X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Батько генетики

Завантажити презентацію

Батько генетики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

… Иоганн Мендель народився 22 червня 1822 р. в чешскій Сілезії, в сім’ї бідного селянина. Гімназію закінчив в Опаві (Троппау), а семінарію при Оломоуцькому університеті, що випускав сільських ксьондзів та учителів приходських шкіл. Закінчивши її, восени 1843 р. він вступив до монастиря святого Томаша в Брно, який належав до ордену августинців, де одержав монашеське ім’я Грегор.

Слайд 3

Г.Мендель закінчив Богословський інститут, став ученим теологом і був призначений у священники. Але кар’єрі пастиря душ він надав перевагу кар’єрі учителя і відправився в Зноймо, маленьке містечко на півдні Моравії, де викладав в гімназії давні мови і математику, а потім переключився на фізику та історію природи.

Слайд 4

Диплом богослова не давав права викладати ці предмети. Тоді Менделю запропонували скласти екзамени на звання учителя. Він блискуче здав фізику. Зате провалився на біології. Ботаніку розповів прекрасно, але коли необхідно було розповісти класифікацію ссавців та їхнє господарське значення, він визначив такі групи як “звірі з лапами” та “кігтеногі”. До них Грегор відніс тільки вовка, собаку і кішку. Господарське значення на його думку має лише кішка, так як живиться мишами і у неї красива м’яка шкіра.

Слайд 5

” Провалившись” на екзамені, схвильований Мендель залишив мрії про одержання диплома. Але, не маючи його, він як помічник учителя викладав фізику та біологію. В ці роки Мендель захопився експериментами над рослинами і метеорологічними спостереженнями.

Слайд 6

Протягом восьми років в маленькому (35 м на 7 м) садочку під вікнами монастиря він ставив експерименти по скрещуванню гороху. Ця робота з часом набула величезних размірів. Мендель власноручно проробив більше десяти тисяч дослідів. Результатом восьмирічної праці стала його теорія.

Слайд 7

В 1863 р. знаменита книга Ч.Дарвіна «Походження видів» була видана на німецькій мові. Мендель уважно вивчив цю працю з олівцем у руках. Потім виклав своєму колезі по Брюннській спілці природодослідників Гюставу Нисслю результат своїх роздумів: - Це не все! Ще чогось не вистачає! Але Мендель тоді скромно змовчав про те, що на його думку, він уже відкрив. Це і було те, чого не вистачало.

Слайд 8

8 лютого 1865 р. Г.Мендель зробив доповідь про свої відкриття в Брюннській спілці природодослідників.

Слайд 9

Через рік вийшов у світ наступний том «Трудового Общества естествоиспыта-телей в Брюнне», де в скороченому вигляді була опублікована доповідь Г.Менделя під скромною назвою: «Опыты над растительными гибридами».

Слайд 10

В наступні 35 років робота Г.Менделя “Досліди над рослинними гібридами” пилилась на полках бібліотек. В 1868 р. Мендель залишив свої досліди по виведенню гібридів. Тоді ж він був обраний на високий пост настоятеля монастиря, який обіймав до кінця свого життя.

Слайд 11

Це єдина сторінка з розрахунками Грегора Менделя, яка збереглася. До яких дослідів і над якими рослинами вона належить – поки не відомо.

Слайд 12

Люди не забули Грегора Менделя. За видатні заслуги йому було вручено особистий герб.

Слайд 13

Один із сучасних західних генетиків писав: "В литературе Мендель предстает перед нами в облике простого и бесхитростного монаха: это способно создать впечатление, будто его открытие явилось делом случая, будто открытие было совершено человеком, далеко стоящим от предмета". Але ні час, ні місце наукових відкриттів не бувають випадковими, так як не даються вони по “счастливому везению” людям, непідготовленим до їх здійснення.

Слайд 14

Пам’ятник Г.Менделю перед меморіальним музеєм в м.Брно був споруджений у 1910 р. на кошти, зібрані вченими всього світу.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика