Миргородського Максиса
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Алгоритм проведення непрямого масажу серця та ШВЛ Виконала: Студентка групи Ф-21 Сидорчук Олеся
Мета: 1.Розглянути що таке взагалі масаж серця; 2. Розглянути техніку виконання непрямого масажу серця; 3.Розглянути що таке ШВЛ та її методи; 4. Розглянути алгоритм проведення ШВЛ методами "з рота в рот" і "з рота в ніс" ; 5. Використані джерела.
Масаж серця — це штучне відновлення кровообігу, його використовують при раптовій і різкій зупинці серця. Ознаки зупинки серця: Ознаками зупинки серця є припинення пульсу на сонних артеріях, розширення зіниць (зникнення рефлекторного відповіді на світло), припинення дихання.
Непрямий масаж серця — здійснюється шляхом ритмічного здавлювання грудної клітки. Саме такий непрямий масаж серця є першою допомогою у багатьох випадках.
Техніка виконання непрямого масажу серця 1. Встаньте на коліна збоку від потерпілого. 2. Покладіть кисть однієї руки (якщо ви "правша”, то лівої) на нижню третину грудини. Не можна зміщати руку нижче - туди, де грудина переходить у так називаний "мечоподібний відросток", тому що ця тендітна кіста може зламатися. Постарайтеся також не зміщати руку убік від середньої лінії тулуба - тиск на ребра досить часто приводить до їхніх переломів. Кисть повинна розташовуватися перпендикулярно грудині. 3. Кисть другої руки (якщо ви "правша", то правої ) кладете зверху на першу під кутом 45° для посилення тиску. 4. Починаєте масаж - ритмічні поштовхи тільки областю зап'ястя. Пальці не повинні натискати на ребра. Ваші руки при цьому розігнуті в ліктьових суглобах, це дозволить вам використовувати для натискання не тільки силу рук, але і вагу тулуба . 5. Кисті після натискання від грудної клітки не відриваєте, однак натиснення цілком припиняєте, щоб грудина повернулася у вихідне положення . 6. Число рухів при масажі повинне бути в межах 80-100 у хвилину.
Штучна вентиляція легенів(далі - ШВЛ) здійснюється одним з двох методів: або "з рота в рот«; або "з рота в ніс". Для проведення ШВЛ методом "з рота в рот" необхідно зробити глибокий вдих, притиснути свій рот до рота потерпілого, забезпечити повну герметичність і сильно видихнути в рот потерпілому.
Для здійснення ШВЛ методом "з рота в ніс" слід закинути голову потерпілого і зафіксувати її рукою, розташованої на лобі, долонею іншої руки охопити знизу підборіддя і прилеглі частини нижньої щелепи, щільно зімкнути і фіксувати щелепи, затиснути гз'би першим пальцем. Далі зробити глибокий вдих, охопити ніспотерпілого гак, щоб не затиснути носові отвори. Щільно притиснути губи навколо підстави носа, забезпечивши повну герметичність. Зробити енергійний видих в ніс потерпілому. Метод "з рота в ніс" дозволяє проводити ШВЛ при пораненнях губ, травмах щелеп, органів порожнини рота і т.д. Основним критерієм ефективності ШВЛ є підйом передньої стінки грудної клітки. Кожен видих слід контролювати за цим показником. При недостатньому підйомі передньої стінки грудей потрібно збільшити обсяг повітря, що видихається.
Використані джерела: https://stud.com.ua/55183/bzhd/pravila_provedennya_shtuchnoyi_ventilyatsiyi_legeniv https://studfile.net/preview/5375481/page:8/
Схожі презентації
Категорії