ergg
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Правова система – це система усіх юридичних явищ, які існують у певній державі або групі держав. Її складовими є система права, юридична практика та правова ідеологія. Система права – це структурно врегульована сукупність правових норм певної держави, яка полягає в їх єдності, погодженості і розподілі. Основними елементами СП є галузі, інститути та норми права.
Галузь права – це відносно самостійна сукупність норм права, об’єднаних спільністю предмета (сукупністю відносин певного виду) та методами правового регулювання (прийоми та засоби регулювання суспільних відносин). Можуть розділятися на підгалузі. Інститут права – це група правових норм у межах конкретної галузі чи підгалузі права, яка регулює певну групу якісно однорідних суспільних відносин у межах певного їх виду (інститут Президентства в конституційному праві). Норма права – це формальне визначення, сформульоване державою загальнообов’язкове правило поведінки, здійснення якого забезпечується державними примусовими заходами.
Правова норма – це загальнообов’язкове, формально визначене правило поведінки, що встановлюється та охороняється державою. Структура правової норми: ГІПОТЕЗА – частина норми, що вказує, за яких обставин дана норма вступить у дію (відповідає на запитання: Де? Коли? Хто? В яких випадках? За яких умов?) ДИСПОЗИЦІЯ – це, власне, правило поведінки, вказівка на те, якою має бути поведінка визначених у гіпотезі суб’єктів за наявності умов, передбачених нею. САНКЦІЯ – частина, в якій визначаються заходи державного впливу або юридична відповідальність, які застосовуються в разі невиконання приписів, передбачених у диспозиції.
Система законодавства – це сукупність чинних нормативно-правових актів певної держави, передусім законів, у яких закріплюються загальнообов’язкові правила поведінки (норми права).
Систематизація законодавства – це впорядкування і удосконалення правових актів та приведення їх до певної, внутрішньо узгодженої системи.
У нашому світі існують різні системи права. Найпоширенішими з них є: Континентальна – склалася на основі римського права та існує у державах континентальної Європи. Англо-саксонська (прецедентна) – поширена в США, Великій Британії та країнах Британської співдружності. Релігійно-традиційна – об’єднуються релігійні, юридичні та філософські елементи і регулятором суспільних відносин є релігія, традиції, звичаї. Ця система поширена в країнах Азії (наприклад, мусульманське право) та Африки.
Схожі презентації
Категорії