних тем. Як правило, тема може містити ряд підтем. Таким чином формуються ієрархічні (деревовидні) структури каталогів.

Слайд 7

Приклад веб-каталогу На малюнку наведена веб-сторінка веб-каталогу “Мета” Рубрикатор Поле із списком вибору тем Список підтем Вибір міста Поле введення запиту для системи пошуку у реєстрі каталогу Список сайтів, які відповідають заданій темі

Слайд 8

Переваги і недоліки веб-каталогів Перевагою веб-каталогів є те, що посилання на сайти в них впорядковані за темами, що дає можливість легко звузити область пошуку сайту, який може містити потрібну інформацію. Недоліком деяких веб-каталогів є те, що вони дозволяють знайти сайт, який може містити потрібну інформацію, але не саму інформацію. А це тільки половина задачі. Багато сучасних каталогів наділені і засобами пошуку інформації у вибраних сайтах, що виправляє цей недолік. Але навіть самі великі каталоги містять дуже обмежену базу посилань на сайти Інтернету, яка не перевищує й 1% від їх загальної кількості.

Слайд 9

Пошукові системи Пошукова система (пошуковий сервер) – це система серверних програм призначених для пошуку інформації в інтернет-документах за заданим словом, словосполученням або іншим критерієм. Першу пошукову службу створив Метью Грей - Wandex Склад пошукової системи: РОБОТ, переглядаючи за певним алгоритмом сайти Інтернету, збирає з них інформацію та передає її індексувальній програмі. ІНДЕКСУВАЛЬНА ПРОГРАМА отримує від робота інформацію та заносить значущі слова до БАЗИ ДАНИХ. ПОШУКОВА МАШИНА знаходить у базі даних записи, що містять інформацію, яка відповідає введеному користувачем критерію, та сортує знайдені записи за критеріями їх важливості. Серед полів запису є поле з адресою документу, що містить інформацію. ВЕБ-ІНТЕРФЕЙС використовують для введення критерію пошуку, а також для відображення його результатів.

Слайд 10

Найпопулярніші пошукові системи

Слайд 11

Формулювання запиту та одержання результатів Запитом в пошуковій системі є слово або група слів, які вводяться у поле введення запиту на веб-сторінці пошукової системи, і які використовуються пошуковою машиною для знаходження записів у її базі даних інтернет-документів, що містять ці слова. текст запиту Поле введення запиту

Слайд 12

Результати пошуку Записів бази даних пошукової машини, які містять вказані у полі введення запиту слова, може бути дуже багато. В нашому прикладі нараховується 4420 документів, які містять слова “перший”, “космічний”, “зонд”. Необхідно або переглядати їх всі по-черзі, поки не знайдете потрібну інформацію, або звузити область пошуку, змінивши або уточнивши запит.

Слайд 13

Оптимізація запиту Якщо пошукова машина знайшла вам велику кількість записів, а їх перегляд потребує багато часу, то доцільно звузити кількість записів, уточнивши пошуковий запит за допомогою форми складного пошуку.

Слайд 14

Переваги і недоліки пошукових систем Перевагою пошукової системи є те, що вона, завдяки своєму алгоритму роботи, охоплює значно більший об'єм інтернет-документів, ніж веб-каталог. Знайдені записи вона виводить у відповідності до їх релевантності. Недоліком пошукової системи є те, що зразок пошуку може бути присутнім і в інтернет-документах, які не містять шукану інформацію, хоча і містять слова із зразку. Релевантність — це міра відповідності результатів пошуку поставленому завданню. Знайдені сторінки відображуються в порядку зменшення релевантності.

Слайд 15

Висновки • Веб-каталог — це сайт, на якому зібрано багато посилань на інші сайти, відсортованих і поділених на категорії залежно від тематики. • Пошукова система являє собою систему програм, призначених для пошуку сторінок, що містять задане слово чи словосполучення або відповідають іншим критеріям. • Релевантність — це міра відповідності результатів пошуку поставленому завданню. Знайдені сторінки відображуються в порядку зменшення релевантності. • Якщо результат знову незадовільний, скористайтеся сторінкою розширеного пошуку та сформулюйте складніший критерій.

Слайд 16

Do а barrel roll – при наборі сторінка перевертається. Після запиту zerg rush сторіночка завмирає і на результати пошуку нападають маленькі букви O.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика