“Мобільний телефон- друг чи ворог?”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Науково-пошуковий, дослідно-інформаційний проект на тему: “Мобільний телефон- друг чи ворог?”
Дослідити: Вплив мобільного телефону на людський, а особливо дитячий організм; Безпечність користування мобільним телефоном. Ознайомити з: Правилами користування мобільним телефоном; Телефонним етикетом.
1947р. – створений мобільний телефон вагою – 30-40 кг (без джерела живлення), призначений для монтажу в автомобілях. 50-і роки – починається мінітюаризація телефонів в машинах (займає менше місця) 70-і роки – телефони “похудали”, вага 12-14 кг 03.04.1973р. – випробування першого в світі мобільного телефону Dyna-Tac (вага – 1,15 кг, Розмири 22,5*12,3*3,75) на вершині 50-поверхового будинку в Нью-Йорку
МТ– це джерело технологічного, слабкого за інтенсивністю електромагнітного поля, дуже широкого в спектрі частот (900, 1800, 1900 МГц) Він на 90% складається із зв'язаної води (найбільший вплив на головний мозок та клітини м'яких органів тіла)
Порушуються водний баланс в людському організмі; Виникають захворювання – від нервово-психічних розладів до раку головного мозку; Підвищується кровопотік у корі головного мозку(відстань 1см - ∆t=4ºC). Наслідок: Зміна альфа – і тета – ритму біоелектричної активності мозку, що супроводжується підвищеною втомою і слабкими головними болями
На слух Наслідок: Погіршення слуху (гірше чути високочастотні звуки); Імовірність повної втрати слуху; Ризик виникнення легких форм пухлин акустичного нерва. На серцево-судинну систему Наслідок: Пришвидшення чи сповільнення роботи серця; Підвищення чи різке зниження артеріального тиску; Порушення серцевого ритму. На ендокринну систему Наслідок: Невеликі коливання гормонів, які повертаються у норму після припинення розмов по телефону (1998 рік – Mann K. i Wagnerr P.)
Як впливає мобільний телефон на сон та імунну систему? Внаслідок тривалих розмов по телефону сон буде (ефект “міцної кави”) гірший; неспокійний; нетривалий.
Випромінювання викликає збільшення активності білків, які знаходяться у клітинах організму Наслідок: звуження клітин та проникнення в новоутворення шкідливих молекул; зниження імунного захисту організму від вірусів, бактерій, грибів тощо; ушкодження ДНК-утворення клітин мутантів; розвиток ракових клітин.
підвищення ймовірності аварії в 4 рази через втрату концентрації уваги; травм і хвороби хребта, зумовлених довгими розмоами з нахиленою при цьому головою; проблеми із м'язами, запалення сухожиль; зсуву дисків; появи ефекту “тунельного бачення” – обмеження оглядовості, коли зовнішня інформація не сприймається. Наслідок: сильні опіки; погіршення слуху; ураження мозку.
Мобільний телефон провокує: бронхіальну астму; епілепсію; алергію; порушення роботи шлунково-кишкового тракту; зміни в репродуктивній системі; несприятливий перебіг вагітності; погіршення зору.
Рекомендації щодо використання мобільного телефону: Виключайте його на ніч і не тримайте поблизу голови; Не дзвоніть в машині, автобусі, поїзді, так як випромінювання там стає ще сильнішим; Не бавтеся в ігри на мобільному телефоні; Не тримайте його в момент з'єднання біля голови; Дотримуйте в момент розмови відстань в декілька метрів між собою та іншими людьми, так як вони також попадають під вплив випромінювання; При купівлі телефону звертайте увагу на значення SAR (норму дозволеного опромінення людини, виражену потужністю електромагнітної хвилі(Вт), що припадає на 1 кг живої ваги) Допустиме значення SAR (англ. Specific Absorption Rates) від 0,28 до 1,5 Вт/кг
Рекомендації щодо використання мобільного телефону: Не вішайте телефон на шию, не тримайте його у внутрішній кишені чи в кишені брюк; Обмежте дітям і підліткам час користування телефоном, оскільки їх мозок і нервова система знаходяться у процесі формування; Дзвоніть тільки у необхідних випадках і тільки дуже коротко; Скоротіть розмови до мінімуму у місцях з поганим зв'язком; Не відправляйте СМС під столом (відбувається відбивання електромагнітних хвиль); Тримайте телефон у момент відправлення СМС якомога далі від тіла.
Правила мобільного етикету серед молоді: Не користуйтесь мобільним зв'язком під час навчальних занять; Вимикайте мобільні телефони там де є застереження “Будь ласка, вимкніть мобільний телефон” (у медичних закладах, з установах з великою кількістю радіоапаратури); Пам'ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон у режим “без звуку” у театрах, музеях, кінотеатрах, на виставках; Обирайте такі рінгтони, які приємні вам і водночас не будуть турбувати оточуючих; Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли ви відпочиваєте разом з іншими людьми; У громадських місцях: бібліотеці, магазинах, транспорті, ліфті намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко;
Правила мобільного етикету серед молоді: Бажаємо успіху! Бажаємо успіху! Якщо вам не відповіли відразу, не повторюйте виклик – наберіться терпіння і зачекайте, доки абонент зможе передзвонити вам (“золоте” правило п'яти викликів); Не телефонуйте на мобільний до 9 годин ранку і після 22 години вечора – ваш абонент і члени його родини можуть відпочивати, і ваш дзвінок може бути недоречним; Користуючись наушниками, встановлюйте мінімальну гучність, щоб чути зовнішні звуки; Не використовуйте чужі мобільні телефони; Не повідомляйте номери телефонів третім особам без згоди їх власників; Фотографуючи чи знімаючи відео на свій мобільний телефон поважайте приватне життя інших людей.
Схожі презентації
Категорії