X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
аипоал

Завантажити презентацію

аипоал

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вухо - орган слуху

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Звук - це хвильові механічні коливання, які поширюються від джерела в різних середовищах (газах, рідинах і твердих тілах). Слух - здатність організму сприймати звукові коливання (звуки).

Слайд 5

Слайд 6

Вухо - це парний орган периферичного відділу слухової сенсорної системи, де знаходяться рецептори слуху - спеціальні клітини кортієвого органа завитки внутрішнього вуха. Фізіологічна роль рецепторів слуху - перетворення механічної енергії тиску хвилі на електричну енергію нервових імпульсів. Орган чуття - вухо - вловлює звукові хвилі, передає і посилює коливання та перетворює в рецепторах слуху хвилю тиску в нервовий імпульс.

Слайд 7

Провідниковий відділ слухової сенсорної системи Слуховий нерв (присінково-завитковий) - восьмий черепно-мозковий чутливий нерв (VIII) складається з двох різних чутливих нервів: присінкового та завиткового (саме він проводить імпульси від звукового подразнення). Закінчується слуховий нерв у ядрах стовбура головного мозку, де відбувається первинна обробка сигналів та переключення на слуховий провідний шлях. Слухові провідні шляхи стовбура й підкіркової частини головного мозку забезпечують проходження інформації від ядер стовбура головного мозку до таламуса, а з нього до слухової зони кори головного мозку.

Слайд 8

Центральний відділ слухової сенсорної системи Слуховий центр кори головного мозку в скроневій частині великих півкуль аналізує генерований зі звукової хвилі нервовий імпульс, створює слуховий образ та слухові відчуття.

Слайд 9

Передача звукової хвилі Звукова хвиля долає слуховий прохід зовнішнього вуха. Потім після барабанної перетинки підсилюється системою слухових кісточок і досягає перетинки овального вікна середнього вуха. Далі зумовлює рух рідини внутрішнього вуха і досягає кортієвого органа, у якому з механічної хвилі формується нервовий імпульс.

Слайд 10

Орган чуття вухо поділяють на три відділи: зовнішнє вухо, середнє вухо, внутрішнє вухо.

Слайд 11

Зовнішнє вухо – це підсилювач амплітуди Вушна раковина побудована еластичною хрящовою тканиною. Основна функція раковини - спрямовування звукової хвилі до слухового проходу. Слуховий прохід має форму лійки завдовжки 2,5-3 см, його стінки вкривають волоски та залози, які виробляють вушну сірку (в'язку речовину жовтуватого кольору) для захисту вуха від пересихання, потрапляння пилу та мікробів.

Слайд 12

Середнє вухо Барабанна перетинка - тонка округла пружна сполучнотканинна пластинка діаметром приблизно 1 см і завтовшки 0,1 мм, яка відділяє зовнішнє вухо від середнього. Барабанна порожнина розташована у скроневій кістці, вона заповнена повітрям. Три слухові кісточки: молоточок, коваделко та стремінце розміщуються у барабанній порожнині. Слухова (євстахієва) труба з'єднує барабанну порожнину з носоглоткою. Закінчується середнє вухо кістковою стінкою з двома маленькими отворами: овальним вікном (веде до внутрішнього вуха) та круглим вікном (веде від внутрішнього вуха).

Слайд 13

Слухові кісточки Розрізняють три слухові кісточки: приєднаний до барабанної перетинки молоточок, коваделко та стремінце, що впирається в овальне вікно. Вони формують систему важелів для підсилення коливання звукової хвилі від барабанної перетинки до мембрани овального вікна майже у 20 разів.

Слайд 14

Внутрішнє вухо, або лабіринт Воно розташоване після овального вікна та перед круглим вікном середнього вуха в глибині скроневої кістки черепа. Складається зі системи порожнин і каналів, заповнених рідиною.

Слайд 15

Завитка- основна частина слуху

Слайд 16

Причини порушення гостроти слуху: простудні захворювання, бо інфекція з ротової та носової порожнин через євстахієву трубу може потрапити в середнє вухо; запалення середнього вуха, або отит; вікова зміна рухливості слухових кісточок унаслідок їхнього зрощення; руйнування волоскових клітин та порушення циркуляції рідини в завитці в результаті постійного надмірного шуму, надвисоких та наднизьких звукових коливаннь (регулярне відвідування рок-концертів, прослуховування гучної музики, постійне користування навушниками, пересування на мотоциклі та тривале перебування на дорозі з активним рухом транспорту, праця у шумному приміщенні); пошкодження чи розрив барабанної перетинки (від критичних звуків, чищення слухового проходу зовнішнього вуха гострими предметами тощо). уживання деяких лікарських препаратів (антибіотиків);

Слайд 17

Пристрої для захисту слуху Пристрої Дія пристрою Звичайні вушні затулки (беруші) Приглушують звук, наприклад, від газонокосарки. Їх виготовляють із м'якого поліуретану чи силікону та можна купити в аптеках. Електронні протектори вуха Заглушують звуки вище 82-90 дб, а звуки нижче 20 дБ, навпаки, можуть підсилювати. Вмонтований всередині мікрофон визначає гучні звукові хвилі, у відповідь на які електронна система протектора генерує так звану «анти-хвилю» назустріч звуковій хвилі великої амплітуди, і таким чином може знизити її до нуля.

Слайд 18

Методи лікування слуху Якщо волоскові клітини ще не повністю втрачені, гостроту слуху покращують за допомогою слухового апарату. Вікове зрощення слухових кісточок лікують лише хірургічним шляхом, замінюючи слухові кісточки маленькими протезами. За повної втрати волоскових клітин в обох вухах єдина можлива допомога — оперативне втручання для вживлення штучної завитки (імплант).

Слайд 19

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика