X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ієронім Босх"

Завантажити презентацію

"Ієронім Босх"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

 Ієронім Босх

Слайд 2

 Ієронім Босх  - нідерландський художник, один з найбільших майстрів Північного Відродження, вважається одним з найзагадковіших живописців в історії західного мистецтва. У рідному місті Босха - Хертогенбосе - відкрито центр творчості Босха, в якому представлені копії його творів.

Слайд 3

Ерун ван Акен народився близько 1453 р. Хертогенбосі ( Брабант). Сім'я Ван Акен, що відбувалася з німецького міста Ахена, була здавна пов'язана з мальовничим ремеслом - художниками були Ян ван Акен (дід Босха) і четверо з його п'яти синів, включаючи батька Ієроніма, Антонія. Оскільки про становлення Босха як художника нічого не відомо, передбачається, що перші уроки мальовничого ремесла він отримав в сімейному майстерні. Майстерня Ван Акен виконувала найрізноманітніші замовлення - в першу чергу, це стінні розписи, але також золочення дерев'яної скульптури і навіть виготовлення церковного начиння. Так що "Хиеронимус-живописець", як він вперше згаданий в документі 1480 р., взявпсевдонім за скороченим назвою свого рідного міста, мабуть, з необхідності якось відокремитися від інших представників свого роду.

Слайд 4

Близько 1480 року художник одружується на Алейт Гойартс ван дер Меервене, яку мабуть знав з дитинства. Вона походила з багатої купецької Хертогенсбосской сім'ї. Завдяки цьому шлюбу Босх стає впливовим бюргером свого рідного міста. Дітей у них не було. Через півроку після смерті Босха в 1516 році його дружина роздала те небагато, що після Босха залишилося, його спадкоємцям. Є всі підстави вважати, що Ієронім Босх ніколи не був власником небудь нерухомості. Дружина Босха пережила чоловіка на три роки.

Слайд 5

Фрагменти триптиха "Сад земних насолод"

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Сходження в Емпірей. Цикл "Блаженні й прокляті"

Слайд 9

Центральна частина триптиха "Спокуса святого Антонія"

Слайд 10

Слайд 11

Імітатор Босха.

Слайд 12

Слайд 13

Витяг каменю дурості.

Слайд 14

Слайд 15

Сім смертних гріхів і Чотири останні речі

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Стол со сценами, изображающими семь смертных грехов

Слайд 23

Слайд 24

Сад земных наслаждений. 

Слайд 25

Слайд 26

Алтарь св.Антония

Слайд 27

Слайд 28

Ця картина називається – “Корабель дурнів” Вона являє собою гостру критику християнської церкви, яка вона була за часів життя художника, на передньому плані зображені монах та монашка, які намагаються вкусити пиріг, підвішений на нитці, яку з другого боку тримає блазень. Картина показує загальне падіння моралі серед духовенства. В широкому розумінні картина символізує не лише церкву, а і все наше життя.

Слайд 29

Слайд 30

Картина “Несіння Христа ” показує останній шлях Ісуса Христа на Голгофу. Лагідні та прекрасні обличчя Ісуса та святої Вероніки2 різко контрастують з злими та потворними обличчями всіх інших персонажів картини, які є відображеннями людських гріхів, байдужості, жорстокості, злорадства.

Слайд 31

Слайд 32

На цій картині під назвою “Фокусник”, показано, що злодії та обманщики одна з найдавніших професій і були вони у всі часи.

Слайд 33

І нарешті найвідоміша та найзагадковіша картина художника – триптих “Сад Божественних насолод”. Була зроблена Босхом по замовленню Іспанського короля. На картині зображена велика кількість символів та алегорій. Про значення цих символів та алегорій мистецтвознавці й досі дискутують. Я ж пропоную вам просто полюбуватись цим чудовим полотном. На цьому все.

Слайд 34

Слайд 35

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біографія