X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лдрргш

Завантажити презентацію

Лдрргш

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ

Слайд 2

Аналіз сучасних досліджень показує, що проблеми екології постійно загострюються. В цілому ситуацію можна характеризувати: надмірним забрудненням і деградацією середовища мешкання людини; обмеженістю життєво-важливих природних ресурсів (води, повітря, ґрунту); зростанням екологічної свідомості та тривоги мирної спільноти за своє майбутнє. Тому і не випадково перед людством гостро постають глобальні проблеми екологічного характеру. Комплексне і своєчасне рішення цих проблем повинне стати складовою частиною національної стратегії стійкого розвитку. Навколишнє природне середовище і внутрішнє середовище людини тісно взаємозалежні. У сучасних умовах людство вже не може розвиватися без екологічної орієнтації у всіх сферах життя. Стає очевидним, що здоров’я людини, як і біосфери, треба розглядати в комплексі як здоров’я єдиного організму, що залежить від здоров’я всіх його частин.

Слайд 3

На сьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті. До першої десятки в напрямку зменшення пріоритетності належать: зміни клімату, дефіцит питної води, знеліснення/опустелювання, забруднення прісних вод, низька якість управління, утрата біорізноманіття, зростання і міграція населення, зміна соціальних цінностей, утилізація відходів, забруднення повітря.

Слайд 4

ЭКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛОКАЛЬНІ РЕГІОНАЛЬНІ ГЛОБАЛБАЛЬНІ Ці проблеми потребують для свого вирішення неоднакових коштів та різних за характером наукових розробок.

Слайд 5

Приклад локальної екологічної проблеми - завод, що скидає без очищення в річку свої промстоки, шкідливі для здоров'я людей. Це - порушення закону. Органи охорони природи або навіть громадськість повинні через суд оштрафувати такий завод і під загрозою закриття змусити його будувати очисні споруди. Особливої науки при цьому не вимагається.

Слайд 6

Прикладом регіональних екологічних проблем може слугувати Кузбас, майже замкнута в горах улоговина, заповнена газами коксових печей і димами металургійного гіганта, про уловлювання яких при будівництві - ніхто не думав. Або висока радіоактивність грунтів в районах, прилеглих до Чорнобиля. Для вирішення таких проблем вже потрібні наукові дослідження. У першому випадку - розробка раціональних методів поглинання димових і газових аерозолів, у другому - з'ясування впливу на здоров'я населення тривалого впливу слабких доз радіації і розробка методів дезактивації грунтів.

Слайд 7

Як і раніше, в нескінченного Всесвіту по орбіті навколо Сонця безупинно обертається невелика планета Земля, кожним новим витком ніби доводячи непорушність свого існування. Образ планети безупинно відображають супутники, що посилають на Землю космічну інформацію. Але образ цей незворотно змінюється. Антропогенний вплив на природу досягло таких масштабів, що виникли проблеми глобального характеру.

Слайд 8

Слайд 9

Почалток в другій половині 20 століття різкого потепління клімату є достовірним фактом. Ми його відчуваємо за більш м'якими, ніж раніше, зимами. Середня температура приземного шару повітря в порівнянні з 1956-1957 роками, коли проводився Перший міжнародний геофізичний рік, зросла на 0,7 ' У чому причина цього явища? Одні вчені вважають, що це - результат спалювання величезної маси органічного палива і виділення в атмосферу великих кількостей вуглекислого газу, який є парниковим, тобто утрудняє віддачу тепла від поверхні Землі. Прогноз на майбутнє (2030 - 2050 років) передбачає підвищення температури на 1,5 - 4,5 С. До таких висновків прийшла Міжнародна конференція кліматологів в Австрії

Слайд 10

Слайд 11

ОЗОНОВІ ДІРКИ Не менш складна, в науковому відношенні, екологічна проблема озонового шару. Як відомо , життя на Землі з'явилася тільки після того , як утворився охоронний озоновий шар планети , що прикрив її від жорстокого ультрафіолетового випромінювання. Багато століть ніщо не віщувало біди. Проблема озонового шару виникла в 1982 році, коли зонд , запущений з британської станції в Антарктиді , на висоті 25 - 30 [ 3 ] кілометрів виявив різке зниження вмісту озону. З тих пір над Антарктидою весь час реєструється озонова " діра " мінливих форм і розмірів. За останніми даними вона дорівнює 23 мільйонам квадратних кілометрів, тобто площі , рівній всій Північній Америці.

Слайд 12

"Цілком припустимо, що до 2100 року захисне озонове покривало зникне, ультрафіолетові промені висушать Землю, тварини і рослини загинуть. Людина буде шукати порятунку під гігантськими куполами штучного скла, і годуватися їжею космонавтів". На думку фахівців, змінена обстановка позначиться на рослинному і тваринному світі. Чакалов Герман

Слайд 13

Воду людина забруднює з незапам'ятних часів. За багато тисячоліть всі звиклися із забрудненням води, але все ж є щось блюзнірське і протиприродне в тому, що людина скидає всі нечистоти і бруд у ті джерела, звідки вона бере воду для пиття. Як це не парадоксально, але і шкідливі викиди в атмосферу, зрештою, опиняються у воді, а території міських звалищ твердих відходів після кожного дощу і після танення снігу вкладають свою лепту у забруднення поверхневих і підземних вод. ВОДА

Слайд 14

Дефіцитом стає і чиста вода, причому водний дефіцит може позначитися швидше, ніж наслідки "парникового ефекту": 1,2 мільярда людей живуть без чистої питної води, 2,3 мільярда - без очисних споруд для забрудненої води.   Вода може стати і предметом міжусобних конфліктів, оскільки 200 найбільших річок світу протікають через територію двох або більше країн. Водою Нігерії, наприклад, користуються 10 країн, Нілу - 9, а Амазонки - 7 країн.

Слайд 15

Слайд 16

Загибель та вирубка лісів Особливо велику екологічну загрозу представляє виснаження лісів - "легких планети" і основного джерела біологічного різноманіття планети. Там щорічно вирубується або спалюється приблизно 200 тисяч квадратних кілометрів, а значить, зникає 100 тисяч (!) Видів рослин і тварин.

Слайд 17

Опустелення Під впливом живих організмів, води і повітря на поверхневих шарах літосфери поступово утворюється найважливіша екосистема, тонка і крихка, - грунт, яку називають "шкірою Землі". Це хранителька родючості і життя. Жменя гарного грунту містить мільйони мікроорганізмів, підтримують родючість. Щоб утворився шар грунту товщиною в 1 сантиметр, потрібне століття

Слайд 18

За оцінками геологів , до того як люди почали займатися сільськогосподарською діяльністю , пасти худобу і розорювати землі , річки щорічно зносили в Світовий океан близько 9 мільярдів тонн грунту. Нині цю кількість оцінюють приблизно в 25 мільярдів тонн. Грунтова ерозія - суто місцеве явище - нині придбала загальний характер. У США , наприклад , близько 44 % оброблюваних земель схильна до ерозії. У Росії зникли унікальні багаті чорноземи із вмістом гумусу (органічного речовини , визначають родючість грунту) в 14 -16 % , які називали цитаделлю російського землеробства. У Росії площі найродючіших земель із вмістом гумусу 10 - 13 % скоротилися майже в 5 разів. Особливо важка ситуація виникає , коли зноситься тільки грунтовий шар , а й материнська порода , на якій він розвивається. тоді настає поріг незворотного руйнування , виникає антропогенна (тобто створена людиною ) пустеля.

Слайд 19

Як вважають експерти ООН, сучасні втрати продуктивних земель приведуть до того, що до кінця сторіччя світ може втратити майже 1/3 своїх орних земель. така втрата в період безпрецедентного зростання населення і збільшення потреби в продовольстві може стати справді згубною.

Слайд 20

Забруднення навколишнього середовища, виснаження природних ресурсів і порушення екологічних зв'язків в екосистемах стали глобальними проблемами. І якщо людство продовжуватиме йти нинішнім шляхом розвитку, то його загибель, як вважають провідні екологи світу, через два - три покоління неминуча.

Слайд 21

ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ РАЗОМ!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика