X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нап

Завантажити презентацію

Нап

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Леонардо да Вінчі

Слайд 2

Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 в невеликому місті, під назвою Вінчі, який розташовується недалеко від Флоренції. Леонардо да Вінчі був майстерним італійським живописцем, талановитим скульптором і архітектором, розумним інженером і техніком, обдарованим вченим і ботаніком, перспективним анатомом і математиком, геніальним філософом і музикантом. Він був одним з найбільш розумних і талановитих людей епохи Відродження. Його батько - П'єро да Вінчі, був знатним і багатим нотаріусом, що продовжували справу чотирьох поколінь його предків.

Слайд 3

Ще в досить юному віці він вчитися читати і писати , займається вивченням латині і математики . Вже в дитинстві він дивує оточуючих своїм почерком. Винахідник писав лівою рукою і дуже дрібними літерами , та ще й справа наліво. Але і цього мало - він всі букви перевертав в дзеркальному зображенні. Він говорив загадками , сипав метафоричними пророцтвами , обожнював складати ребуси . Леонардо не підписував своїх творів , але на них є розпізнавальні знаки. Наприклад, якщо вдивлятися в картини , можна виявити символічного птаха, що злітає. І таких знаків , було чимало ...

Слайд 4

Вітрувіанська людина (1490-1492) Академічна галерея, Венеція, Італія Вітрувіанська людина - малюнок , зроблений Леонардо да Вінчі приблизно в 1490-92 роках , як ілюстрація для книги , присвяченої працям Вітрувія . Малюнок супроводжується пояснювальними написами , в одному з його журналів .. На ньому зображена фігура оголеного чоловіка у двох накладених одна на іншу позиціях : з розведеними в сторони руками , що описують коло і квадрат.

Слайд 5

Винаходи Леонардо дійсно був " винахідником " , тобто інженером , і, мабуть , були праві ті , хто називав його найбільшим інженером з усіх, кого знала історія. Але глибина його мислення штовхала його до переходу від чистої техніки до узагальнень , від безпосередніх застосувань , характерних для техніки всіх часів , до застосувань віддаленим, характерним для науки. Історики техніки налічують сотні винаходів Леонардо , розсіяних по його зошитам у вигляді креслень , іноді з короткими виразними ремарками , але часто без єдиного слова пояснення , як якщо б стрімкий політ фантазії винахідника не дозволяв йому зупинятися на словесних роз'ясненнях . Часто креслення повторюються , вже описані пристосування модифікуються і удосконалюються , причому часом це відбувається через багато років , що свідчить про серйозне ставлення конструктора , а не про мінливих примхах художника .

Слайд 6

Повітряний гвинт (вертоліт)

Слайд 7

Танк

Слайд 8

Водолазний костюм

Слайд 9

Живопис Як живописець , Леонардо да Вінчі створив приголомшливий ефект димки між картиною і глядачем. Його художня спадщина не численна. У всьому світі на слуху назви таких картин , як « Дама з горностаєм » , « Джоконда» , «Мадонна Літта» , «Благовіщення» , « Таємна Вечеря » , «Портрет Джіневри де Бенч ». Роботи да Вінчі донині - еталон майстерності. Багато з ім'ям Леонардо да Вінчі асоціюють справжнє мистецтво , обдарованість . Окультисти вважають його « присвяченим » , людиною від Бога , який по своїй волі спустився на землю щоб допомогти людям , ставши двигуном прогресу . Для його часів такі знання (анатомія , механізми) були не просто фантастикою , нововведенням , а скоріше нонсенсом .

Слайд 10

Таємна вечеря 1494-1498 рр.

Слайд 11

«Таємна вечеря» - фреска створена да Вінчі для домініканського монастиря Санта -Марія делле Граціє, Мілан . На фресці зображена біблійна сцена останнього вечора , проведеного Ісусом з Назарету в оточенні дванадцяти своїх учнів. У цій фресці да Вінчі постарався втілити всі свої знання про закони перспективи . Зал , в якому сидять Ісус і апостоли , написаний з винятковою точністю в плані пропорцій і віддаленості об'єктів. Задній план кімнати , тим не менш, видно настільки ясно , що представляє собою практично другу картину , а не просто фон . Природно , центром всього твору є сам Христос , саме щодо його фігури спланована і вся інша композиція фрески. Всі твір укладено в суворі прямолінійні рамки , які обмежуються стінами та стелею кімнати , столом , за яким сидять учасники таємної вечері . Якщо для наочності провести лінії по тим точкам , які мають пряме відношення до перспективи фрески , вийде майже ідеальна геометрична сітка , « нитки » якої збудовані під прямим кутом один до одного. Подібної обмеженої точності не зустрічається більше ні в одній роботі Леонардо.

Слайд 12

Дама з горностаєм У середині 1480- х років Леонардо написав картину Дама з горностаєм ( Краківський музей ). Контури фігури жінки зі звіром окреслені вигинами ліній , які повторюються у всій композиції , і це , в поєднанні з приглушеними фарбами і ніжним відтінком шкіри , створює враження ідеальної грації та краси. Краса Дами з горностаєм разюче контрастує з гротескними начерками виродків , в яких Леонардо досліджував крайні міри аномалій будови обличчя .

Слайд 13

Мона Ліза (Джоконда) «Мона Ліза» - портрет молодої жінки , написаний італійським художником Леонардо да Вінчі близько 1503 року. Картина є одним з найвідоміших творів живопису в світі. Відноситься до епохи Відродження. Виставлена в Луврі (Париж , Франція ) . Особистість , зображену на портреті , складно ідентифікувати. До сьогоднішнього дня з цього приводу було висловлено багато спірних і , часом , абсурдних думок : Дружина флорентійського торговця дель Джокондо Катерина Сфорца Ізабелла д'Есте Просто ідеальна жінка Молодий юнак у жіночому вбранні

Слайд 14

Можливо, цей малюнок з колекції Хайд в Нью-Йорку зроблено рукою Леонардо да Вінчі і є попереднім ескізом портрета Мони Лізи. У цьому випадку цікаво, що спочатку він мав намір вкласти їй в руки пишну гілку.

Слайд 15

За однією з версій, вважають «Мона Ліза» - автопортрет художника

Слайд 16

Слайд 17

Цікаві факти про картину: Да Вінчі Знадоби почти Чотири роки , щоб напісаті цей портрет . У Моні Лізи відсутні брови , є думка , що Леонардо , будучи закінченім перфекціоністом , хотів переробити невдалі брови і стер їх , але руки намалювати їх знову у художника так і не дійшли. У 1956 чолові на ім’я Уго Унгаца кинув каменем в полотно , це призвело до невеликого пошкодження фарби поряд з лівим ліктем Моні Лізи . Цікавий факт , Мона Ліза проживає у своїй власній кімнаті в Луврі в Парижі і захищено куленепробивним склом і спеціальним мікрокліматом , що захищає її від згубної дії зовнішнього середовища . Ця кімната була побудована спеціально для картини і коштувала музею більше семи міліонів доларів . Недавні великі дослідження показують , що є три різні версії Мони Лізи на одному полотні , але в різних кулях. Мабуть, художник кілька разів перемальовував своє творіння .

Слайд 18

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика