Рузвельт (Roosevelt) Франклін Делано
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ті, хто відмовляється від свободи заради тимчасової безпеки, не заслуговують ні свободи, ні безпеки. Рузвельт (Roosevelt) Франклін Делано (30.01.1882 — 12.04.1945) політичний діяч, 32-й президент Сполучених Штатів Америки (1933-1945). Рузвельт — єдина в історії США людина, що чотири рази обиралась на посаду президента. Його ім'я асоціюється з реформами «Нового курсу», становленням та організацією антигітлерівської коаліції, військовими успіхами союзників, планами післявоєнного облаштування світу та ідеєю створення ООН. © Попович М.І. Штрихи до політичного портрету
Уявімо собі цивілізацію у вигляді дерева, на якому в процесі росту відмирають гілки. Радикал вимагає їх відрізати, консерватор закликає не чіпати! А ліберал йде на компроміс, він говорить — давайте підстрижемо їх для того, щоб не шкодити ані старого стовбуру, ані нових гілок 1910 обраний в сенат штату Нью-Йорк 1913—1920 рр. — помічник морського міністра в уряді президента Вудро Вільсона 1920 р. — кандидат на пост віце-президента США від Демократичної партії 1.01.1929 — 31.12.1932 - 44-й губернатор штату Нью-Йорк 4.03.1933 — 12.04.1945 - 32-й президент США Політична діяльність в лавах Демократичної партії Франклін Делано Рузвельт з фермерами. 1932 р. Фото з кн.: The 20th century a chronicle in pictures. New York. 1989. © Попович М.І.
Я завжди була готова дати пояснення, але ніколи не вибачалася, якщо робила те, що вважала правильним. Дружина, друг і соратник Елеоно ра Ру звельт — американський суспільний діяч, дружина президента США. Найпопулярніша перша леді за всю історію Сполучених Штатів. Ніколи не ховалася за спину чоловіка, активно беручи участь в політичному житті країни, за що самого президента іноді навіть дорікали. Але він лише розводив руками: «У нас вільна країна. Моя дружина ходить куди хоче, спілкується з ким хоче і чогось навчається при цьому ». © Попович М.І.
«Новий курс» (англ. New Deal, дослівно - «Нова угода») — заходи із запровадження централізованого планування і стимулювання економіки США яка провадилась адміністрацією президента США Франкліна Делано Рузвельта задля подолання Великої депресії в період між 1933 і 1940 рр Зліва зверху: Підписання документів про створення державної корпорації Адміністрація долини Тенессі (англ. Tennessee Valley Authority), частини плану реалізаці Нового курсу, травень 1933. Справа вверху: Президент Рузвельт, засновник і ідеолог програми Нового курсу. Внизу: Суспільні роботи на фресці присвяченій Новому курсу. Зараз виникла «життєва необхідність створення централізованого контролю у питаннях, які на теперішній час належать приватній ініціативі» З економічної теорії Кейнса © Попович М.І.
Не йдіть у політику, якщо шкіра у вас трохи тонша, ніж у носорога. В перші сто днів свого президентства Рузвельт здійснив ряд важливих реформ відновлена банківська система; прийнято закон про створення Федеральної надзвичайної адміністрації допомоги голодуючим і безробітнім; прийнято закон про рефінансування фермерської заборгованості; прийнято закон про відновлення с/г, що передбачав державний контроль за об'ємами виробництва с/г продукції; прийнято закон про відновлення промисловості, що передбачав цілий комплекс урядових заходів по регулюванню промисловості; в 1935 р. були проведені важливі реформи в галузі законодавства праці (закон Вагнера), соціального забезпечення, оподаткування, банківської справи та ін. Новий курс © Попович М.І.
Вражаюча перемога на виборах 1936 р дозволила Рузвельту в 1937-1938рр. провести зміни в галузі громадського будівництва, заробітної плати та трудового законодавства. Прийняті Конгресом за ініціативою президента закони були сміливим експериментом державного регулювання з метою зміни розподільчого механізму економіки й соціального захисту населення. Істина знаходиться тоді, коли у людей є свобода, щоб шукати її. © Попович М.І.
Що стосується області світової політики, я б хотів, щоб моя нація займалася політикою добросусідства. Довоєнна зовнішня політика Рузвельта відзначалась, з одного боку гнучкістю і реалізмом, з іншої, суперечливістю та надмірною обережністю. Однією із зовнішньополітичних ініціатив у перші місяці після приходу Рузвельта до влади стало дипломатичне визнання СРСР в листопаді 1933 р. У відносинах з країнами Латинської Америки була проголошена політика “доброго сусіда”, що сприяла створенню міжамериканської системи колективної безпеки. Зліва направо: Корделл Хелл, держсекретар США, Ф. Д. Рузвельт, президент США, Гвідо Юнг, міністер фінансів Італії (журнал Life, бл. 1933 г.) © Попович М.І.
Доброта ще ніколи не відбирала сил і фортеці у вільних людей. Щоб бути сильною, нація не зобов'язана стати жорстокою. Зовнішньополітичний курс Рузвельта носив характер нейтралітету ( ігнорування різниці між агресором та жертвою). У результаті невтручання в італо-ефіопський конфлікт (1935р.) і громадянську війну в Іспанії законні уряди були позбавлені можливості купувати американську зброю і боєприпаси у боротьбі з добре озброєними державами “вісі Берлін – Рим”. Лише в листопаді 1939р., коли вже йшла війна в Європі, Рузвельт домігся відміни статті про ембарго на продаж зброї й став проводити політику допомоги жертвам агресії. Президент США Ф.Рузвельт підписує поправки до закону про нейтралітет. 4 жовтня 1939 г. © Попович М.І.
На початку 1941р. президент підписав “Закон про подальше зміцнення обороноздатності Сполучених Штатів та про сприяння іншим цілям” (ленд-ліз). Закон про ленд-ліз поширювався на СРСР, якому було надано позику у розмірі 1 млрд. долларів. Напад 7 грудня 1941 р. японських літаків на американську військово-повітряну базу Перл-Харбор у Тихому океані. Рузвельт, у відповідності з Конституцією, приймає повноваження головнокомандуючого під час війни. Ми завжди знали, що безоглядне себелюбство - це ознака поганої вдачі, а тепер зрозуміли, що це також ознака поганої економіки. Ф.Рузвельт та К.Хелл. 1939 г. Фото з кн.: The 20th century a chronicle in pictures. New York. 1989. © Попович М.І.
Рузвельт приклав немало зусиль для зміцнення антигітлерівської коаліції, надаючи великого значення створенню Організації Об'єднаних Націй. 1.01.1942 р. у Вашингтоні відбулось підписання Декларації Об'єднаних Націй, що закріплював цей союз у міжнародно-правовому порядку. Звертаючи особливу увагу на питання післявоєнного мирного врегулювання, Рузвельт уперше на Квебекській конференції (1943р.) виклав свій проект створення міжнародної організації та відповідальності США, Великобританії, СРСР і Китаю (“чотирьох поліцейських”) за збереження миру. Обговорення цієї теми продовжувалось на Московській конференції, Тегеранській конференції та на конференції в Думбартон-Окс, Вашингтон. Більше, ніж до закінчення цієї війни, ми прагнемо до того, щоб покласти кінець розв'язування будь-яких військових дій. Рузвельт (у центрі) під час Кримскої конференції © Попович М.І.
«…Подальша наша подорож була цікава і утомлива — цікава, звичайно, особливо на наступному етапі, де нас прийняли з вражаючою увагою. Запаморочливою вершиною його був коктейль в робочому кабінеті, коли іншим запрошеним на обід гостям довелося чекати внизу. Але у нас вже був з «ним» перший сніданок. «Він» знову справив на мене сильне враження, або, вірніше, знову викликав у мене інтерес і симпатію: важко охарактеризувати цю суміш хитрості, сонячності, розпещеності, кокетства і чесної віри, але є на ньому якась ознака благодаті, і я прилучивсь до нього як до природженого, на мій погляд, противника того, що має впасти». Про прийом у президента Рузвельта в Білому домі, Томас Манн, великий німецький письменник-гуманіст січня 1941 Мамо, мені було б соромно, якби я не міг робити двох справ одночасно! © Попович М.І.
Біографи і сучасники відмічали, що Франклін Рузвельт був незбагненною особистістю і ховався під маскою поблажливості і таємниці, яку сам же і створив. Сам Рузвельт явно насолоджувався цією таємницею і звичайно казав: “Мене вважають загадкою, яку я сам створив, - насправді я свого роду гібрид загадки і Санта-Клауса». Після повернення з Ялти Рузвельт виступив перед Конгресом, а на початку квітня виїхав на відпочинок у Ворм-Спрінгс (шт. Джорджія). Помер Рузвельт у Ворм-Спрінгс 12 квітня 1945. Похорони президента Щастя приходить лише в праці, зусиллях та самопожертві і лише до тих, чия радість життя хоча б частково залежить від якості праці і почуття обов'язку. © Попович М.І.
Ніхто не стане заперечувати, що вплив економічної олігархії на всі області нашого громадського життя дуже великий. Це вплив, однак, не слід переоцінювати. Франклін Делано Рузвельт був обраний президентом всупереч відчайдушному опору цих дуже потужних груп і був переобраний тричі, і це відбувалося в той час, коли потрібно було приймати рішення величезного значення. Альберт Ейнштейн, 1948 рік Франклін Делано Рузвельт є найвидатнішим, потужним і результативним політиком США в XX столітті. Він був президентом військового часу. Найважчий економічна криза з початку промислової революції і до сьогоднішніх днів, найбільша війна світової історії дали йому подвійний шанс для історичної величі. Перші дванадцять років президентства - найважчі. © Попович М.І.
ВИКОРИСТАНО ДЖЕРЕЛА: http://ru.wikipedia.org/wiki/Рузвельт,_Франклин http://www.peoples.ru/state/king/usa/franklin_roosevelt/index.html Сайт: Аргументи І Факти Енциклопедія «Світ навколо нас» Залесский К.А. Кто был кто во второй мировой войне. Союзники СССР. М., 2004 Советская военная энциклопедия в 8-и томах, т. 7 Середницька Г.В. Всесвітня історія. 10 клас. К. “А.С.К.”, 2008 Гісем О.В., Мартинюк О.О. Всесвітня історія. Розробки уроків. 10 клас. Ранок 2007
Схожі презентації
Категорії