X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ffg

Завантажити презентацію

Ffg

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура скіфів (VII ст. до н. е.-III ст.н. е.) Скіфська культура — це культура величезного світу кочових, напівкочових і землеробських племен, що жили на широкому просторі Євразії. Збереглася велика кількість скіфських могильників і городищ.

Слайд 2

Мапа розселення скіфських племен

Слайд 3

Скіфські кургани Кургани Чортомлик, Куль-Оба, Товста Могила, Солоха, Гайманова Могила . Скіфи ховали мертвих у ямах або катакомбах, під курганними насипами.

Слайд 4

Скіфський курган

Слайд 5

Мистецтво скіфів

Слайд 6

Розквіт скіфського мистецтва припадає на VII—VI ст. до н. е. Скіфська культура поширювалася на Північне Причорномор’я, Кубань, Алтай, Сибір. Скіфське мистецтво — це різьблення по дереву й кістці, а головне, — це віртуозна обробка металу. Скіфи володіли секретами багатьох сплавів, займалися литтям, тисненням, карбуванням, знали спаювання, зернь, філігрань.

Слайд 7

Слайд 8

Зображення виконувались у своєрідній художній манері, яка дістала назву звіриного стилю.

Слайд 9

Скіфський звіриний стиль Прикраси із курганів ІV ст. до н.е

Слайд 10

Золота пектораль Золота царська пектораль знайдена в 70-ті рр. XX ст. у Дніпропетровській області (курган Товста Могила). Це нагрудна прикраса скіфського царя. Сучасні вчені вважають, що в ній закодований скіфський календар — зодіак, сповнений таємниць.

Слайд 11

Слайд 12

Усе поле пекторалі розділене на три місяцеподібні яруси за допомогою дуже тонких трубочок. Нижній і верхній яруси заповнені скульптурними композиціями, середній — прикрашений рослинним орнаментом, закріпленим на пластині. {

Слайд 13

Слайд 14

На золотому гребені з кургану Солоха в Нікополі зображена батальна сцена. Достовірно відтворені сцени битв, одяг воїнів, збруя коней. Пози та руки персонажів нагадують постаті вершників на фризі Парфенону — відомому храму з Афінського Акрополю епохи грецької класики. {

Слайд 15

Скіфська ритуальна посудина, знайдена в кургані Куль-Оба поблизу Керчі На поверхні вази зображено чотири сцени. Зміст цих композицій пов’язаний з легендою про походження скіфів, записаною Геродотом. Досить реалістично на вазі зображуються одяг та побутові речі скіфів. {

Слайд 16

Знаменита пантера з Келермеського кургану, як і костромський олень, виконана із золота і теж є нащитною бляхою. Образ пантери переданий влучно й виразно, з виділенням вуха, ока, лап, хвоста.

Слайд 17

Золоті підвіски з кургану Куль-Оба Бляха з зображенням сцени побратимства скіфів з кургану Куль-Оба

Слайд 18

Суд Амстердама вирішив повернути скіфське золото Україні

Слайд 19

Мистецтво Північного Причорномор’я

Слайд 20

Античні міста Північного Причорномор'я  Ольвія - її залишки знаходяться біля с. Парутине на південь від міста Миколаїв; Тіра -на місці сучасного Білгорода-Дністровського; Херсонес - на околиці сучасного Севастополя; Пантікапей - сучасна Керч; Кафа - сучасна Феодосія в Криму; Фанагорія - на Таманському півострові; Танаїс - на Дону; Керкінітіда - сучасна Євпаторія.

Слайд 21

Херсонес, античний театр та «Храм із ковчегом» Херсонес, античний театр та «Храм із ковчегом»

Слайд 22

Руїни Херсонесу Руїни Херсонесу

Слайд 23

Розкопки міста-держави Херсонес в Криму

Слайд 24

Ольвія, залишки старовинного житлового кварталу

Слайд 25

Слайд 26

Твори монументального живопису місцевих художників, які прикрашали будинки, склепи й саркофаги заможних громадян, мають цікаву композицію, кольорову гаму, вражають реалістичністю міфологічних образів. Митці з Пантіканея, засвоюючи античні художні традиції, надавали розписам регіональних ознак.

Слайд 27

Скульптуру спочатку імпортували до міст-колоній переважно з метрополії. Творчість місцевих митців представлена здебільшого в рельєфі й дрібній пластиці. Статуетки з коштовних металів і дерева були окрасою інтер’єрів храмів, жител заможних мешканців.

Слайд 28

Пантікапейські й ольвійські монети містять додаткові уявлення нро візуальне і музичне мистецтво періоду античності. На лицьовому боці карбували голови богів і царів, міфічних персонажів (Медузу, Пана у вінку, грифона зі списом у зубах), звірів (лева, оленя), з іншого боку — музичні інструменти, зазвичай ліру.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика