X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Нікола Тесла"

Завантажити презентацію

"Нікола Тесла"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нікола Тесла

Слайд 2

Ні кола Те сла  (1856—1943) — сербський та американський винахідник і фізик. Походив із сербської сім'ї, згодом став громадянином США. Тесла найбільш відомий своїми винаходами в області електрики, магнетизму та електротехніки. Зокрема Теслі належать винаходи змінного струму, поліфазової системи та електродвигуна з перемінним струмом. Він був ключовою фігурою при побудові першої гідроелектростанції на Ніагарському водоспаді. Одиниця вимірювання магнітної індукції в системі СІ названа на честь дослідника.

Слайд 3

Біографія За легендою, Нікола Тесла народився точно опівночі дуже грозової ночі. Це сталося в селі Сміляни в Хорватії. Його батько — Рев Мілутін Тесла був священиком православної церкви. Мати—Джука Тесла — була донькою православного священика. У сім'ї було п'ятеро дітей, Нікола був четвертою дитиною. 1862-го року сім'я переїхала до Ґоспіча, де Тесла відвідував гімназію. Згодом Тесла закінчив школу в Карловаці. Студіював електротехніку у Технічному університеті Ґраца, де намагався отримати ступінь бакалавра. Але училище не затвердило йому цей ступінь через часті пропуски лекцій. 1880 — навчався у Карловому університеті у Празі.

Слайд 4

З 1884-го року Тесла без суттєвих статків переїхав до Нью-Йорку, де також працював спочатку в компанії Едісона, де досягнув великих успіхів. Через рік звільнився через розходження в поглядах із відомим винахідником. Едісон був прихильником використання постійного струму, а Тесла вважав, що майбутнє за змінним струмом. Під кінець свого життя Тесла все більше ставав відлюдником. Він помер від серцевої недостатності між 6 та 8 січня 1943 року в готелі «Нью-Йоркер». Незважаючи на велику кількість патентів, Тесла помер боржником.

Слайд 5

Пам'ятник Теслі біляНіагарського водоспаду, штат Нью-Йорк, США

Слайд 6

Пам'ятник Теслі біляНіагарського водоспаду з боку Канади

Слайд 7

Винаходи і наукові роботи Нікола Тесла — автор близько 800 винаходів в області електро- та радіотехніки. Серед найвизначніших відкриттів — змінний струм, флуоресцентне світло, бездротова передача енергії. Тесла вперше розробив принципи дистанційного керування, основи лікування струмами високої частоти, побудував перші електричні годинники, двигун на сонячній енергії й багато іншого. Нікола Тесла створив генератор змінного струму, опираючись на принципи обертання магнітних полів, і тим самим надав людству можливість широкого використання електрики.

Слайд 8

Міфологія Досліди Тесли пов'язували з проблемою Тунгуського метеориту та «експериментом Філадельфія». Зокрема, припускають, що так званий Тунгуський метеорит насправді не був метеоритом, а трагедія була викликана черговим експериментом Тесли. Стверджують, що ФБР вилучило всі папери Тесли, які залишилися після його смерті.

Слайд 9

В художній літературі і кіно В книзі Крістофера Пріста «Престиж», Нікола Тесла згадується, як геніальний учений, котрий створив машину-телепортатор. Також описується його ворожнеча з Томасом Едісоном. Книга екранізована 2006-го року Крістофером Ноланом. Роль Тесли зіграв культовий співак та актор Девід Боуї.

Слайд 10

Вшанування пам'яті В Белграді у 1952 році був відкритий Музей Ніколи Тесли, де зберігаються особисті речі винахідника, різноманітні історичні документи та моделі його винаходів. Одиниця вимірювання магнітної індукції в системі СІ названа на честь дослідника — Тесла. Портрет Тесли зображений на банкноті у 100 сербських динарів. На честь винахідника названі кратер на Місяці та астероїд 2244 Тесла. Іменем винахідника названо компанію, яка випускає суперкари, облаштовані електричним двигуном — Tesla Motors. У Белграді іменем Тесли названо аеропорт.

Слайд 11

100 сербських динарів із зображенням Тесли

Слайд 12

Електромобіль Tesla Roadster

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія