X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Батурин"

Завантажити презентацію

"Батурин"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Палац Розумовського (Батурин) Підготувала учениця I курсу фізико-математичного класу Кучерявець Ірина

Слайд 2

К. Розумовський У 1750 році місто Батурин граф Кирило Розумовський отримав у подарунок від імперартиці Єлизавети Петрівни. Граф навідався сюди після отримання титулу гетьмана. За задумом, Батурин ставав столичним містечком з власним університетом (не здійснено)

Слайд 3

Ансамбль складався з палацу, двох флігелів та парку пейзажного типу. Палац будували у 1799—1803 рр. Ця триповерхова будівля - рідкісний в Україні зразок палладіанства, адже Камерон був палким прихильником творчості Андреа Палладіо. В ансамблі палацу Розумовського архітектор виявив здібності талановитого інтерпретатора палладіанства як течії в архітектурі. Палацово-парковий ансамбль гетьмана Розумовського в Батурині (2011) Палац триповерховий. Один фасад прикрашено лоджією, другий-балконом. Бічні фасади мають напівротонди, що значно збагатили силуети палацу. В інтер'єри напівротонди відкриваються овальними залами. Відновлені наново і зруйновані колись флігелі парадного двору, адже зберігли креслення ансамблю. За смертю графа будівництво припинили. Російська імперія майже постійно воювала чи захищала те, що встигла захопити. Дивний палац у провінції мало кого цікавив. І його отримали вояки імперії. Перебування в руках військових не сприяло збереженню покинутого палацу. Є відомості, що іноді будівлю використовували ян мішень для пострілів. На початку 20 століття палац стояв руїною.

Слайд 4

Син Кирила, Андрій Розумовський, обрав собі за місце жительства Відень. Він ніколи не цікавився місцевими краєвидами. Замість нього тут залишався його управитель, який більше цікавився теж не краєвидами, а матеріальними цінностями, що належали його господарю. За однією з версій, саме він підпалив палац, щоб сховати сліди своїх крадіжок. У 1908 р. на XIV Всеросійському Археологічному з'їзді в Чернігові було порушено питання про подальшу долю палацу. З 1911 р. ним опікувалось «Товариство захисту і збереження в Росії пам'яток мистецтва і старовини», на замовлення якого петербурзький архітектор Олександр Білогруд зробив обміри і численні фотографії палацу і також опрацював проект його відбудови.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біографія