X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
опіати

Завантажити презентацію

опіати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Загальна характеристика наркотиків: опіати,(опіоїди),кокаїн

Слайд 2

Загальна характеристика опіатної групи наркотиків Це велика група депресантів центральної нервової системи, що мають наркотичний ефект.  До цієї групи входять як натуральні опіати, що належать до природних продуктів опійного маку, - опій, морфін, кодеїн, так і синтетичні опіатоподібні сполуки – героїн, метадон, фентаніл та інші.

Слайд 3

О пій — сильнодіючий наркотик, що отримується з висушеного на сонці молочного соку, який добувається з недостиглих коробочок опійного маку . Містить близько 20 алкалоїдів. В традиційній медицині завдяки високому вмісту морфінових алкалоїдів використовувався як сильний знеболювальний засіб. Однак він швидко виклика в наркотичну залежність і тепер застосовується лише як сировина для виробництва безпечніших знеболювальних препаратів (зокрема кодеїну).

Слайд 4

Найпоширеніша в нашій країні макова соломка (“солома”, або “сіно”). Це подрібнені жовто-коричневі сухі частини маку. Потім йде “ханка” (опій - сирець) – застиглий сік макових коробочок темно-коричневого кольору, його поширюють у вигляді таблеток 1 – 1,5 см у діаметрі.

Слайд 5

В обробленому виді виглядають як розчини: у випадку кустарного виготовлення з рослинної сировини – коричневий розчин, схожий на міцно заварений чай з виразним запахом оцту. Коли відстоїться, стає світлішим і прозорішим, дає осад темних часток. Це є “чорний розчин”. Виготовлені виробничим способом вони являють собою прозорий розчин у ампулах чи у флакончиках, схожих на пеніцилінові. Флакончики можуть бути зроблені з темного скла і мати маркірування “морфіну гідрохлорид”.

Слайд 6

Головний алкалоїд опіуму – морфін (морфій). Морфій – сильна нервова отрута, за своєю дією сильніший за опій і призводить до стійкішої пристрасті. Його отримують з опію шляхом певних хімічних реакцій. Це білий кристалічний порошок, погано розчинний у воді. Має сильну болезаспокійливу і протишокову дію, змінює емоційні реакції і здатність сприйняття

Слайд 7

Кодеїн, або 3-метилморфін (природній ізомер метильованого морфіну, інший напів-синтетичний — 6-метилморфін) — природній опійний наркотик (опіат), алкалоїд опіуму, використовується як лікарський засіб проти кашлю центральної дії, зазвичай у поєднанні з іншими речовинами. Має слабкий наркотичний і болезаспокійливий ефект, у зв'язку з чим використовується також як компонент болезаспокійливих ліків (наприклад, Пенталгіна).

Слайд 8

Способи введення в організм Опіоїди можуть вводитись у організм такими шляхами: перорально (відвар маку, таблетки кодеїну , метадон), під язик для розсмоктування (бупренорфін), підшкірно і внутрішньом'язово в ін'єкціях (частіше — за медичними показниками), внутрішньовенно (як правило, з метою досягнення ейфорії), інтраназально й інгаляційно (нюхання й паління  героїну, куріння опію).

Слайд 9

Слайд 10

За фармакологічними властивостями героїн схожий з морфієм, але за активністю значно перевершує його у 4 – 8 разів. У героїну швидкий і короткочасний ефект на відміну від опіуму. Героїн – порошок білого кольору, тому його називають “білою смертю”. Його найчастіше вводять підшкірно, внутрівенно або інтраназально – вдихають через ніс. Один з найнебезпечніших похідних опію – героїн (диацетилморфін).

Слайд 11

Героїн (діацетилморфін, діаморфін) — сильнодіючий синтетичний наркотик, похідна морфіну, знеболюючий засіб, пригнічує центральну нервову систему. Білий (або з домішками — світлий сірувато-коричневий) порошок у вигляді дрібних кристаликів з неприємним запахом. Переважно гіркий на смак.

Слайд 12

Вперше героїн було виготовлено у 1898 році в Німеччині фармацевтичною компанією «Байєр» і було поставлено на ринок як засіб для лікування сухот, а також як ліки від пристрасті до морфію. Відсоток смертності серед споживачів героїну, за оцінками у 20 разів вище, ніж серед решти населення.  Історія виникнення

Слайд 13

Героїн, (подібно опіуму і морфію) виготовляють зі смоли рослин родини макових. Опіумний сік, схожий на молочко, одержують з коробочок насіння маку. Потім такий опіум очищується від домішок і перетворюється на морфій, а при подальшому очищенні в різні форми героїну.  Вживають героїн переважно за допомогою ін'єкцій, що створює ризик заразитися ВІЛ або іншою інфекцією на додачу до мук, викликаних наркотичною залежністю.  Афганістан, провінція Гільменд - один із головних центрів виготовлення героїну

Слайд 14

У своїй чистій формі героїн - це зовсім білий порошок. Але найчастіше зустрічається героїн рожевого-сірого, брунатого і чорного кольору. Його колір залежить від домішок, якими розбавляють героїн. До їх числа входять цукор, кофеїн та інші речовини.  Вуличний героїн іноді «розбавляється» стріхніном та іншими отруйними домішками.

Слайд 15

Близько 50 років (до 1925 р.) був офіційним лікарським засобом. В 1925 році Комітет Здоров'я Ліги націй заборонив використання діацетилморфіну через його здатність викликати наркотичну залежність. Існують сучасні наукові роботи, в яких доводять, що медичне застосування героїну може бути менш небезпечним, аніж використання морфіну, як знеболювального лікарського засобу. Але практичного дозволу на таке використання досі не отримано.

Слайд 16

Слайд 17

Героїн належить до найбільш дорогих речовин у світі. Ціна високоякісного героїну досягає $130 за 1 грам. Ціна

Слайд 18

Метадон — синтетичний наркотик опійної групи. В Україні використовується в замістній підтримуючій терапії, як засіб для лікування наркоманії. Спочатку був введенний для ВІЛ\позитивних пацієнтів. Зараз отримують всі залежні, за власним бажанням. Засіб не дуже токсичний, в порівнянні з героїном, в багатьох країнах заборонений через високу смертність, оскільки досить часто його змішують з іншими речовинами.

Слайд 19

Кокаї н — білий кристалічний порошок, з вигляду подібний до харчової соди. Кокаїн є другим, після опіатів, «проблемним наркотиком» (наркотичною речовиною, зловживання якою є значною соціально-економічною проблемою)

Слайд 20

Крек (англ. Crack) — дешевша версія кокаїну, призначена для куріння. Являє собою вільну основу (англ. free base, має непротоновану аміногрупу), що отримується шляхом лужної екстракції розчинниками ( ефіром). Оскільки гідрохлорид кокаїну відносно дорогий і розпадається за високої температури, наприкінці 70-х років XX століття в продаж надійшла його вільна основа. У зв'язку з вищою температурою розпаду ця речовина може вводитися в організм шляхом куріння

Слайд 21

Спідбол (англ. Speedball) — суміш крека і  героїну, найбільш небезпечна форма поширюваного кокаїну. Значна небезпека для здоров'я обумовлена перехресною взаємодією опіумного наркотику героїну і психостимулятора кокаїну

Слайд 22

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика