X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
NEHXBYF

Завантажити презентацію

NEHXBYF

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Аспірин

Слайд 2

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) — безбарвні голчасті кристали моноклінічної структури.

Слайд 3

Формула С9Н8О4 Реакція добування Ацетилсаліцилову кислоту одержують взаємодією оцтового ангідриду та саліцилової кислоти.

Слайд 4

Фізичні властивості Аспірин у чистому вигляді не має запаху, але у вологому середовищі (наприклад при контакті з повітрям) набуває запаху оцтової кислоти. Розкладається у киплячій воді та при розчиненні у лужних розчинах. Добре розчинні у воді неорганічні солі ацетилсаліцилової кислоти, проте такі розчини нестійкі та за цих умов ацетилсаліцилова кислота швидко гідролізується.

Слайд 5

застосування Аспірин є популярним знеболювальним засобом (аналгетик), розроблений в 20 столітті як лікарський засіб від головного болю і артриту. Аспірин пригнічує синтез простагландинів і виробляється з дерева білої верби (Salix alba). При тривалому використанні навіть в помірних дозах аспірин може викликати шлункову кровотечу, пошкодження нирок і дефекти слуху, тому аспірин не рекомендують вживати дітям до 12 років. Також вважають, що він може викликати рідкісне захворювання - синдром Рея. Проте дослідження показують, що аспірин може попередити інфаркт і тромбоз, тому схильним до серцево-судинних захворювань людям рекомендується постійно вживати його у малих дозах (близько 80 мг на добу).

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика