X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ляля 2019

Завантажити презентацію

Ляля 2019

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Унікальні фізичні властивості води” учня 8 класу Рижих Миколи

Слайд 2

Вода є одним з основних речовин, які забезпечують існування планети і людства. Це абсолютно унікальний елемент, без якого неможливе життя будь-якого живої істоти. Деякі хімічні і Фізичні властивості води унікальні. Важливість цієї речовини важко переоцінити.

Слайд 3

Вода займає більшу частину планети, утворює океани, моря, річки та інші водойми. Вона безпосередньо бере участь у формуванні клімату і погоди, забезпечуючи тим самим певні умови існування в тому чи іншому куточку планети. Для багатьох організмів вона служить середовищем існування. Крім того, практично кожна жива істота в тій чи іншій мірі складається саме з води.

Слайд 4

Слайд 5

У природі вода існує відразу в трьох агрегатних станах. При нормальних умовах це рідка речовина без кольору, запаху і смаку. При падінні температури вода кристалізується і перетворюється на лід. При підвищенні температури рідина переходить в газоподібний стан - водяна пара.

Слайд 6

Вода характеризується високою щільністю, яка становить приблизно 1 грам на кубічний сантиметр. Кипіння води настає при підвищенні температури до ста градусів за Цельсієм. А ось при падінні температури до 0 градусів рідина перетворюється в лід. Цікаво, що зниження атмосферного тиску викликає зміна даних показників - вода закипає при меншій температурі.

Слайд 7

До речі, при замерзанні речовина розширюється приблизно на 9%. Така особливість води викликає природну корозію гірських порід. З іншого боку, труби водопроводу саме тому розриваються при несподіваному похолоданні.

Слайд 8

Ще одна її унікальна особливість - це аномально висока теплоємність. Наприклад, того кількість тепла, яке необхідно для нагрівання одного грама води на один градус, вистачить, щоб розігріти приблизно 10 г міді або 9 г заліза.

Слайд 9

Весь світовий океан - це глобальний термостат, який згладжує коливання температури, причому як добові, так і річні. До речі, цими ж властивостями наділений і водяна пара, який міститься в атмосфері. Ні для кого не секрет, що для пустелі характерні різкі температурні зміни - вдень дуже жарко, а в нічний час дуже холодно. Це пов`язано як раз з сухим повітрям і відсутністю необхідної кількості водяної пари.

Слайд 10

Отже, вода має багато цінних, унікальних властивостей

Слайд 11

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика