X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
лішайники

Завантажити презентацію

лішайники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Урок-подорож Тема: Лишайники – симбіотичні організми. Значення лишайників у природі й житті людини. Лишайників країна вас зустрічає, Цікаві знання для вас відкриває

Слайд 3

Мета: Ознайомити учнів із особливостями будови, процесів життєдіяльності, значенням у природі та житті людини лишайників, розвивати вміння порівнювати особливості будови лишайників з іншими вивченими групами організмів; виховувати екологічне мислення школярів і цікавість до предмета. Обладнання: зразки лишайників, таблиці, блок-схеми, дидактичний матеріал.

Слайд 4

Проблемне питання: Що дозволяє лишайникам заселити зовсім різні за природними умовами куточки Землі?

Слайд 5

Місце лишайників у класифікації живих організмів

Слайд 6

Слайд 7

Зупинка “Географічна” Лишайники основні надгрунтові рослини тундрової зони, де вони є головною кормовою рослиною для північних оленів. Олені мають здатність відчувати запах лишайників крізь сніговий покрив, з-під якого вони їх дістають, розгрібаючи сніг копитами. При годуванні олені скуштують лише верхівки кущиків кладоній і цетрарій, і лишайники продовжують свій ріст. Проте ростуть вони повільно, і для відновлення пасовищ вимагається від 10 до 30 років. Тому в оленярських господарствах Півночі ведеться планове використання лишайникових пасовищ з урахуванням їх відновлення. Лишайники використовують в їжу й інші тварини, зокрема, свині і вівці охоче поїдають кладонію листувату, кладонію оленєвидну.

Слайд 8

Зупинка “Біологічна” Будова слані лишайника

Слайд 9

Слайд 10

АВТОТРОФНЕ ГЕТЕРОТРОФНЕ СИНТЕЗУЮТЬ ОРГАНІЧНІ РЕЧОВИНИ ВОДОРОСТІ ГРИБ ВБИРАЄ ВОДУ І МІНЕРАЛЬНІ СОЛІ ЖИВЛЕННЯ

Слайд 11

РІСТ Повільно 1-8 мм за рік Живуть до 4 тис. років

Слайд 12

Слань Накипні (80%) Листуваті (15%) Кущисті (5%)

Слайд 13

Зупинка “Дослідницька” Лишайники листуваті

Слайд 14

Лишайники накипні

Слайд 15

Лишайники накипні

Слайд 16

Лишайники накипні

Слайд 17

Лишайники кущисті

Слайд 18

Лишайники кущисті

Слайд 19

Лишайники листуваті

Слайд 20

Біоіндикатори

Слайд 21

Зупинка “Підприємницька” Значення лишайників у житті людини: 1)корм для тварин (кладонія, цетрарія); 2) їжа для людей (леканора, або манна небесна, аспіцилія їстівна); 3) у промисловості для отримання цукрів, барвників, лакмусу, фарби, спирту; 4) у парфумерії для закріплення аромату духів (еверія “дубовий мох”); 5) у медицині (ісландський мох, багатий на вітамін С, має бактерицидні властивості, з нього виготовляють антибіотики).

Слайд 22

Екологічна зупинка Екологічна роль лишайників у природі: 1)грунтоутворююча; 2) організми-піонери; 3)середовище життя багатьох безхребетних тварин; 4) беруть участь у біологічному вивітрюванні скельних порід; 5) індикатори стану навколишнього середовища (Флуору, чадного газу, оксидів Сульфуру, Нітрогену); 6) накопичують радіоактивні елементи – Уран, Радій, Торій.

Слайд 23

Домашнє завдання Вивчити § 58, с. 238-241; виконати завдання в робочому зошиті.

Слайд 24

Спасибі за плідну роботу До нових цікавих зустрічей!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біографія