"Володимир Антонович"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Антоно вич Володи мир Боніфа тійович — український історик, археолог, етнограф, археограф, член-кореспондент Російської АН з 1901; професор Київського університету з 1878; належав до хлопоманів; співорганізатор Київської Громади.
Звертаючись до історіософських поглядів В. Антоновича, варто звернути увагу на його вимоги до вченого-історика, де виділяються воля, праця, енергія, добросовісне відношення до науки. Основним важелем історії він вважав розвиток суспільної самосвідомості народу, виявлення безпосередніх мотивів його громадського та політичного життя. Виступав як проти самосхвалення, так і заперечення корінних основ народного життя, вимагав об'єктивного ставлення до предмета своїх занять, тверезого і критичного погляду на минуле, що грунтується на міцному фундаменті наукового аналізу. Доля народу, його віковічних зусиль і прагнень до створення свого державного організму, зосередження інтересу на важкій трьохсотлітній боротьбі, в якій український народ відстоював основні начала свого народного побуту, — ось коло питань, які мають стояти в полі зору історика України.
Незабаром Володимир Боніфатійович публікує в журналі «Основа» «Мою сповідь», в якій пояснює, що перейшов у православ’я та зрікся шляхетських традицій з любові до українського народу, з почуття свого обов’язку перед ним.
історії козацтва «О происхождении козачества», 1863; «Последние времена козачества на правом берегу Днепра по актам 1679—1716 гг.», 1868) Гайдамаччини «О гайдамачестве», 1876 «О мнимом крестьянском восстании на Волыни в 1789 г.», 1902), Селянства «О крестьянах в Юго-Западной России по актам 1770—1798 гг.», 1870) Шляхетства «О происхождении шляхетских родов в Юго-Западной России», 1867) Церкві «Об унии и состоянии православной церкви с половины 17 до конца 18 в.», 1871).
Останні роки життя В. Антонович працював у Ватиканському архіві, де знаходив багато матеріалів з історії України, збирав документальні відомості для історико-географічного словника України (залишився невиданим), продовжував активно займатися археологічними дослідженнями. За рік до смерті почав диктувати Д. Дорошенку (згодом відомому українському історикові) автобіографічні "Спомини".
Схожі презентації
Категорії