X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Консорціум Всесвітньої павутини Wide Web Consortium (W3C)

Завантажити презентацію

Консорціум Всесвітньої павутини Wide Web Consortium (W3C)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Київський національний торговельно-економічний університет Чернівецький торговельно-економічний інститут Індивідуальна науково-дослідна робота з курсу: Міжнародні організації Виконала: Студентка 341 групи Сп. “Міжнародна економіка” Мосінзова І.І. м. Чернівці 2010

Слайд 2

Консорціум Всесвітньої павутини Wide Web Consortium (W3C)

Слайд 3

1. Вступ. Основні поняття 2. Історія створення організації 3. Мета й завдання 4. Принципи і концепції 5. Процес стандартизації 6. затверджені w3c стандарти 7. Організаційна структура 8. Дохідна частина 9. Вакансії та степендії 10. Висновки. перспективи План

Слайд 4

W3C була заснована в 1994 році у відповідь на зростаючий попит на координаційний орган для швидкої розробки веб-стандартів. Вона була заснована винахідник Інтернету Тім Бернерс-Лі, який продовжує працювати як W3C директора, і розміщується в MIT CSAIL в США, ERCIM у Франції, і Університет Кейо в Японії, з офісами в сімнадцять інших країнах. За останні 14 років W3C спостерігав за процесом видачі коштів, проектування, будівництво та випробування консенсусу в результаті яких понад 120 технічних стандартів, які зроблять роботу веб-стандарти, включаючи HTML, XML, XHTML, XSL, каскадні таблиці стилів, Voice XML, доступності веб-сайтів, Web Services, Semantic Web, мобільний Інтернет, Web 2.0, графіка, відео та багатьох інших областях техніки. головна міжнародна організація, що розробляє й впроваджує технологічні стандарти для всесвітньої павутини. Міжнародне співтовариство, де члени організацій, штатних співробітників та громадськість спільно працювати над створенням веб-стандартів. Консорціум Всесвітньої павутини Wide Web Consortium (W3C)

Слайд 5

Основні поняття Всесві тня павути на (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: веб або тене та) — найбільше багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: мільйони пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах розміщених на всій земній кулі. Вважається найпопулярнішою і найцікавішою службою-мережею в Інтернет, яка дозволяє одержувати доступ до інформації незалежно від місця її розташування. В наш час, найбільш бурхливо прогресуюча компонента мережі Інтернет. Користувачі автоматично переходять від однієї бази даних (сайту) до іншої за допомогою гіперпосилань. Кількість серверів WWW постійно зростає, а швидкість росту WWW навіть більша ніж у самої мережі Internet. WWW – найрозвиненіша технологія Internet, вона вже стала масовою. Перспективи розвитку – необмежені WWW – інформаційна система, якій не можна дати конкретного визначення. Наведемо лише деякі з епітетів, якими вона може бути позначена: гіпертекстова, гіпермедійна, розподілена, інтегруюча, глобальна.

Слайд 6

Основні поняття Посилання WWW вказують не тільки на документи, специфічні для самої WWW, але й на інші сервіси і інформаційні ресурси Internet . Більш того, більшість програм клієнтів WWW (браузер) не просто розуміють такі посилання, а є програмами-клієнтами відповідних сервісів: FTP, Gopher, новин мережі Usenet, електронної пошти і т. і. Таким чином, програмні засоби WWW — універсальні для різних сервісів Internet, а сама інформаційна система WWW грає інтегруючу роль. WWW працює по принципу клієнт-сервер, а точніше, клієнт-сервери: існує велика кількість серверів, які по запиту клієнта надають йому гіпермедійний документ — документ, що складається із частин з різними представленням інформації (текст, звук, графіка, тривимірні об’єкти тощо), в якому кожний елемент може бути посиланням на інший документ чи його частину. Такі посилання в WWW організовані таким чином, що кожний інформаційний ресурс в глобальній мережі Internet однозначно адресується, і документ, який зчитується в даний момент, може посилатися як на інші документи на цьому ж сервері, так і на документи, які (і взагалі ресурси Internet) на інших комп’ютерах Internet, причому користувач не помічає цього і працює з усім інформаційним простором Internet як з єдиним цілим.

Слайд 7

Основні поняття Основні вживані терміни Всесвітньої павутини Наведемо роз’яснення деяких термінів, які використовуються в WWW — звичайний користувач може їх і не знати, але рано чи пізно він зіткнеться з ними і вони не повинні викликати ускладнень. HTML (hyper text markup language, мова розмітки тексту) Це формат гіпермедійних документів, які використовують в WWW для представлення інформації. Цей формат не описує те, як документ повинен виглядати, а його структуру і зв’язки. Зовнішній вигляд документа на екрані користувача визначається навігатором — якщо користувач працює за графічним або текстовим терміналом, у кожному випадку документ на екрані матиме різний вигляд, але його структура залишиться незмінною, оскільки вона задана форматом html. Імена файлів у форматі html, як правило, закінчуються на html (або мають розширення htm у випадку, якщо сервер працює під Windows). URL (uniform resource locator, універсальний вказівник на ресурс) Таку назву носять посилання на інформаційні ресурси Internet. HTTP (hypertext transfer protocol, протокол передачі гіпертексту). Таку назву носить протокол, за яким взаємодіють клієнт та сервер WWW. WWW — сервіс прямого доступу, який потребує повноцінного підключення до Internet, і більше того, який часто вимагає швидких ліній зв’язку, у випадку, коли документи, які користувач читає, містять багато графічної або іншої нетекстової інформації. Проте існують так звані мости, які дають змогу отримати інформацію, що міститься в WWW, за допомогою електронної пошти. Така можливість є, проте таких мостів мало, та й користі від них мало, оскільки для того, щоб успішно використовувати можливості WWW, потрібен прямий доступ до Internet. Коли ж його немає, то втрачаються всі ті переваги, які зробили WWW таким популярним. Крім того деякі можливості, які доступні при звичайній роботі, просто недоступні через електронну пошту. Це, в основному, стосується елементів інтерактивності в WWW. Користувач вводить в них деяку інформацію, яка потім передається на сервер. Таким чином заповнюються анкети, реєстраційні карти, проводяться соціальні опитування.

Слайд 8

Історія У 1989 році Тім Бернерс-Лі винайшов World Wide Web. Він ввів у вживання термін "World Wide Web", написав першу World Wide Web сервер "HTTPD", а перша програма клієнт (браузер і редактор), "WorldWideWeb", в жовтні 1990 року. Він написав першу версію "HyperText Markup Language (HTML), мова форматування документів з можливістю для гіпертекстових посилань, які стали основним форматом для публікації Web. Його первісної специфікації URI, HTTP, HTML і були уточнені і обговорюються у великих колах як поширення веб-технології. У жовтні 1994 року Тім Бернерс-Лі заснував Консорціум Всесвітньої павутини (W3C) в Массачусетському технологічному інституті, Лабораторії комп'ютерних наук [MIT / LCS] у співпраці з ЦЕРН, де виникла Web, за підтримки DARPA і Європейською комісією. Консорціум був створений як консультативний орган для лідерів комп'ютерної індустрії. Найбільші світові компанії і корпорації домовлялися в W3C про забезпечення сумісності своїх продуктів і впровадження нових технологічних стандартів. У квітні 1995 року, INRIA (Національним інститутом досліджень в галузі інформатики та автоматики) стала першою європейською приймаючою W3C, а потім університету Кейо Японії (Шона Фудзісава Campus) в Азії в 1996 році. У 2003 році ERCIM (Європейського дослідницького консорціуму з інформатики та математики) взяв на себе роль європейської W3C хост з INRIA.

Слайд 9

Першим значним успіхом Консорціуму стала стандартизація мови гіпертекстової розмітки HTML (англ. HyperText Markup Language) в 1996 році. Історія В середині 1990-х років низка найбільших виробників програмного забезпечення планували випустити кожен свою версію мови HTML з своїми назвами тегів. Це привело б до хаосу в Інтернеті, і в результаті веб-сторінка однієї компанії була б розмічена абсолютно не так, як сторінка іншої компанії. Через це веб-сервер-браузер однієї компанії не міг би відображати сторінки, створені по правилах іншої компанії. Саме W3C належить заслуга в тому, що HTML був випущений з єдиним базовим набором тегів і атрибутів і веб-сторінки стали такими, якими ми їх знаємо зараз. Хоча повного збігу тегів і атрибутів HTML досягти не вдалося досі.

Слайд 10

Мета й завдання W3C розробляє для Інтернету єдині принципи й стандарти (названі «Рекомендаціями»), які потім впроваджуються виробниками програм й устаткування. У такий спосіб досягається сумісність між програмними продуктами й апаратурами різних компаній, що робить Всесвітню мережу більше зробленої, універсальної й зручної. Для вирішення першого завдання Консорціум активно співробітничає з організацією «Юнікод» і низкою інших робочих груп, що займаються міжнародною співпрацею в Інтернеті і мовними технологіями. Для вирішення другого завдання Консорціум не тільки співробітничає з організаціями відповідного профілю, але і розробив свої власні Рекомендації, які зараз активно набирають популярності. забезпечити повну «інтернаціоналізацію Мережі» зробити Мережу доступною для людей з обмеженими можливостями Два інших найважливіших завдання Консорціуму Більш конкретна мета W3C — допомогти комп'ютерним програмам досягти здатності до взаємодії в Мережі (так звана «мережева інтероперабельність»). Застосування єдиних стандартів у Мережі — це ключовий крок для досягнення такої взаємодії. Місія W3C: "Повністю розкрити потенціал Всесвітньої павутини, шляхом створення протоколів і принципів, що гарантують довгостроковий розвиток Мережі".

Слайд 11

Мета й завдання Рекомендації Консорціуму відкриті, тобто не захищені патентами і можуть упроваджуватися будь-якою людиною без всяких фінансових відрахувань консорціуму. На відміну від інших організацій, стандартів, що займаються розробкою, для Інтернету, Консорціум Всесвітньої Павутини не має програм сертифікації (на відповідність Рекомендаціям консорціуму) і не планує їх вводити. Тому Рекомендациі W3C набули набагато більшого поширення, ніж стандарти будь-яких інших організацій. В той же час, через відсутність сертифікації багато виробників слідують Рекомендаціям лише частково. На щастя, Рекомендації консорціуму побудовані таким чином, що часткове впровадження не порушує загальних стандартів. Є навіть популярні Рекомендації, що мають декілька ступенів впровадження, — кому як зручніше. Ступені впровадження — це нове слово в мережевих стандартах, яке принесло Консорціуму Всесвітньої Павутини і його Рекомендаціям заслужену популярність. Рекомендації W3C часто добре пропрацьовані і деталізовані. З іншого боку, більшість Рекомендацій доступні для будь-яких категорій користувачів — від експертів-програмістів до початківців веб-мастеров. Окрім технічних специфікацій, Консорціум також публікує багато керівництв і поради, що полегшують впровадження Рекомендацій. За останній час W3C провів величезну роботу по популяризації своїх стандартів, особливо в Європі.

Слайд 12

Принципи і концепції Загальнодоступність (Accessibility). Особливий упор при реалізації даного принципу робиться на забезпечення доступності ресурсів Всесвітньої павутини для людей з обмеженими фізичними можливостями. Мобільна павутина (Mobile Web Initiative, W3C-MWI). Цей принцип визначає, що ресурси Всесвітньої мережі повинні бути доступні для мобільних пристроїв. Семантична павутина (Semantic Web). Це нова концепція розвитку Всесвітньої павутини, яка має зробити розміщену в Мережі інформацію зрозумілішою для комп'ютерів. Іноді також згадується як семантичний веб-сервер. Семантична павутина зараз реалізується як надбудова над існуючою Всесвітньою павутиною. Багатоформена взаємодія (Multimodal Interaction). Принцип стверджує, що у програм мають існувати багато форм і режимів взаємодії з користувачем. Патентна політика (Patent Policy). Тут мова йде про патентуванні Рекомендацій W3C так, щоб їх можна було впроваджувати безплатно, на основі ліцензії W3C Royalty-Free License. Інтернаціоналізація (Internationalization). Тут мова йде, перш за все, про доступність інформації на всіх мовах миру, а не тільки англійською, а так само можливість і рівноправ'я використання національних шрифтів в документах і системах розроблених на основі стандартів. Апаратна незалежність (Device Independence). Цей принцип стверджує, що програми не повинні бути розраховані на конкретне фізичне устаткування, а повинні працювати на будь-якій апаратурі.

Слайд 13

Процес стандартизації Для зручності користувачів Консорціумом створені спеціальні програми-валідатори (Online Validation Service), які доступні по Мережі і можуть за декілька секунд перевірити документи на відповідність популярним Рекомендаціям W3C. Консорціумом також створено багато інших утиліт для полегшення роботи веб-мастерів і програмістів. Більшість утиліт — це вільні програми, всі вони безплатні. Останнім часом, слідуючи світовим тенденціям, Консорціум в цілому значно більше уваги приділяє проектам з відкритим початковим кодом. Будь-який стандарт W3C проходить 4 стадії узгодження: Робочий проект (Working Draft); Останнє скликання (Last Call); Можлива рекомендація (Candidate Recommendation); Пропонована рекомендація (Proposed Recommendation). І лише після цього офіційно стає Рекомендацією W3C. Рекомендації можуть час від часу оновлюватися. До Рекомендацій публікуються повідомлення про помилки, що виявилися, і неточності. Коли накопичується достатній запас виявлених помилок, виходить нова, виправлена і допрацьована редакція Рекомендації (наприклад, «редакція 1.1»). У виняткових випадках вся Рекомендація може бути відкликана Консорціумом для переробки.

Слайд 14

Затверджені W3C стандарти URI/URL Voice Browser WAI WebCGM Web Services XForms XHTML XInclude XLink XML XML Base XML Binary Characterization XML Encryption XML Key Management XML Query XML Schema XML Signature XPath XPointer MXSL та XSLT Annotea CC/PP Compound Document Formats CSS DOM HTML HTTP InkML MathML OWL PICS PNG P3P RDF SMIL SOAP/XMLP SPARQL Style SVG TAG Timed Text

Слайд 15

Засновник та голова консорціуму W3C Тім Бернерс-Лі, британський інформатик та винахідник World Wide Web, HTTP, HTML, URI і автор інших розробок в області інформаційних технологій. Як директор, Тім Бернерс-Лі підтримується співробітниками технічні фахівці, які допомагають координувати розвиток технології та управління діяльністю Консорціуму. Організаційна структура Процес вироблення Рекомендацій проходить в спеціальних групах. Робочі і дослідницькі групи Консорціуму включають штатний персонал, представників організацій-членів і запрошених експертів. З пропозиціями на адресу робочих груп може виступити будь-яка особа, навіть не члени W3C. Членом Консорціуму може стати юридична або приватна особа, що займається веб-технологиямі, і зацікавлена в розвитку Інтернету. Основним джерелом фінансування Консорціуму є членські внески. Членами Консорціуму вже є більше 400 організацій. Міжнародну координацію здійснюють так звані «офіси W3C» (англ. W3C Offices), які створені вже в 14 країнах світу. Час від часу Консорціум Всесвітньої павутини також влаштовує міжнародні конференції.

Слайд 16

В адміністративному відношенні У технологічному процесі Організаційна структура W3C здійснюється через спільні угоди між трьома “господарюючими інститутами" : Массачусетський інститут технологій (MIT) в США, Європейський консорціум з досліджень в області інформатики і математики (ERCIM) у Франції, Університет Кейо в Японії. Директор W3C і генеральний директор, які доходять до спільної згоди у W3C-рішенях з широкого кола питань. Персонал W3C (багато з яких працюють фізично в одному з цих установ) на чолі з директором і генеральним директором. Невелика управлінська група несе відповідальність за розподіл ресурсів і стратегічне планування від імені персоналу. Регіональні відділення відіграють важливу роль у W3C будучи міжнародною організацією. Консультативний комітет, що складається з одного представника від кожного члена W3C. Консультативний комітет має ряд перевіряючих і рецензуючих ролей у W3C процесу, і вони обирають Консультативну раду і Технічну архітектурну групу. Консультативна рада, що є консультативним органом і обирається Консультативним комітетом. Технічна архітектура група (TAG). W3C не мають типову організаційну структуру. Є, принаймні два способи думати про те, як організована W3C:

Слайд 17

Дохідна частина Основними W3C джерелами доходів являються: W3C членські внески Дослідницькі гранти та інші джерела приватного та державного фінансування Індивідуальні пожертви грошей та обладнання в рамках Програми W3C прихильники і Validator пожертвування програми

Слайд 18

Дохідна частина За допомогою програми W3C прихильників, членів і тих хто не є членами, робити загальні внески, як фінансовими ресурсами, так і товарами, такі як програмне забезпечення та технічні засоби, для підтримки операцій W3C. Хоча W3C високо оцінює підтримку цих військ, це не повинно розглядатися як схвалення будь-яких продуктів, послуг або інших матеріалів, які вони можуть надати. Про Прихильницьку програму W3C завдяки окремим особам і організаціям, які зробили внесок у консорціум. W3C також вітає менші пожертвувань менші, ніж вартість 100 доларів PayPal або іншими засобами. Ви можете запропонувати W3C для пожертвувати речі, але майте на увазі, що W3C можуть віддати перевагу не приймати їх. У цьому випадку, ми рекомендуємо Вам розглянути фінансову сторону пожертвування натомість. Загалом, коли приймаються пожертвування - програмне забезпечення, ліцензії, то вони використовуються лише у розпорядженні співробітників W3C. Програмне забезпечення Opera Software

Слайд 19

Вакансії та стипендії Час від часу, W3C шукає мотивованих людей приєднатися до W3C Team. Група забезпечує технічне керівництво про веб-технологій, організовує і керує діяльністю W3C для досягнення цілей в рамках практичних обмежень (таких, як наявні ресурси), і спілкується з членами та громадськості про Мережі та W3C технологій. W3C є унікальною серед органів по стандартизації для своїх штатних співробітників експертів Інтернет. Вакансії Головний виконавчий директор в World Wide Web Consortium Посада: Головний виконавчий директор Консорціуму World Wide Web Відділ: Комп'ютерні науки та лабораторії штучного інтелекту Місцезнаходження : Cambridge MA Стипендіати Бізнес і технології Спеціаліст з комунікацій Інженер-програміст

Слайд 20

Вакансії Обов'язки Головний виконавчий директор World Wide Consortium (W3C), який буде відповідати за керівництво консорціуму. Разом з W3C директора, співробітників та членів, буде розробляти концепцію, яка веде веб весь свій потенціал, повідомити, що бачення світу, і залучення відповідних зацікавлених сторін. Чи призведе управлінської команди W3C, з прем'єр відповідальність за стратегічне планування та управління змінами. Чи буде здійснювати нагляд за операціями по всьому світу, включаючи всі операційні, фінансові та правові аспекти W3C, і підтримувати культуру співпраці та прозорості в роботі. Чи буде підтримувати тісні робочі відносини з приймаючою організацією W3C і організацій-членів, розробити нові перспективи, а також координувати свою діяльність з іншими міжнародними організаціями. Потреби Кандидати повинні мати досвід в області стратегічного управління, фон в області інформаційних технологій з акцентом на веб-технологій, і глибоке розуміння галузі Інтернеті. Кандидати повинні мати визнаний досвід управління змінами та провідні поширюватися і культурним розмаїттям, технічні команди, яка працює над складними проектами. Кандидати повинні мати відмінні навички повідомленнями, з досвідом публічних виступів, включаючи технічну аудиторію; продемонстрували здатність працювати в міжнародній організації, і сильні людські відносини навички та здібності для досягнення консенсусу серед різних груп. Бажано досвід розробки відкритих стандартів інформаційних технологій. Вільне володіння англійською мовою та вільне володіння другою мовою є перевагою. Переважно вченого ступеня; значний досвід у галузі комп'ютерних наук, інформаційних наук і пов'язані дисципліною має важливе значення. Потрібно резиденції в районі Бостона з можливістю подорожей.

Слайд 21

Стипендії W3C стипендіатів є співробітниками організацій-членів, які приєднаються до W3C групи по конкретним проектам. W3C закликає членів організації взяти участь. W3C в даний час шукає кваліфікованих фахівців, для наступних стипендій: Бізнес і технології Спеціаліст з комунікацій Інженер-програміст Стипендіатні можливості не обмежуються даними кваліфікаціями, якщо існує зацікавленість в інших видах діяльності, в даному випадку необхідно звертатися звертайтеся до W3C.

Слайд 22

Перспективи Подальший розвиток Інтернету Консорціум Всесвітньої павутини пов'язує з концепцією семантичної павутини. Семантична павутина — це надбудова над існуючою Всесвітньою павутиною, яка покликана зробити розміщену в Мережі інформацію зрозумілішою для комп'ютерів. Тоді програми зможуть самі знаходити потрібні ресурси, обробляти інформацію, узагальнювати дані, виявляти логічні зв'язки, робити висновки і навіть ухвалювати рішення на основі цих висновків. При широкому розповсюдженні і грамотному впровадженні семантична павутина може викликати революцію в Інтернеті. Консорціум Всесвітньої Павутини виконав величезну роботу, випустивши більше 80 Рекомендацій за 10 років. Членами Консорціуму нині є понад 400 організацій з 28 країн світу. На Рекомендациях W3C засновані тисячі програм і сотні мільйонів файлів в мережі Інтернет. В даний час Консорціум є, мабуть, найавторитетнішою організацією в області стандартизації Всесвітньої павутини.

Слайд 23

Дякуємо за увагу!!! Мосінзова Ірина Іллівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика