Підприємництвл
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст Принципи застосування математики в економіці. Предмет та історія виникнення дослідження операцій. Основні поняття дослідження операцій.
Кёне Франсуа 1694-1774 Французький економіст. У ХХ столітті його “Економічна таблиця” стала основою для побудови й розвитку численних моделей суспільного відтворення. Так, міжгалузева модель “Витрати–випуск” В. Леонтьєва є подальшим логічним кроком у продовження економічної таблиці Ф. Кене.
Розквіт застосування математичних методів у економіці ознаменувало ХХ століття. З їх використанням пов‘язані роботи практично всіх вчених, відзначених Нобелівською премією з економіки, наприклад, Д.Хікс, Р.Солоу, В.Леонтьєв, П.Самуельсон.
- точно і компактно викладати положення економічної теорії; - виділяти і формально описувати найістотніші зв'язки економічних змінних і характеристик; - одержувати висновки про функціонування об'єкта; - отримувати нові знання про об'єкт; - передбачати майбутню поведінку об'єкта у разі зміни якихось його параметрів. Яку ж конкретно роль відіграють математичні методи в економіці? Використання їх дає можливість:
Модель — це такий матеріальний або уявлюваний об'єкт (об'єкт-замінник), який у процесі дослідження заміщає об'єкт-оригінал так, що його безпосереднє вивчення дає нові знання про об'єкт-оригінал.
Модель потрібна щоб - зрозуміти з чого складається конкретний об‘єкт; - навчитись керувати об‘єктом (процесом) і визначати найкращі способи управління при заданих умовах; - прогнозувати прямі і непрямі наслідки реалізації заданих форм впливу на об‘єкт. Процес побудови, вивчення і застосування моделей називають моделюванням.
Моделювання Матеріальне Ідеальне Фізичне Аналогове Інтуітивне Знакове Математичне моделювання
Математична модель економічного об‘єкта (системи) — це його спрощений образ, поданий у вигляді сукупності математичних співвідношень (рівнянь, нерівностей, логічних співвідношень, графіків тощо).
Математичні моделі в економіці Макро-і мікроекономічні Теоретичні і прикладні Рівноважні й оптимізаційні Статичні й динамічні Детерміновані і стохастичні
Економічні моделі Модель статистичної рівноваги ринку Модель В.Леонтьєва міжгалузевого балансу Неокласична модель споживання Моделі економічного зростання Неокласична модель поведінки фірми Моделі рівноваги на товарних, фінансових, факторних ринках
Дослідження операцій - це теорія використання наукових кількісних методів для прийняття найкращого рішення у різних галузях діяльності людини. Ця наука дає об'єктивні, кількісні рекомендації з управління цілеспрямованими діями людини.
Томас Сааті "Дослідження операцій - це мистецтво давати погані відповіді на ті практичні запитання, на які даються ще гірші відповіді за допомогою інших методів"
В 1939р. ленінградський математик Л. В. Канторович у роботі „Математичні методи організації та планування виробництва" сформулював клас умовно-екстремальних лінійних задач та запропонував методи їх розв'язування, що поклало початок лінійному програмуванню. У 1951 р. була опублікована робота Г.М.Куна і А.В.Такера, у якій наведені необхідні і достатні умови оптимальності для розв'язання нелінійних задач.
Предметом дослідження операцій є: військові операції, рішення у політиці та виробництві, сільському господарстві, фінансових справах і т.п. Ми будемо розглядати виробничі процеси у господарській діяльності людини.
Задачі дослідження операцій Розподіл ресурсів Управління запасами Мережне планування Мережні задачі Планування і розміщення Конфліктні ситуації Масове обслуговування Складання розкладів Ремонт і заміна устаткування
Операція — це будь-який керований захід, спрямований на досягнення мети. Результат операції залежить від способу її проведення чи організації, інакше — від вибору деяких параметрів. Будь-який вибір набору параметрів називається рішенням. Оптимальними вважаються ті рішення, що в обговореному заздалегідь сенсі мають переваги над іншими.
Ефективність операції — це ступінь її пристосованості до виконання поставленої мети, що кількісно виражається у вигляді цільової функції.
Схожі презентації
Категорії